Skocz do zawartości

Lakierowanie/malowanie lakierem w sprayu


Adam P.

Rekomendowane odpowiedzi

:oops: Wiem ze to juz bylo, porozrzucane w kilku watkach, ale dobrze by bylo to zrzucic do jednego.

Poza tym mam kilka problemow i pytan:

Ostatnio zajalem sie lakierowaniem czesci nadwozia- oto problemy:

-lakier schodzi za mocniejszym drapnieciem paznokcia

-powierzchnia jest prawie matowa, jakby porowata(moze to wina zbyt cienkich warstw)

 

A robilem tak:

-usuniecie rdzy, brudu i wiekszosci starej farby

-szlifowanie do plaskosci, gladkosci

-mycie, odtluszczenie

 

-dwie sredniej grubosci warstwy podkladu

-ok. 4 srednio-ciekich warstw koloru

W miedzyczasie oczywiscie czas na wyschniecie, gdzieniegdzie szlifowanie i ponowne czyszczenie, odtluszczanie.

 

zastosowalem:

benzyna ekstrakcyjna(odtluszczanie)

-szary podklad(motip)

-kolor niepamietam :oops: chyba akryl(motip)

papiery scierne o ziarnistosci pomiedzy 1500 a 3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzieś czytałem Motip ma stosunkowo długi czas schnięcia do osiągnięcia pełnej wytrzymałości. Po jakim czasie robiłeś próbę paznokcia?

 

Papierem 1500 i 3000 szlifowałeś oczywiście na mokro?

 

Problem z powierzchnią matową leży najprawdopodobniej jednak w zewnętrznej warstwie, a nie w podkładzie.

 

Tutaj powinien wypowiedzieć się ktoś bardziej doświadczony. Ja lakierowałem Ultimate'a kolorowym sprayem do spaliniaków firmy RC Color:

http://japim.acn.waw.pl/modelarstwo/images/ultimate_17.jpg i wyszedł połysk/półmat, a powierzchnię laminatu przygotowałem papierem chyba 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzieś czytałem Motip ma stosunkowo długi czas schnięcia do osiągnięcia pełnej wytrzymałości. Po jakim czasie robiłeś próbę paznokcia?

 

Po godzinie juz jest ok, po trzech godzinach możesz spokojnie szlifować.

 

Problem z powierzchnią matową leży najprawdopodobniej jednak w zewnętrznej warstwie, a nie w podkładzie.

 

Zbyt cienka warstwa lakieru lub zbyt duża odległość w trakcie malowania.

Ewentualnie przyczyną może też być zbyt niska temperatura w pomieszczeniu gdzie malowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierem 1500 i 3000 szlifowałeś oczywiście na mokro?

tak, na mokro.

Cytat:

Problem z powierzchnią matową leży najprawdopodobniej jednak w zewnętrznej warstwie, a nie w podkładzie.

 

 

Zbyt cienka warstwa lakieru lub zbyt duża odległość w trakcie malowania.

Ewentualnie przyczyną może też być zbyt niska temperatura w pomieszczeniu gdzie malowałeś.

To raczej to-przed chwila zrobilem probe grubszej warstwy-gdy maluje o krok od zaciekow, to warstwa jest juz gladsza.

 

Cytat:

Z tego co gdzieś czytałem Motip ma stosunkowo długi czas schnięcia do osiągnięcia pełnej wytrzymałości. Po jakim czasie robiłeś próbę paznokcia?

 

 

Po godzinie juz jest ok, po trzech godzinach możesz spokojnie szlifować.

Po ok 15 godzinach proba paznokcia, szlifowanie i kolejna warstwa po ok 5 godzinach od polozenia poprzedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.