Skocz do zawartości

Czy można bez przeróbek zastosować zasilacz od laptopa?


M52
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nową ładowarkę DC4S, posłuzy mi do ładowania pakietów 2s i 3S. Wg informacji na obudowie ładowarki obsługuje ona zakres napięć 9--16V (>30W).

Zastanawiam się nad zasilaczem do niej. Czy mogę zastosować po prostu zasilacz od laptopa? Bez żadnych przeróbek.

Zasilacz mojego laptopa ma 19V, kupiłbym więc laptopowy zasilacz 15V 5A.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w sklepie AGD znajdziesz zasilacz 12V 5A bez problemu i będzie taniej niż laptopowy. 15V to tak zaraz poniżej wartości granicznej, więcej do zrzucenia dla ładowarki i pewnie będzie się bardziej grzać bo musi tam być jakaś stabilizacja w środku. Jeśli chcesz użyć tego laptopowego 15V to zmierz napięcie bez obciążenia, niektóre mają kiepską stabilizację i nawet jak pisze 15V to na jałowo ma np. 18V a dopiero po obciążeniu 15V.

 

Znalazłem np. coś takiego:

 

http://allegro.pl/zasilacz-stabilizowany-wtyczkowy-12-v-3500-ma-i2867618819.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nową ładowarkę DC4S, posłuzy mi do ładowania pakietów 2s i 3S. Wg informacji na obudowie ładowarki obsługuje ona zakres napięć 9--16V (>30W).

Zastanawiam się nad zasilaczem do niej. Czy mogę zastosować po prostu zasilacz od laptopa? Bez żadnych przeróbek.

Zasilacz mojego laptopa ma 19V, kupiłbym więc laptopowy zasilacz 15V 5A.

Dołączona grafika

 

 

 

 

Sam stosuję stary zasilacz od monitora LCD o napięciu 12V i maksymalnym dopuszczalnym poborze prądu 3,7A

Możesz zastosować też zwykły zasilacz komputerowy ATX.

Wyciśniesz więcej prądu za mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :)

 

Najlepszym rozwiązaniem zasilania takiej i podobnych ładowarek jest zasilacz od Xbox'a 203W. Można go kupić na allegro już za około 50 PLN, a wydajnością i kulturą pracy nie dorówna mu żadem zasilacz od PC czy laptopa.

 

I mogę zastosować ten zasilacz bez żadnych przeróbek? Zaraz znajdę taki na allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę zastosować po prostu zasilacz od laptopa? Bez żadnych przeróbek.

Zasilacz mojego laptopa ma 19V, kupiłbym więc laptopowy zasilacz 15V 5A.

 

Maciek ja uzywam zasilacza od starego laptopa i nie mam zadnych problemow, koncowka pasowala wiec bez zadnych przerobek sie obeszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :)

 

 

I mogę zastosować ten zasilacz bez żadnych przeróbek? Zaraz znajdę taki na allegro.

 

Tak, obcinasz oryginalną wtyczkę, zlutowujesz razem czarne kabelki (minus), później żółte (plus). Pozostałe dwa (czerwony i niebieski) możesz dolutowac do jakiegoś wyłącznika lub zlutować razem.

I to wszystko... :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, obcinasz oryginalną wtyczkę, zlutowujesz razem czarne kabelki (minus), później żółte (plus). Pozostałe dwa (czerwony i niebieski) możesz dolutowac do jakiegoś wyłącznika lub zlutować razem.

I to wszystko... :)

 

Czyli jednak przeróbki :(

Miałem nadzieję, że po prostu wetknę wtyczkę i będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak przeróbki :(

Miałem nadzieję, że po prostu wetknę wtyczkę i będzie działać.

 

 

... a w czym problem przylutować inną wtyczkę (wcześniej oczywiście trzeba się w taką zaopatrzyć) ?

 

Ja tak jak pisałem trafiłem zasilacz od monitora LCD i nawet wtyczka pasowała, ale to czysty przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten od XBoxa i wiekszosć od laptopów są tak samo podobne wewnątrz (najzwyklejszy, standardowy zasilacz impulsowy), jak większość ładowarek. Różni się tylko ceną (bo do Xboxa nie moze być tanio).

 

I zwykłe impulsowe, nawet te do laptopów mają chłodzenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... no ja bym aż tak nie upraszczał, chłodzenie pasywne to nic innego jak radiator, a chłodzenie to już chłodzenie ;)

 

Nie będziemy włosa dzielić na czworo. najważniejsze jest aby autor wątku dobrał odpowiedni zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.