Skocz do zawartości

Epic Victory EDF od Graupnera


Dj.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawiłem sobie w/w model. Pierwsze wrażenie to: wielka "bambuła" patrząc na pekaty ale opływowy kadłub. Skrzydlo nienaturalnie wąskie, SW wydaje sie wystarczający wielkością. Model to tylko odlew elaporowy, oraz drobna galanteria, są jeszcze dwa płaskowniki węglowe do usztywnienia skrzydła i SW. Jak przystało na "prawie" gotowca są wycięte gniazda pod serwa: 2Xlotki, 2XSW i 1XSK. Model jest przystosowany do napedu tunelowego. W szpargałach wygrzebałem starą sprawdzona turbinkę VASAFAN 75, napęd to silnik również czeski MEGA 16/15/3 3000KV, 30A. Regulator wg. analogii rownież czeski Jeti Spin 33. To tyle tytułem wstepu. Postaram sie szybko zmontowac model i oblatać zamieszczając wszystko w tym wątku... Prosze tylko nie ponaglajcie, nadchodza świeta, czas dla rodziny, brak czasu na modelarstwo :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, minęło trochę czasu - prawie rekord świata w długotrwalości montazu modelu. Okazało sie ze nie wszystko do końca mam, i dlatego musialo to wszystko trwac.

Tak sie prezentuje model w całości:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ograniczyłem kolejne opisy montazu bo jak każdy tego typu model jest tak intuicyjny że można go praktycznie złożyc bez instrukcji. Opis montazu oczywiscie istnieja, ale jak to zwykle bywa jest w wielu językach poza polskim... Skrzydło jest stałe nie dzielone, wzmocnieniem sztywnosci są dwa płaskowniki weglowe: jeden wklejony w element przykrywający okablowanie (przewody od serw), drugi wklejony w samo skrzydło. Po sklejeniu całosci wychodzi całkiem sztywny element. Moja modyfikacja to połączenie przewodów od serw w jedną nie dzielona wtyczkę MPX - to tak dla wygody.

Dołączona grafika

 

Do napędu modelu zastosowałem jednak silnik EMax 4950KV, wydawał mi sie bardziej sprawny od Megi, którą posiadam. W efekcie zmieniłem równiez regulator na 60A firmy - no name - od śmigłowca. Turbinka to wspomniany wyżej VASAFAN65

Dołączona grafika

 

Ster wysokości jest wyposazony w dwa serwa symetrycznie rozmieszczone i taki układ wymaga zastosowania miksera kanałów. Podłączenia mechanizmów poprzez "Y" kabel spowoduje wychylenia różnicowe.Kolejne serwo to ster kierunku.

Dołączona grafika

 

Model oczywiście posiada lotki. Wszystkie serwa to małe mechanizmy cyfrowe typu Esky. Mimo,że małe ale i tak ok 1,5mm grubsze niż te przewidziane przez firmę Graupner. W niektórych miejscach musiałem podcinac nieco ELAPOR

Zasilanie modelu rozwiązałem poprzez oddzielne akumulatory - serwa i odbiornik zasila mały pakiet LiPo 2S poprzez zewnętrzny BEC (chiński, nawet nie wiem jaki to producent, mam takie dwa już od jakiegos długiego czasu i teraz jeden zostal właśnie zastosowany), wspomniany wyżej regulator ma wypięty przewód "+" z wtyczki i zasila tylko turbinke z duzego pakietu. Całe zasilanie mieści sie pod kabiną modely zamykane klapką na zatrzask.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Teraz gdy już wszystko jest gotowe, czekam na jakies warunki do oblotu. Może dzis, choć szaro, buro i ponuro ale na razie nie pada, wiatr równiez ucichł... Jezeli uda sie to bedzie oczywiscie filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, dziś model został wreszcie oblatany. Brak "białego szalenstwa", delikatnie na plusie - idealne warunki (jak dla mnie). Jak można to zaobserwowac na filmie model lata i to całkiem sprawnie. Raczej nie dla poczatkujących modelarzy. Wymaga troche uwagi w locie choćby ze względu na zastosowany napęd (EDF). Podsumowując całkiem przyjemne latadło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.