Skocz do zawartości

Cessna 182 czy Pioneer 1400?


wojtas3000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A dlaczego nie kupować u nas w kraju? http://www.abcrc.pl/...i-szybowce.html

 

 

Faktycznie racja...ale podejrzewam że kolega kieruje się tym żeby jak najmniej dokupować części na początek,cena faktycznie podobna w hk jak u nas nawet taniej jakieś 202 zł w HK wychodzi a u nas jakieś 230 zł,ale brak serw (u nas), a kolega ponoć posiada radio i odbiornik,a z HK musiałby tylko dokupić pakiet i regulator,a u nas dodatkowo serwa,a podejrzewam ze jest to jakiś problem dla początkującego...z doborem i z montażem i z ustawieniem ich później..a w hk tylko pakiet i regulator a to już nie sztuka podłączyć...ale to moje zdanie oparte na moim doświadczeniu,i faktycznie tymi samymi priorytetami się kierowałem,gdyż nie miałem nikogo tak naprawdę kto mógłby mi to złożyć,ale nie ukrywam że zrobiłbym to teraz i inaczej "bo nie taki straszny diabeł jak go malują" i pokusiłbym się samemu coś próbować złożyć..ale każdy robi jak uważa i na tyle na ile go stać i finansowo i manualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:). Posiadam Cessne 182 RC firmy Art-Tech model 3 - kanałowy. Trzy dni temu przyszła paczka z Easy Star (pierwsza edycja) kit nie złożony jeszcze, może dziś będę miał czas. Pierwszy lot Cessną trwał 3 sekundy, drugi niecałą minutę. Za każdym razem kret lub przepadnięcie na prawe skrzydło. Na moje wypadki miały wpływ dwa czynniki, brak wprawy, jak i złe wyważenie modelu. Pikował do góry i robił przepad na prawe skrzydło. Dopiero za trzecim razem udało się w miarę komfortowo polatać. Jest i plus, wiem jaki klej używa się do styropianu ;). Easy Star'a jak złożę i oblatam to dam znać jak poszło, nagram też filmy. Póki co mogę pokazać Ci mój 3 lot cessną. Przy 5 tym locie, znów miałem krakse przy lądowaniu (wiatr i jeszcze nie do końca dobre wyważenie samolotu). Na początek Cessna nie jest zła, ale wyważ ją dobrze, sporo poczytaj przed oblotem.

 

Link do filmu (HD).:

 

http://www.youtube.com/watch?v=w0wFDWgyxVs

 

O widzę, że przestał padać śnieg, chyba pojadę na lotnisko. Zamontowałem płozy do Cessny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą powyżej twórczo i radośnie.. ;) Fajny filmik z lotu cessną :D Podobało mi się,życzę dalszych udanych lotów...teraz z płozami delikatniej siądzie B) Pozdrawiam.

 

Abstrahując od wyboru kolegi(wojtas3000),który nie ma co ukrywać jest dobry,myślę że teraz po tych wcześniejszych postach ma już rozwiane wszelkie wątpliwości co do wyboru...odnosząc się do meritum sprawy jakim jest założony przez kolegę temat...także z wielką niecierpliwością czekamy na dalsze relacje kolegi,zdjęcia modelu,złożenie i no oczywiście oblot.I trzymamy kciuki za nowego Pilota :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny filmik, i fajna miejscówa, duże puste pole, w Warszawie nie wiem gdzie oprócz wilanowa znaleźć takie miejsce.... a w Wilanowie ponoć sporo ludzi przyjeżdża na weekendy i boję się że będe mieć z kimś kraksę :( więc szukam czegoś innego innej miejscówy ale cienko to widzę szczególnie że bez samochodu jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz to nie był jako taki.. Po napisaniu posta, pojechałem ze szwagrem ciotecznym za miasto, ale nie na lotnisko, na kolejne podniebne przygody. Mam film nagrany z ziemi jak i z kamerki brelok ( tylko w złym miejscu ją posadowiłem i śmigło przeszkadza), ale... widać.. widać... okolice i nawet nas ;). Wrzucę linka tylko jak skompresuję. Dziś miałem chwilke dla siebie, a żadko mam sobotę dla siebie... i udało mi się praktycznie złożyć Easy Star firmy Multiplex, pierwszej edycji w wersji KIT. Regulator serwa aparatura miałem z 2 Cessny. Tak w po zakupie 182 RC Art-Tech, znalazłem w promocji ten sam model, rónież w wersji RTF, za 227zł !!. RTF, czyli cały model z aparatura gotowy do lotu. Także, mam części zapasowe, jak już kompletnie rozbiję pierwszą cessne.. A części elektroniczne posłużyły z tej drugiej cessny do Easy Star I Kit. Co i jak pokażę, ale w oddzielnym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do filmy, widok z kamerki brelok, trochę słaba pogoda była. Wiatr, śnieg, i ciemne niebo, na filmie będzie moment, że dwa razy obróci się model wokół własnej osi..no właśnie nie widziałem gdzie jest ;). Tak w ogóle Easy Star już złożony !. Musze założyć swój temacik przemyślenia nad pierwszym razem,w powietrzu ;).

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=dZqzlK_SQcU

 

Mam też film nakręcony z ziemi, fajnie gdy się porówna sfilmowany lot, z dwóch różnych widoków..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić Pioneera ARTF za 280 zł z wysyłką , treść: "Nowy nie latany miala to byc platforma mojego FPV w ogonie wyciete miejsce na odbiornik RC wraz z modelem oryginalne smiglo oraz nowe bardziej sztywne." Brakuje Aparatury, i akumulatora. Brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupywałem teraz drugi model, Easy Star'a to miałem dylemat, między nim, a Pioneerem 1400. Easy Star firmy Multiplex wygrał tym, że miał silnik szczotkowy, więc mi idealnie pasowały wszytskie części od cessny 182 ArtTech ( szczotkowy silnik klasy bodajże 480), oraz to że easy star, ma silnik z tyłu, także, z przodu mogę dać kamerkę, no i śmigiełka tak łatwo nie uszkodzę. Cessna po 1 locie trwajacym 3 sekundy, straciła sporo, śmigiełko także ;). Może jutro zamieszczę posta z fotkami moich sprzętów i ich przeżyć. Pioneer, lub easy star, tylko proponował bym easy star 2, moim zdaniem sporo bardziej dopracowany niż moja jedynka, więc moim 3 modelem będzie ES2 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.