Skocz do zawartości

hitec optic 6


afish

Rekomendowane odpowiedzi

przeszukalem forum ale chcialem jakies komkrety .. i porównanie do mx12

im wiecej informacji tym lepiej dlatego zalozylem ten temat ..

Chce wiedziec na co zwrócic uwage itd ....

I jedno pytanko dodatkowo .. : czy optic rzeczywiscie ma jakies problemy z zasiegiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afisch normalnie brak słów! .....

 

Kliknij to BOLESNE szukaj i wpisz Optic mx12 zaznacz Szukaj wszystkich słów!

 

I NIE ZDZIW SIE NA WYNIKI!!!!!!!! Tego typu informacji jest już MASA! i nie ma sensu po raz n-ty tego wałkować.

 

P.S. Na innych forach za tego typu działania (lenistwo na maxa) dostaje się ostrzeżenia. Może czas najwyższy i tu takie coś wprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego zeprosilbym o nie przekrecani mojego nicku.!!!

To forum cale przeszukalem i przeczytalem na telat optica i mx 12 i w duzej ilosci postów byly opisane problemy z ta aparatura a przewazal problemz zasiegiem... przegladam równiez inne fora i tam tez czytalem informacje na temat tej aparatury .. Jesli uwazasz ze nie ma nic wiecej do powiedzenia na temat tej aparatury to Tobie juz dziekujemy ..

Pare osób wyslalo mi ciekawe informacje które przyblizyly mi obraz tej aparatury a tych informacji nie znalazlem na forum.

Wynika ztego tylko tyle ze sa osoby które maja wieksza wiedze niz marcin133 na temat tego nadajnika wiec prosimy tylko takie owypowiadanie sie w tym temacie i nie zasmiecanie watku ..

Pozdrawiam aFiSh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latam elektrykami. zasięg jest ale czasami coś szarpnie. ale tak mają chyba wszyscy którzy latają elektrykami na chińskich regulatorach. Wcześniej miałem sanwe, kumpel ma futabę i też czasami coś złapie.

Nie brakuje mi niczego z wyjątkiem 140% EPA jak niektórych innych nadajnikach.

Kupiłem okazyjnie w idealnym stanie. wolałbym oczywiście mx12 ale brak timera to wada dyskfalifikująca ten nadajnik w moich oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też wybierałem między MX-12, a Opticem i wybrałem optica ze względu na timery (jeden zwłaszcza fajny - mierzący czas pracy silnika), których w MX nie dali.

Niby drobiazg, ale nie wyobrażam sobie latania bez timerów. Zawsze latam na timer i ląduję po określonym czasie pracy silnika. Jak testuję nowy silnik i śmigło to też rzut oka na timer pozwala stwierdzić, czy wrażenie zmulenia modelu jest przypadkowe/spowodowane wiatrem, czy może mieć związek z kończeniem sie baterii.

Optica mam go półtora roku i jestem b. zadowolony. Nigdy mnie nie zawiódł. Zasięg b. duży. Latałem nim coś ze 600m - 800m od siebie, ale to już było ekstremalne bicie rekordów. Jak pojawiały się zakłócenia, szybko wracałem.

 

EPA to "End Point Adjustment" możliwość ustawienia maks. wychyleń serw większych niż standardowe 100%. To opcja pomyślana jako "awaryjna", model powinien być zrobiony tak, aby wszystko chodziło na tych 100%. W Opticu można ustawić maks. 125%. Gdy mi brakowało wychyleń zmieniałem po prostu mocowanie orczyka.

 

Optic się podobno wieszał w jakichś dość zaawansowanych i nie częstych konfiguracjach, czy wręcz w jednej takiej konfiguracji, przez osobę zaczynającą doświadczenia z modelami nie wykorzystywanych często. Pozatym wieszał się chyba dość zdecydowanie, co można było stwierdzić podczas testów, a nie "czasem w locie". Mi się przez te półtora roku nie zawiesił ani razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do afisha i reszty wypowiadających!

 

Jeżeli istnieje już identyczny wątek a rzekomo nie udziela szerszych informacji dlaczego nie kontynuujecie go już w miejscu istniejącym!!?? Czy taki temat nie był wyżej podany?? Sugerujecie iż każdy z identycznym problemem powinien zakładać nowy temat i do tego - z innym tytułem (zakładać temat z tytułem "hitec optic 6" a gadać o MX-12?? Jak wówczas ma wyszukać jakąś informację osoba która umie używać opcji szukaj? Robicie ewidentny burdel!

Ile jeszcze podobnych tematów musi powstać aby was zadowolić! Nieskończenie wiele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się wypowiem na nie. Opitc-a miałem i sprawidziłem doświadczalnie zasięg z tym samym WCz i tym samym modelem i odbiornikiem, Optic kontra Eclips. Optic ma w stosunku do Eclips 50% mniejszy zasięg dla zwykłego FM. Gorzej jest z QPCM zasięg 40% tego co w Eclips-ie. Teraz mam Multiplex-a i jestem z zasięgu bardzo zadowolony, zero (null) "kopnięć" czy zakłóceń. Mam jeszcze dwóch kolegów, którzy latają Optic-ami, mają mniejsze zakłócenia niż ja miałem. Mnie to przekonuje do tego, że Optic nie jest równy Optic-owi. Jak MX-12 Ci nie odpowiada, to znam więcej zadowolonych z Eclips-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Eclips-a mnie nie stac jak narazie ...

Dlatego zalozylem ten temat bo wlasnie spora liczba osób mówi o tym zasiegu....

Nie to ze mx12 mi nie odpowiada ale po prostu na nwego mnie nie stac a uzywanych jak na lekarstwo ... ;/

Jak bym znalazl mx12 to bym sie nie zastanawiał .. nawet ten timer bym przebolal.

W koncu po mojej "zebrze" co nie kupie i tak bedzie lepsze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.