Skocz do zawartości

Przesyłka z HK z magazynu w Niemczech


Quant

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zamawiając w HK ale wysyłka z magazynu w Niemczech płacimy również VAT, czy towar traktowany jest jako handel towarami wewnątrz UE? Ma to znaczenie np. przy cięższych modelach których koszty przesyłki + VAT są duże.

 

Pozdrawiam

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse na zapłacenie VAT'u sa o wiele niższe, ale przesyłka nadal nie jest zwolniona z podatku. Jeżeli paczka zostanie zatrzymana i zostaniesz poproszony o podanie dokumentów to podatek możesz zapłacić. Takie mam informacje od znajomego który pracuje Gliwickim Urzędzie Celnym.

 

Ten TWÓJ ZNAJOMY chyba żyje w czasach PRL'u - a jak magazyn byłby w Gdańsku to też płaciłbyś podatek ??? - głupoty gada - CAŁA Unia Europejska oprócz kilku towarów akcyzowych dla szarego obywatela w ilościach nie mających znamion handlu hurtowego jest ZWOLNIONA z podatku i cła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten TWÓJ ZNAJOMY chyba żyje w czasach PRL'u - a jak magazyn byłby w Gdańsku to też płaciłbyś podatek ??? - głupoty gada - CAŁA Unia Europejska oprócz kilku towarów akcyzowych dla szarego obywatela w ilościach nie mających znamion handlu hurtowego jest ZWOLNIONA z podatku i cła.

 

A czy kupując w Hobbykingu cos z magazynu w Niemczech kupujesz towar od sprzedawcy w Niemczech czy nadal od Hextronic Limited z siedziba w Hongkongu. Takie było podstawowe pytanie jakie zadał mi mój znajomy, na które ja odpowiedziałem ze obawiam się że odbiorca pieniędzy jest nadal ten sam. Jezeli zamówiłeś coś z HK z magazynu w Niemczech, to bardzo ciekawią mnie szczegóły. Ja raz miałem zamiar zamówić większy model, ale mając obawy zrezygnowałem, więc chętnie poznam szczegóły. Kto jest nadawcą przesyłki, kto jest odbiorcą przelewu.

 

Przy okazji piszesz złowa z dużej litery, mam to odczytac jako krzyk.

 

 

Edycja:

Ja chciałem wtedy kupic ten model , którego cena (mag. intenational) wynosi 286,47$

Cena przy zakupie z magazynu w Niemczech to 334,26$.

Uznałem że gdyby był zapłacany przez HK VAT (286,47 x 1,23% = 352,35) to cena (uwzględniając ich hurtowy transport) wynosiłaby powyżej 360-370$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze zamieszamy...

Troszkę (tak od 20 lat) zajmuję się spedycją towarów / kurierką i takimi tam...

Wysyłając towar za granicę Nadawca zawsze deklaruje kraj pochodzenia. Konsekwencją czego jest możliwość naliczenia cła i podatku na produkt np. chiński przesyłany z Niemiec do Polski jeśli cło i podatki nie zostały zapłacone w momencie wprowadzenia towaru na obszar UE. Taka sytuacja ma miejsce bardzo często gdyż magazyny w np. niemczech posiadają status "składu celnego" co znaczy tyle, że towar choć jest, to go nie ma - z celnego i podatkowego punktu widzenia.

No, od razu jaśniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze zamieszamy...

Troszkę (tak od 20 lat) zajmuję się spedycją towarów / kurierką i takimi tam...

Wysyłając towar za granicę Nadawca zawsze deklaruje kraj pochodzenia. Konsekwencją czego jest możliwość naliczenia cła i podatku na produkt np. chiński przesyłany z Niemiec do Polski jeśli cło i podatki nie zostały zapłacone w momencie wprowadzenia towaru na obszar UE. Taka sytuacja ma miejsce bardzo często gdyż magazyny w np. niemczech posiadają status "składu celnego" co znaczy tyle, że towar choć jest, to go nie ma - z celnego i podatkowego punktu widzenia.

No, od razu jaśniej...

 

RenoFlo - mieszasz w głowie maluczkim - to co ? po odebraniu przesyłki z rąk kuriera ( DHL ) mam pognać do UC i dobrowolnie poddać się procedurze celno-podatkowej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że temat wzbudził dużo kontrowersji i emocji. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Ostatnia odpowiedź chyba wyjaśnia wszystko. W podtekście pytania było czy sprowadzając duży model no taki co paczka waży np. 10 kg z Niemiec kurier przywozi tą paczkę prosto do domu zamawiającego, czy jeszcze polski urząd celny macza w tym palce. Z wypowiedzi kolegów wynika jednak, że w Niemczech towary są już wprowadzone na teren UE i przesyłka idzie prosto do zamawiającego. Różnica jest tylko taka że zamawia się i płaci w HK a wysyłka idzie z magazynu w Niemczech. Wychodzi to nieco drożej niż z HK + transport ale jednocześnie taniej niż z HK + VAT.

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RenoFlo - mieszasz w głowie maluczkim - to co ? po odebraniu przesyłki z rąk kuriera ( DHL ) mam pognać do UC i dobrowolnie poddać się procedurze celno-podatkowej ??

A co podpowiada Ci, Twoja obywatelska postawa?

 

Nie, kurier nie dostarczy jej, dopuki Ty nie uregulujesz wszelkich należności na konto Skarbu Państwa jeśli takowe są wymagane.

Na szczęście dla nas wszystkich, w obrocie "gifts, toys & hobby" ma to miejsce bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.