Skocz do zawartości

[P] planów akrobatki pod silnik 6,5cm


marcin133

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i dziękuję za zainteresowanie. Oczywiście stronę http://www.profili2.com/eng/default.htm i tam znajdujące się plany przewertowałem już nie raz i niestety nic interesującego nie znalazłem :( oczywiście oprócz dobrze wykonanych planów Cap`a 232 :)

 

Capic jednak już powstaje:

 

cap2321rh8.jpg

 

cap2323om4.jpg

 

Obecnie brakuje mu jeszcze jedynie owiewki na silnik i kabinki. (nadal szukam szczegółowych opisów, sposobów budowy owiewki) będę to robił po raz pierwszy.

 

Szukam kolejnych planów modelu akrobacyjnego pod silnik 6,5cm ponieważ chciałbym również zastąpić na przyszły sezon mojego obecnego-silnie eksploatowanego akrobata :)

 

P.S. Zastanawiam się nad madmanem jednak nie posiadam planów w wersji na silnik 6,5cm a z tego co już wyczytałem skalowanie madmana nie najlepiej mu to wychodzi na zdrowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! ertman_176 na temat owiewki to napewno porozmawiamy. Wolałbym jednak wykonać ją samodzielnie a to z tego powodu iż napewno będzie to moja pierwsza owiewka ale i napewno nie ostatnia :) Chcę się poprostu nauczyć.

 

- wykonam kopyto - to wiem jak zrobić a jak czegoś nie będę wiedział to będę się pytał ok?

A wracając do tematu to nadal szukam ciekawych (dokładnych) planów akrobatki pod .40 tkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo....

 

Gdyby to były plany DXF no.... i gdyby to nie była prawie dwu metrowa maszyna.... :)

 

Takie rzeczy to tylko w Erze...

 

P.S.

Chłopie.... rozbrajasz mnie...

 

Plany są w DXF.... Przecież bez problemu można to przeskalować... do dowolnych rozmiarów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalująć plan przygotowany pod laser wypadałoby również przeskalować wymiary materiałów z jakich ma być wykonany dany model. (grubość balsy, sklejki, listew, wzmocniej węglowych itp.) w przeciwnym wypadku poprostu nic nie będzie do siebie pasować lub wymagane byłoby wykonanie wielu przróbek (planu lub gotowych wyciętych materiałów).

 

Modelmaniak uznasz być może że jestem wybredny ale uwież mi że niezakładałbym tego wątku gdyby chodziło mi o plany dość "proste", plany które są wystarczające do wykonania modeli metodą tradycyjną. Poszukuję planów modeli nadających się do wycięcia na CNC lub "prostymi" zabiegami dające się przerobić na ten cel. Przykładem takich planów są np. palny Capa 232 podanych już wyżej.

 

cap2321no6.gif

 

Chcę częsci wycinać laserem by zaoszczędzić czas na ich wykonanie oraz by uprościć sobie samo składanie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Drodzy Koledzy! Wlasnie plany (takie jak pokazał Kol. Modelmaniak) przeskalowalem w AutoCad i zrobiłem Katanę o rozp 1100mm na motor 6,5ccm. Model jest po udanych kilku lotach. Elementy oczywiście wycinane laserowo. Musiałem jednak trochę posiedzieć nad rozrysowaniem KAŻDEGO elementu. Wszystko idealnie pasowało!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.