Jump to content

Modelarstwo a przepisy.


idfx

Recommended Posts

Witam !

 

Czy w modelarstwie obowiązują jakieś przepisy, gdzie, kiedy i czym latamy ? Większość lotów wykonywałem bardzo blisko Dęblina, więc od dawien dawna nad moją głową odbywają się różne loty ćwiczebne. O ile to są Iskry, to bym się bardzo nie przejmował, ze względu na wysokość na jakiej latają. Często jednak latają Cessny, Wilgi bardzo nisko oraz śmigłowce, trenujące różne cudaczne wygibasy. Loty awionetek, nie żadko odbywają się na wysokości tak na oko nie większej niż 80 do 100 metrów. Podejrzewam, że mam nad głową jakiś korytarz dla "osobówek" lecących ze lub do Świdnika. Widać, że sporo tych lotów to raczej treningi, bądź zwyczajne rekreacyjne. Przyszła mi do głowy idea, że może znajduję się na jakiejś strefie wyłączonej dla modelarzy. Wolałbym nie narobić sobie kłopotów przez niewiedzę. Czy ktoś mógłby mnie oświecić w tym temacie ? Jedyne co mi wiadomo to, że loty powyżej 4 km (FPV) muszą być zgłaszane.

 

Dziękuję i pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

Dzieki. Mam Icoma 706 i kenwooda recznego (i licencje nadawcza), na 128 MHz chyba tylko pasazerskie, na jakiej sa te jak to nazwalem osobowki? moje obawy wynikaja z tego, ze latam miedzy lotniskiem wojskowym a cywilnym.

Link to comment
Share on other sites

No to mamy blisko bo u nas jest 122.400 w EPWK

 

Jaka modulacja, też AM ?? Z ciekawości sprawdzę co tam słychać :)

 

Z mapki z linku podesłanego przez kolegę Czarka, dowiedziałem się jedynie, że znajduję się w wojskowej strefie ruchu lotniskowego i jakieś 12 km od strefy zakazanej P3, ale wciąż nie wiem jak to się odnosi do modelarzy.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.