Skocz do zawartości

Aparat do modelu


tomekRC

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
O jakiej konwersji mówisz?

Tu moze byc pod gorke.

Orginal-material filmowy z Mediona,trzeba poddac jednej konwersji na ,,zwykle'' AVI a pozniej na Divix w formacie pow. 6.Tam tez mozna zobaczyc i ustawic bitrate (klat/s)

I dopiero taki material mozna zaladowac np. na Stage 6.Miedzy orginalem a tym ze Stage 6 nie ma absolutnie zadnej roznicy w jakosci.

 

Co dalej ?

Czekamy na inne materialy od uzytkownikow :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcze jeszcze z fonia,ale on chyba jest nagrany bez dzwieku.

Niestety ta kamerka nie ma możliwości nagrywania dźwięku :( . Film z którego klatkę prezentujesz został zrobiony cztery lata temu z tarasu widokowego lotniska w Balicach przy dobrych warunkach oświetleniowych. Nie wszystkie filmy tak wychodzą :( . Najlepsze efekty przy filmowaniu z modelu uzyskuje się ustawiając kamerę przodem do kierunku lotu, lekko w dół. Gdyby jeszcze 1/2 filmu nie przedstawiało za każdym razem startu....

Szkoda Peter że przy konwersji filmu z powietrza nie obróciłeś go. Może wtedy zobaczyłbym lepiej, co ja wtedy sfilmowałem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orginal-material filmowy z Mediona,trzeba poddac jednej konwersji na ,,zwykle'' AVI a pozniej na Divix w formacie pow. 6.

Teraz dopiero zauważyłem co napisałeś w tym miejscu. Można sobie ułatwić pracę - film z Mediona można zrzucić na komputer jako "proprietary avi" lub jako "standard avi"- plik ok. 50 razy większy, ale pewnie lepiej nadający się do dalszej obróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to chodzi o numer wersji DivX-a, teraz rozumiem. No ja tez mam dobra doświadczenia z Tevionem ( specjalnie podkreślam różnicę w nazwie, bowiem Medion pochodzi z Malezji, a Tevion z Tajwanu)

No cóż, bardzo dużo w tym sprzęcie zależy od warunków oświetleniowych. Dużo światła obraz dobry, mało światła obraz do ...

Warto jednak zawsze podeprzeć sie funkcjami "autokolor" lub "autolevels", "sharpen" tez nie zaszkodzi jeśli jest stosowany z umiarem.

Na szczęście ta kamerka nie ma możliwości nagrywania dźwięku, który w oryginalnej wersji nagrania jest okropny i w związku z tym zmusza do wstawienia jakiejś muzyczki, bo nawet disco-polo jest lepsze od szumu wiatru w mikrofonie kamery.

Przy materiałach z tego typu kamer nie wolno używać zwolnienia tempa odtwarzania. Powoduje bowiem, absolutne zatracenie płynności odtwarzania!

Tyle moich wynurzeń, jeśli będą dalsze podzielę się z Wami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Apropos aparatów Medion . Może warto zastanowić się nad wyborem takiego, który posiada przynajmniej mały ekran do podglądu zdjęć. To na wypadek, gdy chcemy zrobić fotkę z powietrza jakiemuś upatrzonemu obiektowi, a nie mamy ze sobą „laptoka” do sciągnięcia fotek. Gdy zaczynałem bawić się w fotografowanie z powietrza używałem Mediona 7467. Jego plusy:

1 tani

2 obsługuje karty pamięci

3 nagrywa filmy z dzwiękiem, których długość ograniczona jest tylko pojemnością karty

4 posiada 1,5’ ekran LCD do podglądu zdjęć

5 waga gotowego do pstrykania z karciochą pamięciochą i akusami to ok.110 gram.

6 jak na tani produkt robi w miarę przyzwoite zdjęcia

Fotografowanie z powietrza wciągnęło mnie na tyle, że teraz pozbywam się swojego medionika i inwestuję w ciut lepszy sprzęcik. Z nim stawiałem „pierwsze kroki”.

Najprostszym sposobem było przymocowanie go na latającym skrzydełku. Chociaż latał też na Mustangu z MC Composit i w małym elektrycznym trenerku. Spust aparatu wyzwalany był za pomocą serwa. Chętnie udostępnię jakieś fotki z tego aparatu tylko podpowiedzcie mi jaki i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje zdjęcia i filmy wrzucałem na serwer www.wyslijplik.pl . Pisząc nową wiadomość, w miejscu gdzie chcesz wstawić swoje zdjęcie lub film klikasz ikonkę URL i w wyskakującym okienku najpierw wpisujesz nazwę pod jaką link będzie wyświetlany, a następnie wklejasz link do pliku. Gdybyś miał jakieś pytania to pisz na PW - przez pewien czas będę przy komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oknie facjatki drugiego domu od dołu dziewczyna zakłada stanik!

A tak na poważnie to jakośc zdjęć do przyjęcia, obrabiałeś je jakimś programem?

To jest z latania na "śmietniku", czy tam mieszkasz?

W jakim kierunku zmierzają Twoje poszukiwania lepszego sprzętu?

Tyle pytań ale ten temat mnie też zakręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie były obrabiane w programie graficznym, są takie jakie "wyszły" z aparatu.

Tak to jest z latania na śmietniku.

Kilka aparatów już przeszło przez moje ręce. Medion był tylko epizodem, na zasadzie czy to mi się spodoba. Pozatym bałem się podwiesić pod model świeżo co nabytego olimpusa. Podejrzewam, że kolejnym fotopstrykiem do modelu będzie jakiś niedrogi, kompaktowy aparacik ze stajni Canon'a. Chodzi mi przedewszystkim o polepszenie jakości zdjęć bardzo małym kosztem, np canon sd30, A 430 lub podobne. Potem zobaczymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście bardziej interesuje obraz nieruchomy. Dzisiejsze aparaty cyfrowe mają też spore możliwości jeśli chodzi o film.

Prawdopodobnie od nowego sezonu zaczniemy z kolegą próby przekazu AV kamerką na żywo z pokładu modelu RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj CoolSky.

Materialy wstawiaj tutaj,potem sie to posegreguje w forme zjadliwa,jako testy i przyklady co dany aparat moze,lub nie moze :lol:

Co do zdjec,to tak jak w zyciu,jakie szkielko taka fotka :faja:

A latanie z nadajnikiem i antena na glowie stanowczo odradzam.

To niebezpieczne zajecie.Poczujesz ten dreszczyk po pokonaniu pierwszego kilometra,gdzie juz nie ma szans zobaczyc gdzie jest model,a musisz wracac polegajac tylko na tym co widzisz w lipku.No i wrazenia,tak jak bys tam byl-w powietrzu.

Ale statyczne zajawki tez sa coll :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.