Skocz do zawartości

Aparat do modelu


tomekRC

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieści Ci się w pamięci aparatu sześć filmów o długości 1min, 22s :?: :?: :?:

Mam też taką kamerkę i czasami udało mi się nakręcić film o długości ponad 1min - pamięć zapełnia się wtedy w 100%. Jakość przed kompresją jest zazwyczaj wiele lepsza niż jakość filmu na Twojej stronie. Zdęcia też są przyzwoite i można ich zrobić kilkadziesiąt w jednym locie (oczywiście przy zastosowaniu zdalnego zwalniania spustu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, w aparacie mieści mi się 6 filmów o długości 1:22. Więcej nic nie wchodzi, kolega ma podobny "aparat" i on może nim kręcić filmy do zapełnienia pamięci, więc nie wiem dlaczego ja mogę np. 6x 1:22 ,a Ty tylko 1 :roll:

 

EDIT:

mój ma oznaczenie MD40323

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwoliłem sobie przejrzeć te wątki oraz przeszukać forum "Latanie na Luzie".

Znalazłem informację, że Mediony występują w dwóch wersjach: MD40323 orazMB5319, przy czym model 40323 jest nowszą (lepszą) wersją. Wydaje mi się, że głównie chodzi o ilość pixeli matrycy:

MD40323: 2 MGpix

MB5319: 1,3 MGpix.

 

Aukcja z linku kolegi tomekRC: http://www.allegro.pl/item274927699_3w1_aparat_kamerka_kamerka_pc_treaz_za_49zl.html.html dotyczy modelu Medion MB5319, tak przynajmniej wnioskuję z opisu, gdyż sprzedający nie umieścił dokładnej informacji jaki typ oferuje. Proszę o sprostowanie tego co napisałem jeśli się mylę.

 

Jeżeli mam rację, to lepszym wyjściem byłoby skorzystać z tej oferty: http://allegro.pl/item272066971_medion_40323_aparat_kamerka_cyfr_kam_intern_.html

Tutaj jest już wyraźnie napisane w tytule aukcji "MEDION 40323".

 

Ponieważ osobiście nabrałem ochoty na zakup takiego sprzętu będę wdzięczny za sugestie dotyczące tego, którą z tych aukcji wybrać.

 

PS: Natknąłem się również na użytkownika, który kręcił filmy aparatem Medionem z gniazdem kart SD, dzięki czemu, po instalacji takiej karty (nawet do 512MB) mógł wracać na ziemie z materiałem dłuższym niż wspomniane wcześniej 6 razy minuta z kawałkiem.

Gdyby ktoś znalazł taki produkt na aukcjach, poproszę o linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by sie stalo,gdyby uzytkownicy Mediona umiescili kilka fotek i filmow.Niekoniecznie z powietrza.Z podaniem typu-numeru danej kamerki.

W nowym watku pt.Medion zrobilo by sie test porownawczy obu modeli.

Poza tym,taka informacja bylaby pomocna takze innym,mieliby pewne porownanie.

 

Temat ciekawy,bo traktuje o jednej z tanszych opcji latania z kamerka :lol:

Filmiki i fotki mozna wstawic tutaj,potem to posegregujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł.

A ponieważ nie zostaliśmy zasypani materiałami z Medionów, postanowiłem "Kupić teraz" model z tej aukcji: http://allegro.pl/item272066971_medion_40323_aparat_kamerka_cyfr_kam_intern_.html

Jak tylko dojdzie przesyłka, postaram sie umieścić foto i wideo naziemne oraz w miare możliwość z powietrza.

Pozdrawiam -Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy z Mediona MD 5319 w wyższej rozdzielczości : fontanna , burza , lotnisko, lądowanie .

Najdłuższy film jaki udało mi się nakręcić w niższej rozdzielczości: badius (Proszę, bez komentarzy :!: )

Inny film w wyższej rozdzielczości: rzeka.

Kilka zdjęć w wyższej rozdzielczości: 1, 2, 3 ,4 , 5.

I jeszcze jeden filmik w niższej rozdzielczości (oglądanie grozi urazem karku): boczniak

EDIT:

Po pobraniu i zainstalowaniu tego kodeka filmy powinny być odtwarzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jest tak.

W poscie Karanda,edit,jest kodek.

Plik kodeka trzeba sciagnac na dysk i zainstalowac.

Nastepnie plik filmu sciagnac na dysk.Odtwarzac mozna w w odtwarzaczu WMP 9 lub Avi Media. Kombajny uniwersalne typu VLC tego nie trawia.Czyli normalny odtwarzacz Windowsa (ale kodek zainstalujcie wczesniej :lol: )

 

No jestem zaskoczoczony.Gdyby mial wiecej klatek na sekunde i ciut sprawniejsza automatyke (swiatlo) to nie trzeba nic wiecej.Moje filmy kamerkami za setki funtow nie sa tak dobre jakosciowo :crazy: (na razie)

 

Karand-moje gratulacje,dobry wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karand-moje gratulacje,dobry wybor.

Dziękuję, bo strasznie nie lubię dokonywać wyborów :twisted:. U Alexa można przeczytać jak zrobić zdalne sterowanie do tej kamerki, tak aby można było z powietrza w jednym locie zrobić film i zdjęcia. Niestety ja nie jestem elektronikiem i budowa takiego układu, a tym bardziej oprogramowanie takiego sterownika przerasta moje możliwości. Tak więc stosowanie przeze mnie kamerki w lotach stało się baaardzo sporadyczne (ile w końcu razy można oglądać film, który zaczyna się i kończy w ten sam sposób, przedstawia to samo i ma taką samą długość :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie filmowcy,szykuje sie przelom.

Nie bylo latwo,trzeba dziwne konwersje i kodeki,ale sie oplacalo.

Film po dwoch konwersjach i ,,wygladzeniu'' jest w rozdzielczosci gruuubo ponizej 640x480,

raczej powyzej 320x240.Walcze jeszcze z fonia,ale on chyba jest nagrany bez dzwieku.

Efekt koncowy jest jak dlamnie powalajacy.Kto by pomyslal ze to Medion ?

 

Ocencie sami

http://stage6.divx.com/user/Kamera_Petera/video/1901917/

 

Edit.

Wgrywa sie filmik z lotu :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem male porownanie fotek (klatka z filmu)Tutaj moje wyniki :oops:

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=3775

 

 

A tu za ulamek ceny w/w :shock:

 

950d3cc797483fc4.jpg

 

No,jesli Medion robi za 49zl takie kamerki,to jak wyglada fotka aparatem za 800-1200 zl

Zaczynam powaznie watpic czy tylko drogie aparaty moga dostarczyc film wysokiej (tv) jakosci.

 

No i jest juz filmik.Z bit rate wychodzi ze jest w rozdzielczosci 320x240,a dokladnie 304 x240

Dodatkowo jest ciety przez niska ilosc klatek ok 12 na sekunde.

Dla mnie to duze zaskoczenie, ze dziala to tak dobrze.

Sami ocencie i wypowiedzcie sie co o tym sadzicie.

http://stage6.divx.com/user/Kamera_Petera/video/1901970/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.