Skocz do zawartości

RWD 5


Krychol RC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam iż jeszcze nawet nie zamówiłem dwusilnikowca bo nie mam pieniędzy bo dopiero będą po 4.12.2007 to postanowiłem narazie do polatania coć zmajstrować rezygnując z sky lady.

Kiedyś mój kolega i ja u mnie w modelarni budowaliśmy rwd5 dla niego i zbudowaliśmy tylko kadłub bo depronu było mało i to nie do końca.

Teraz postanowiłem dokończyć ten model wyciągnołem z Sky Lady silnik BM2408-21 (zmiana decyzji i już sky lady nie przerabiam) i zamontowałem w kadłubie rwd.

Teraz muszę dokupić arkusz depromu i skończyć modelik.

Mam pytanko na temat tego czym model okleić bo taśmy pakowe raczej za dobrze nie maskują depron.A farby są drogie na w sprayu do styropianu 150ml za 20zł.

 

dsc00177nn0.jpg

 

dsc00178kn1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

na dół kadłuba daj taśme i reszte pomaluj fabrami akrylowmymi tzn, ja używam do tego

pigmentów tych do malowania ścian w domu ! z tym ze mieszam je z białem akrylem

 

puszka białego akrylu ok 300ml kosztyje 7zł a pigmenty 3-4zł i kolorów bo wyboru jest pełno.

 

tu kilka przykładów tak pomalowanych moich modeli !

tylko nie roźcięczaj za bardzo wodą na kieliszek 50ml farby ok 10-20 kropli wody !

 

 

6.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie masz uczulenia na depron???

Mam w sensie ,że nie chciałem budować tego dwu silnikowca z depronu.

A rwd5 gdyby nie był ten kadłub zrobiony to na pewno bym go nie robił ,a robie go bo miałem kadłub i chcę zrobić coś na szybko do polatania.

 

Co do akrylu to nie za ciężki i czy ma połysk bo z tego co widze na zdjęciach to chyba tak?

Chodzi mi o to żeby nie była struktura tej farby taka jak ściana tzn. w dotyku taka szorstka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krychol - przestan w koncu takie bzdury wpypisywać... 'farba ma fakturę sciany" Nie kompromituj się. Doswiadczony kolega poradził ci jak wykonać, a ty zamiast bardzo podziękowac mu za to, to wymyślasz nowe głupoty. Myslisz, że myślenie szczypie?

 

Ten RWD to chyba najlepsza myśl jaka kiedykolwiek wypłyneła od ciebie na tym i innym forum. Dawno trzeba było go kończyć, a nie wydziwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz miec wykończony na gladko to kup folie do reklam za 10 zł za metr kwadratowy, 70 dostepnych kolorow z polyskiem lub bez. Jest stroche ciezsza nic sama farba, ale w przypadku RWD to nie ma znaczenia, i tak lata jak glupi... I koncz juz ten model i filozofowanie, poki pogoda na latanie jest. Ja swojego RWD to w 3 dni zrobilem., popoludniami... Aha i zmien mocowanie smigla, zastosuj "propsaver". nAha jak bedziesz nadal tyle gadal, i tak malo robil to plozy niepotrzebne, nim skonczysz bedzie wiosna..

 

Baxter12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no nieźle.....

 

u mnie jest tak rozwiązane mocowanie aku a mam pakiet 9,6V 1050 Kan ciężki ale taki potrzeba aby wyważyć bestie .... Prawdopodobie twój pakiet ze względu na lekki silnik bedzie przy samym silniku :(, nalpesze rozwiązanie "na RZEP-a go". model masz pomalowany czy taki kolor taśmy ..... mnie to wygląda na okleine czy tak ?.

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.