Jump to content

Jaki prąd można pociągnąć z odbiornika.


Daniel95

Recommended Posts

Witam,

 

jak w temacie, chciałbym podłączyć do jednego z kanałów w odbiorniku oświetlenie do modelu, przewiduje że łączny pobór prądu nie powinien przekroczyć 1A, nie wiem czy można taki też prąd pociągnąć z odbiornika, tak więc proszę o pomoc.

 

Z góry dzięki.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 mm scieżki 35mikrometrow (najczęściej spotykana grubość,niepocynowanej) przenosi prąd od 3 do 6A (w zależności od temperatury). Pocynowanie jej znacznie podnosi obciążalność. Scieżki między pinami zasilania w odbiorniku mają zazwyczaj powyzej 2mm i są grubo pocynowane. Nie masz nigdy szans upalenia ścieżek. Najwyzej piny-gniazdo wtyczki tyle nie przenoszą, ile ścieżki.

Link to comment
Share on other sites

Napisano wczoraj, 17:44

Czyli 2A bez problemu, nawiasem mówiąc raz spaliłem odbiornik podłączając wtyczkę od regulatora odwrotnie. Wielkie dzięki.

 

 

Samo odwrócenie wtyczki nie uszkodzi odbiornika. Musiałeś zamienić + z - czyli czerwony z czarnym. Albo podałeś za duże napięcie .

Link to comment
Share on other sites

Oprócz odbiornika weź pod uwagę wydajność BEC w modelu. Wiele modeli, szczególnie budżetowych nie dostarcza wcale dużego prądu. Zdarzają się wartości rzędu 1,5A.

W takim wypadku, pod dodaniu dodatkowego obciążenia, możesz spowodować zakłócenia w torze odbiorczym, przez zbyt niskie parametry zasilania odbiornika.

 

Optymalnie jest pobierać zasilanie dla dodatkowych odbiorów, z głównego pakietu, a z odbiornika tylko sterować włącznikiem, lub nawet dać ręczny wyłącznik, włączany przed lotem.

Link to comment
Share on other sites

No to do samochodu raczej miało być, można zastosować jakiś mini przekaźnik. A po podłączeniu odwrotnie tej wtyczki, nie wiem co jeszcze zrobiłem ale skończyło się spalonym kanałem w ukłądzie scalonym.

Link to comment
Share on other sites

Do załączania oświetlenia proponuję użyć serwa "napędzającego" mikrowyłącznik, który to załączy napięcie na oświetlenie bezpośrednio z akumulatora. Wtedy ograniczenia prądowe odbiornika nie będą miały żadnego znaczenia.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.