Skocz do zawartości

Me-109 GWS'a


cobra

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj udało mi się dziś oblatać styropianowego Messerschmitta Me-109 produkcji GWS'a. Nie było łatwo ze względu na mgłę. Bałem się, żeby nie wylecieć poza zasięg widoczności (ze 150 metrów). Model kupiłem dość kazyjnie, juz poskładany, nawet z silnikiem.

Po naprawie kilku drobnych błędów, wymianie popychaczy i silnika (zbyt wysokie kv pod zasilanie 3s), udało się go bez problemu oblatać. W celu wymiany silnika musiałem obciąć przednią część kadłuba.

01s.jpg

02s.jpg

Oczywiście po którymś z kolei lądowaniu wyrwało się podwozie - musiało tak być w tej konstrukcji. Chyba będzie bez podwozia - warbird tak lepiej wygląda. Podlaminuję spód z przodu i końcówki skrzydeł - styropian jest miękki i podatny na uszkodzenia przy lądowaniu na brzuchu. Pomaluję go także i okleję dołączonymi oznaczeniami. Muszę jeszcze dać jakiś kołpak. Jest oryginalny ze styropianu, ale wiem jak go przymocować do piasty.

Przy okazji mam pytanie: czym szpachlować styropian (model ma niewielkie uszkodzenia "transportowe")? Z malowaniem będę musiał poczekać, aż skompletuję kompresor do aerografu.

 

Aha, zapomniałbym - masa gotowego do lotu 420 gram (z podwoziem).

Wyposażenie to silnik Keda o kv=1050, śmigło APC 8x6, regulator dynam 18A, pakiet 1000 mAh 3s, odbiornik corona 8 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły...niezły...

 

Jeżeli chodzi o szpachlowanie, to ja np. używałem do naprawy drobnych wżerów/ubytków w swoim styro Spitfire'rze następującej masy:

http://www.quilosa.es/prod_detalle_buscador.cfm?id_producto=312 ,

którą nabyłem w lokalnym sklepie modelarskim. Sprawuje się bardzo dobrze.

 

Ja mam za to 2 pytanka:

1. Jak można się zapytać, to jaka była ta "okazyjna" cena samolotu?

2. Czy ten 8-kanałowy odbiornik Corony jest z syntezą? Jeśli tak, to jak się sprawuje (jakiego nadajnika używasz) i gdzie i za ile ją nabyłeś ?

Pytam, bo ostatnio kupiłem sobie cały zestaw 9CAP z syntezą, gdzie odbiornik w nim załączony (R319DPS) - jest straasznie duży i ciężki i szukam czegoś mniejszego i lżejszego (i niedrogiego) właśnie do tego typu samolotów jak twój ME czy mój Spitfire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wrzucić swoje 3 grosze to ... model wygląda dość makietowo ale do mini makiety Bf 109 E-1/7 troszkę mu brakuje. Proponuję dorobić zastrzały wzmacnające pod usterzeniem poziomym (oryginał tak miał) które było charakterystyczne dla wczesnych wersji Messerschmitta A/B/C/D/E ;). No i oczywiście kołpak. W zależnie od wersji był ścięty - E-1/3/4 albo pełen stożkowy w E-7. Jeśli chciabyś wykonać E-4/7 np. latające podczas Bitwy o Francję oraz Wielką Brytanię potrzeba dorobić takie bąble na skrzydłach od działek MG FF :rotfl: To tak tyle żeby z tego czegoś zrobić Messerschmitta Bf 109 E :P

 

W kwestii malowania proponuję zrobić jakieś ciekawe historyczne malowanie z okresu BoBa albo Bitway na Bałkanach :D .

 

Życzę przyjemnej pracy mad modelem. Osobiście kibicuję abyś zrobił z niego mini makietę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ambicji na wykonywanie makiety. Ograniczę się tylko do malowania i kołpaka. Powierzchnia nie ma tak wysokiej trwałości, aby warto było się w to bawić. Poza tym, nie eksponuję moich modeli - siedzą sobie cichutko w ciemnej piwnicy.

Cena to 110 zł za model z silnikiem.

Odbiornik bez syntezy, kupiony tu. Używam nadajnika Multiplex Cockpit SX (synteza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ambicji na wykonywanie makiety. Ograniczę się tylko do malowania i kołpaka. Powierzchnia nie ma tak wysokiej trwałości, aby warto było się w to bawić. Poza tym, nie eksponuję moich modeli - siedzą sobie cichutko w ciemnej piwnicy.

 

 

Dla własnej satysfakcji ;) no szkoda, ale jakby coś służę pomocą w dokumentacji.

 

Sam kiedyś myślałem o Flying Styro Kit, ale był trudno dostępny a teraz już w elektryki nie wsiądę.

 

Myślę że właśnie cena powinna być czynnikiem mobilizującym - za tak niski koszt można uzyskać coś na prawdę sympatycznego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tyle że to jest Bf 109 G-4 :rotfl: , Emile miały zazwyczaj kanciaty kamuflaż, w różnych kolorach w zależności od teatru działań.

 

Akurat tej Czerwonej 7 nie mam zdjęć , ale polecił bym coś takiego:

 

BF-109E.jpg

 

Albo jakaś Kanciatka z Bitwy o Anglię. Proste i przyjemne malowanie coś takiego jak tutaj -> http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=2115

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o malowaniu, jakie pokazujesz w linku o tym modelu redukcyjnym?. Jest po prostu łatwe do wykonania i efektowne. Czy byłbyś w stanie podać numery kolorów (z palety Pactry)?

Znalazłem też takie (mam nadzięję, że właściel modelu nie będzie miał nic przeciwko publikacji tego zdjęcia):

malowanie1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

też mam tą "bestie" ja latam bez podwozia z tym że zalaminowałem spód modelu od przodu do połowy skrzydeł. Model malowany w całości przezemnie włącznie w oznaczeniami. Wstępnie latałem na silniku GWS 350C i smigle 10x4,7 i tylko można było kręcić kółeczka ale po zmianie silnika wali pionowo w góre jak rakieta :D

 

Wyposażenie to:

 

silnik: TP TowerPro Bm2408-21

śmigło: 8x6

aku: 3s 1300 i 2s 1320

odb. Dynam 6ch

 

 

5.jpg

 

 

więcej fotosków oraz filmy z lotów tym modelem

http://www.model.sck.pl/index.php?akcja=pokazrc&numer_kat=8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o malowaniu, jakie pokazujesz w linku o tym modelu redukcyjnym?. Jest po prostu łatwe do wykonania i efektowne. Czy byłbyś w stanie podać numery kolorów (z palety Pactry)?

 

 

 

No to jest chyba najprostszy kamuflaż Luftwaffe , a z żółtymi elementami szybkiej identyfikacji prezentuje się bardzo sympatycznie ! Można, i będzie to zgodnie historycznie, pomalować końcówki płatów tylko od góry na żółto, aby model był bardziej widoczny.

 

Kolorystyka to -

śmigło - RLM 70

wnętrze (kokpit/wnęki podwozia) - RLM 02

spód/boki (błękit) - RLM 65

kolory kamuflażu od góry RLM 02 i RLM 71

żółty RLM 04

 

co do wyboru farbek pactry to polecam sobie obejrzeć jakiś katalog.

 

;)

 

kiedy ja się coś takiego dorobię tyle że w wersji GAS ? :(

 

Pozdrawiam

 

p.s

a może jednak taki "Afrykanski" :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostanio znalazłem trochę czasu i (oczywiście uprzednio dokonawszy wszelkich porządków i zakupów świątecznych :mrgreen:) prawie ukończyłem model. Nie obyło się oczywiście bez dania :ass:: przykleiłem odwrotnie gryfy pod kabiną :oops:. Teraz już ich nie oderwę.

Ale i tak jestem zadowolony - pierwsza praca aerografem. Efekt mi się podoba, oczywiście jak na powiedzmy ćwierćmakietę.

Jeszcze zostało pomalować wydechy, wloty, kołpak i śmigło. W zestawie jest kołpak styropianowy, ale nie mam koncepcji, jak go przymocować. Będzie więc chyba ten spalinowy (trochę za mały) ze zdjęć. Podlaminowałem spód kadłuba i centropłatu oraz końcówki skrzydeł od dołu.

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.