Skocz do zawartości

Cessna 182 czy Pioneer 1400?


wojtas3000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wojtek: Męska decyzja, kup który tobie bardziej się podoba:). Pierwszy model traktuj jako kretobijce do nauki latania, mało kto się przyzna, że tak jest, no niestety, na nim się nauczysz latać..ustawiać skłony wykłony silnika, ustawiać wyważenie modelu. Ja zaczołem od Cessny 182 Art-Tech 3 kanałowej, i nie żałuję. Ale na początek jednak easy star, pioneer 1400, beta 1400, to chyba jedyne wybory. Kupuj teraz i to szybko, pada śnieg... widziałeś mój film... polecam lądowania na śniegu, nawet jak kreta zrobisz, na 30-40cm pokrywę śnieżną to raczej napewno nic mu sie nie stanie. Dobry czas na naukę latania, w sobotę lub niedziele będę oblatywał Easy Stara, dziś przyszedł mi pakiet Li-Po 2200mah Zppy FlightMax, i model, aż rwie się do lotu, już nawet go wyważyłem jak instrukcja każe, i nie mogę się doczekać, kiedy go przetestuję. Oczywiście ze sobą zabieram Cessne 182 i Easy Stara, tak czy siak hehe :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podsumowując, zdecydowałem się na Blixtera z Hobbyking z NL, dokupię potem tylko aparaturę , pakiet i regulator :) Oczywiścię wrzutcę potem fotki z lotu i montażu :)

 

Faktycznie zaczyna być to dziwne..raz tak raz tak ..zaczynałeś od cessny dla której straciłeś głowę,później byłeś zdecydowany na blixtera,a teraz "No dobra, a za rok ewentualnie ten piperek? : :)Chłopie nie martw się co będzie za rok! może znudzi Ci się to,po zakupie czegokolwiek!I kolega "Adas" mówi dobrze "podejmij męską decyzję,i zacznij działać bo życia braknie ;) Martwię się że ten twój zapał spali na panewce i nic nie zobaczymy ani lotu ani żadnej relacji no ale cóż ,ja ciągle trzymam kciuki i wierzę w Ciebie,ale zacznij działać a nie skakać z Kwiatka na kwiatek bo to do niczego Cię nie zaprowadzi,im więcej zaczniesz kombinować tym większy mętlik będziesz miał,a dostałeś tu na forum konkretne rady z których już dawno powinieneś skorzystać ale to moje zdanie.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem apkę Turnigy za 275 zł nówka:

 

Liczba kanałów: 8ch ppm/9ch pcm

Wyświetlacz: 128 * 64LCD

Rodzaj wsparcia: Heli / Acro / Glid

Wsparcie dla użytkowników: 8

Model Stick: 4

Typ enkodera: ppm / PCM

Subtrim: Tak

Symulator interfejsu: Tak

Buzzer: Tak

Low Voltage Pokaż: Tak

Wymagania: bateria, moduł RX

w zestawie:

Turnigy 9x nadajnik 9CH z Modułem & 8ch

 

 

Co to jest ten moduł RX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem apkę Turnigy za 275 zł nówka:

 

Co to jest ten moduł RX?

 

Dziwny ten opis - tlumacz z hk.

Tyle że w każdym zestawie jest odbiornik (Rx) a tutaj niby nie ma.

Miałoby to sens gdyby nie było modułu nadawczego ale tu niby jest - w tej cenie powinno być wszystko.

Dopytaj sprzedającego.

 

Mogłeś dać od razu link do aukcji - nikt by Ci raczej takiej okazji nie ukradł.

Allegro jest dość znane i kilka osób już o nim wie.

 

Na zdjęciach odbiornik niby jest ale fajnie zawyżona cena wysyłki i płatność tylko na prywatne konto wskazuje na cwaniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę, że kolega nie jest przekonany, co do konstrukcji Beta-podobnych, a zamiast tego chciałby coś, co przypomina samolot i wcale się Tobie nie dziwie. Pamiętam jak sam osobiście miałem problem z wyborem tego pierwszego. Po namyśle wybrałem Minimag'a i Tobie również polecam ten samolot. Jest to klasyczny górnopłat z niedużym wzniosem. Jak wszystkie konstrukcje Multiplex'a posiada bardzo dobre właściwości lotne, a jego cena nie jest wygórowana? Za ok 400 zł będziesz miał płatowiec z wyposażeniem. Do tego aparatura, ładowarka i z dwa akumulatory 2,2Ah, zapewni Ci ok 40 min dobrej zabawy.

Samolot jest o tyle fajny, że po nauce latania możesz śmiało zwiększyć wychylenia sterów i ćwiczyć prostą akrobacje. Jeżeli zdecydujesz się na niego zapraszam na PW, a postaram sie doradzić co do wyposażenia.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę, że kolega nie jest przekonany, co do konstrukcji Beta-podobnych, a zamiast tego chciałby coś, co przypomina samolot i wcale się Tobie nie dziwie. Pamiętam jak sam osobiście miałem problem z wyborem tego pierwszego. Po namyśle wybrałem Minimag'a i Tobie również polecam ten samolot. Jest to klasyczny górnopłat z niedużym wzniosem. Jak wszystkie konstrukcje Multiplex'a posiada bardzo dobre właściwości lotne, a jego cena nie jest wygórowana? Za ok 400 zł będziesz miał płatowiec z wyposażeniem. Do tego aparatura, ładowarka i z dwa akumulatory 2,2Ah, zapewni Ci ok 40 min dobrej zabawy.

Samolot jest o tyle fajny, że po nauce latania możesz śmiało zwiększyć wychylenia sterów i ćwiczyć prostą akrobacje. Jeżeli zdecydujesz się na niego zapraszam na PW, a postaram sie doradzić co do wyposażenia.

 

Pozdrawiam,

Paweł

 

Tylko silnik od razu trzeba wymienić, bo Permax400 ledwo ciągnie ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmiało Cessna 182 czy Pioneer 1400 na początek przygody z lataniem.

Odpowiedż brzmi Pioneer 1400 lub podobne motoszybowce z silnikiem z tyłu i "to by było na tyle"

 

Potwierdzam.

 

Dodam jeszcze że chyba z podobnych modeli to brał bym Easy Star II

Model od Multiplex dobrej jakości o dobrej aerodynamice.

Jak już wydajesz 230 zł to dołóż 20 PLN i ciesz się porządnym modelem.

 

A wyposażenie do niego z hobbykinga.

 

Na tym chyba można zakończyć temat.

 

 

edit:

 

Wyposażenie.

 

Silnik: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12919__D2826_6_2200kv_Outrunner_Motor.html

Regiel: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6459__Hobbyking_SS_Series_40_50A_ESC.html

Pakiet: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8932__Turnigy_2200mAh_3S_20C_Lipo_Pack.html

Serwa: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9549__Turnigy_TG9e_9g_1_5kg_0_10sec_Eco_Micro_Servo.html

 

Suma: ~ 50 USD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty, ale ja na twoim miejscu zamiast turnigy 9x, brałbym nową wersję turnigy 9xr http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31544__Turnigy_9XR_Transmitter_Mode_2_No_Module_.html . Ma (podobno) poprawiony soft, i można wgrać nowy system przez usb. Ja też przymierzam się do kupna tego nadajnika. Jeśli już to możesz czekać aż wprowadzą do sklepu moduł do 9xr, albo kupić coś z dedykowanych np. http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14349__FrSky_DJT_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Telemetry_Module_V8FR_II_RX.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmiało Cessna 182 czy Pioneer 1400 na początek przygody z lataniem.

Odpowiedż brzmi Pioneer 1400 lub podobne motoszybowce z silnikiem z tyłu i "to by było na tyle"

 

Dokładnie.."to by było na tyle"!.

Ale chcę ostatni raz zabrać głos w tym temacie...

 

Polecam koledze Wojtas300 poczytanie czy zobaczenie tematu..podkreślam temat świeży,nie jakiś odgrzany kotlet..

 

http://pfmrc.eu/inde...005#entry424005

 

Jeśli chodzi o ten temat wyżej jest konkretnie i na temat.Męska decyzja,fotorelacja i oblot.Same konkrety to powinno rozwiać twoje wszelkie wątpliwość i,choć uważam że na początek i tak wiele rzeczy sprawi Ci trudność(tak jak mi sprawiło,ale google,forum,i czytać i czytać...a prościej już nie może być niż modele beto podobne,nie miałem o tym pojęcia a poleciałem pierwszy raz bez kreta.. Betą!)Także rozważanie innych modeli,serio mija się z celem...zadajesz pytania typu:"Co to jest ten moduł RX?" Wojtek niestety trzeba coś poczytać nie można inaczej,ja wiem pasja,napalenie się na model,rozumiem,też tak miałem.Reasumując na początek,nie będę tego powtarzał jaki model bo już wiesz,a pewnie wiele osób już słabi czytając ten temat..posłuchaj rad,a będziesz zadowolony,nie ma co szukać dziury w całym..a jak już nie chcesz słuchać innych, to idź drogą kolegi "KISO" z tego linku co podałem wyżej.Generalnie dobry temat,bardzo konkretny i poparty faktami.

Może naprawdę zacznij od tego,odbiegając od tematu..

 

http://pfmrc.eu/inde...__fromsearch__1

 

Nie będziesz miał dylematów jaki osprzęt jakie radio jaka elektronika,a może akurat się zarazisz...

Kolega wyrwał go za 200 zł...więc faktycznie tanio,porównując do jakich zakupów się przymierzasz...

 

A jak się zarazisz,założysz inny temat i będziesz drążył dalej,albo pójdziesz drogą kolegi "Kiso" a;bo inną,ale wiele osób Ci pomoże wtedy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, aparatura z drugiej nie używanej jeszczej Cessny 182 RC Art-Tech. Mam dwie takie aparatury i żadnych problemów, testowane kilka razy przy minus 10 stopni. Naniosłem już pewne poprawki do Easy Stara, szkoda, że człowiek ma tylko tą godzinke podczas weekendu by polatać :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:). Następne loty będą z kamerką brelokiem na pokładzie. Na moim kanale youtube są filmy z Cessna 182 i Easy Star, i jako pierwszy samolot, już wiem, że elektroszybowiec to jest to. Cessna, lata szybciej, i jak dla mnie przy zakrętach bardziej pochyla dziób, i łatwiej zrobić przepad na skrzydło. Aczkolwiek Cessna ma w sobie jakiegoś pazura, no nie wiem, o ile Easy Stara polubiłem już..to Cessne bardzo lubię, minus ma jeden, w wydaniu ArtTecha wykonana jest ze styropianu (kruchy), także uważać trzeba by za wszelką cenę kreta nie ubić, bo później to pół dnia sklejania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.