Skocz do zawartości

SZD-9 Bocian 3.5m


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróciłeś mi uwagę i sprawdziłem jeszcze raz. Powierzchnia skrzydeł to około 75 dm2.

To by dawało 53 g/dm2.

Nie wyobrażam sobie, że miałbym ten model zrobić np. 500g cięższy. Nie mam manii lekkości i wcale nie oszczędzałem materiału i kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i temat Bociana przechodzi do historii.

 

Dzisiaj odbył się oblot.

Generalnie rzecz mówiąc wszystko odbyło się zgodnie z przewidywaniami. Nawet moje przypuszczenia odnośnie zbyt dużego kąta zaklinowania statecznika poziomego okazały się prawdziwe i zaraz po starcie na wskutek pompowania modelu musiałem się wyczepić. Bez większych problemów już udało mi się wylądować..

Po dołożeniu podkładki balsowej z przodu statecznika polecieliśmy znowu. Tym razem model pięknie leciał za holownikiem. Po wyczepieniu nie było niespodzianek. W 6ciu holach zrobiłem wszystkie testy- wytrzymałościowe, doskonałościowe i prędkościowe. Każdy kolejny lot był większą frajdą. Była nawet akrobacja :)

Model pięknie szybuje i w warunkach ciszy można nim latać i latać.

Niskie przeloty oczywiście są najpiękniejsze!

Hamulce są mało skuteczne aczkolwiek ich wysunięcie znacznie ułatwia wycelowanie w wypatrzone miejsce do lądowania.

 

Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy bo pół roku pracy w ekstremalnych warunkach nie poszło na marne.

Teraz trzeba tylko wybrać się na zawody do Tarnowa i sprawdzić jak bociek wypada na tle innych w cięższej klasie :)

 

SDC10406.JPG

SDC10409.JPG

SDC10410.JPG

SDC10411.JPG

SDC10413.JPG

SDC10414.JPG

SDC10415.JPG

SDC10407.JPG

 

 

Gdyby ktoś był zainteresowany kupnem zestawu wręg, żeberek i bagnetów to proszę o kontakt.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

Wojciech mówisz o możliwości kupna zestawu.

Byłbym zainteresowany jak możesz to prześlij więcej info na emalia rc.sroka@gmail.com, szukam coś na zimowe wieczory bo kończę Foxa.

Model jest piękny gratuluje wykonania!!!!!!

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.