Skocz do zawartości

ubicie easy glidera


krykiet

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Piotr nie chce sie wymądrzać ale latam easy gliderem i uwierz mi wprowadzenie go w korkociag jest prawie niemożliwe , a nawet jak sam go wprowadzę to i tak z niego wychodzi bez problemu , tego modelu nawet przeciągnąć się nie da porządnie bo po prostu sam zwala sie na ogon i po chwili leci dalej. Uściślij dwie sprawy po pierwsze jakie w końcu masz te wychylenia na lotkach i sterze wysokości i kierunku po prostu podłącz model wychyl stery i zmierz linijka , wyniki podaj na forum to dostaniesz konkretną odpowiedź czy jest dobrze czy nie , druga sprawa to czy robiłeś test zasięgu przed wypuszczeniem modelu w powietrze ? nadajnik ze złożona antena i odejście z modelem na 30-40 metrów od nadajnika sprawdzenie czy serwa nie drżą. A co do kraksy to po prostu sklej go i tyle, ja swojego rozwaliłem kilka razy i dalej lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to te serwa to hitec hs-81 jeżeli tak to mam te same i w zestawie były inne orczyki te okrągłe to badziewie w zestawie były też takie podłużne one są o wiele lepsze.Załóż je i jak nic nie pomoże to sam już nie wiem :P 8)

Rozbił się przez te ,, okrągłe badziewie"? :D

Te tarcze nie są ani lepsze ani gorsze po prostu normalne :D mają być pozłacane żebyś był z nich zadowolony?

Jeżeli przyczyną tego kreta były rzeczywiście zbyt małe wychylenia to trzeba było je zwiększyć przed lotem :D

Mam nadzieję że Krykiet jeszcze dziś wstawi jakieś fotki z odbudowy kadłuba,ustawi wychylenia sterów tak jak to mają inne Easy i poleci jak będzie pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz inne dźwigienki do serw?? te co to mają mniej wiecej taki kształt:

 

-o-o-o--O--o-o-o-?

 

to je zapakuj do serw, daj popychacz i podepnij do najdalszej od srodka dźwigni i zobaczysz, ze Ci wychyleń starczy. Poza tym EG nie potrzebuje ich duzych - to nie akro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ErAsSo, no weź przestań - mam Ci zrobic specjalnie foto długości dźwigienek do HS 81?? Jasne, ze są dłuższe!

 

własnie spojrzałem na dzwigienki od HS-322 i zauwazylem ze te z podwójnym/poczwórnym "trzpieniem" (-o-o-o---O---o-o-o-) sa rzeczywiscie dluzsze :oops:

ale byłem święcie przekonany ze są sobie równe

 

a to dlatego, ze nigdy nie uzywałem okrągłej dzwigienki, i nie miałem okazji porównac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem co było przyczyną małych wychyleń sterów i w konsekwencji kraksy twojego EG. Brak porządnego mocowania serw. Zauważyłem (na szczęście przed pierwszym lotem), że serwa osadzone jedynie w elaporze, nie są sztynwo umocowane. Tzn. elapor sę ugina pod naciskiem pracujących serw. Wymagają półki, a przynajmniej jakiegoś (może to być płytka plastikowa) sztywnego wzmocnienia. Inaczej poprostu nie działają!

Umnie to tak wygląda

dscf4257gt6.th.jpg

Spróbuj tak zrobić.

Sprawdź też wyważenie, to że przywalił w ziemie świadczy o tym, że SC był zbyt mocno przesunięty do przodu.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krykiet, czy twój lot wyglądał jakoś tak?

http://www.youtube.com/watch?v=3Gbwzx3NAGg

 

Bardzo podobnie. Po wypuszczeniu go wzbił się na jakieś 5m i przewalił się na lewe skrzydło. A potem to wiadomo co było - pionowy kret i zbieranie części. W pierwszej fazie lotu cieszyłem się że wszedł na większą wysokość niż 2m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.