Skocz do zawartości

PIONEER 1400mm - czy muszę uruchamiać lotki?


samolot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam takie zapytanie... Ponieważ dotychczas latałem używając tylko steru kierunku i wysokości (Cessna 745), a pragnę rozpocząć przygodę z FPV - rodzi się pytanie. Jeśli zakupię ten model: http://abc-rc.pl/p/176/2997/model-pioneer-1400mm-trenerek-kit-kompletny-zestaw-modele-do-fpv-fpv-i-akcesoria.html czy będę musiał uruchamiać lotki? Czy tym modelem można latać nie używając ich, a wykorzystując tylko ster kierunku i wysokości?

 

Dzięki wielki!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można latać bez lotek. Tylko po co? Easy star 1 latał bez lotek a to prawie taki sam model.

W następnej generacji zmądrzeli i je dołożyli.

Lotki przydatna rzecz nawet w normalnym locie bez akrobacji.

Jeśli chodzi Ci o koszt 2 serw to na prawdę warto dołożyć te 30zł na dwa najtańsze serwa i uczyć się latać tak, aby umieć latać każdym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam takie zapytanie... Ponieważ dotychczas latałem używając tylko steru kierunku i wysokości (Cessna 745), a pragnę rozpocząć przygodę z FPV - rodzi się pytanie. Jeśli zakupię ten model: http://abc-rc.pl/p/1...-akcesoria.html czy będę musiał uruchamiać lotki? Czy tym modelem można latać nie używając ich, a wykorzystując tylko ster kierunku i wysokości?

 

Dzięki wielki!

 

Pozdrawiam!

 

Można tym modelem latać bez lotek tylko, że lotki dają nowe możliwości i większą sterowność, a latanie z nimi nie jest wcale trudniejsze. (należy tylko pamiętać o zaciąganiu przy skrętach SW)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam na symulatorach już ładnych parę lat, więc pewnie bym sobie poradził, Ale dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie, czy do tego modelu da się wmontować bezszczotkowy silnik typu Outrunner. Mam SilverBlue 1400KV 315W bodajże. Nie pamiętam dokładnie. Ale silnik klasy 35-30. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wejdzie, w końcu można obciąć to co wystaje i przykleić silnik z łożem. Problemem będą za małe obroty silnika kV1400, będzie to wymagało aku przynajmniej 4s, bo największe śmigło jakie się mieści to 15 cm średnicy (6 cali). A jak obetniesz to co wystaje, to jeszcze mniejsze.

Model bez lotek też dobrze lata, ale z lotkami lepiej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam HK2614 kV2000 z aku 3s 1300mAh pobiera max 20 A i ze śmigłem 6x5,5 idzie do góry niemal w pionie. Wznoszenie trwa kilka kilkanaście sekund, i dobrze, bo dłużej silnik by się zagotował. Normalny lot to 1/3 do 1/2 gazu.

Silnik przykręcony do wręgi ze sklejki i doklejany do tego co wystaje. W sklejce odpowiednie otwory dla przepływu powietrza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer słabo reaguje na SK. Prawie nie skręca.Lepiej zrezygnować z SK niż lotek

 

Reaguje jak każdy szybowiec. To nie akrobat, żeby zwijał się w miejscu.

Ale skoro mówimy o FPV, to lepiej mieć pełne sterowanie.

 

Ster kierunku przyda się do płaskich, szerokich zakrętów, które dają lepsze ujęcia dla kamery.

Lotki natomiast są zawsze przydatne, pozwalają lepiej kontrolować model, szybciej niwelować przechyły, a w razie potrzeby zwiększają zwrotność.

 

Oczywiście, poza tym, samolot bez lotek jest jak wykastrowany. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja w swoim zastosowałem silnik C2826 -1350KV-230W śmigło 150x120 drewienko Lipolki 1300 3s i 2000 3s , i lata dość poprawnie no nie jest to agresywny akrobat co do lotek i steru nawet w takim modelu są bardzo przydatne, na ster kierunku model reaguje umolnie (czyt. powoli) ale o tym i o lotkach pisali już poprzednicy

 

Mam nadzieje że nie wylądujesz jak ja :D

 

Dwie fotki może pomogą

post-6839-0-22104700-1356963045.jpg

post-6839-0-13399800-1356963060.jpg

post-6839-0-53981900-1356963072_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.