Skocz do zawartości

Moje pierwsze modele RC - pytania


Sebastos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na dłuższy czas z jednym odbiornikiem nie pociągniesz. Są modele, w których z wyciągnięciem odbiornika schodzi duuużo czasu. Poza tym kup komputerową apkę. Najdzie Cię ochota na jakieś skrzydełko, albo coś z V-tail i będzie problem. Są oczywiście zewnętrzne miksery, ale szkoda na to czasu, wagi, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem, że jak nie uda się kupić Spektrum, to kupuj turnigy 9xr http://www.hobbyking...No_Module_.html i do tego jakiś moduł z odbiornikiem np. http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14349__FrSky_DJT_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Telemetry_Module_V8FR_II_RX.html To nowa wersja turnigy 9x i podobno lepsza. Sam mam zamiar ją kupić(może jeszcze w ferie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Więc już kupiłem ,ale czekam na przesyłkę. Cóż takiego ? Otóż kupiłem model E-flite Apprentice 15e + nadajnik Spektrum DX 5e oczywiscie z odbiornikiem. Całość kosztowała mnie 400zl. Model po kilku lotach , rozejrzałem się jakie są ceny tego zestawu i nówka kosztuje 1300zl.Myślę , że sie opłacało , teraz mam już dwa modele z wyposażeniem. Nic tylko czeać na lepszą pogodę , jak połkne bakcyla tak na maksa i poczuje naprawdę jak to jest wzbić się w przestworza to najwyżej sprzedam te modele i zainwestuje w porządną aparature i jakiś model. Fotki czywiście wrzucę jak doleci model kurierem ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę Ci coś doradzić to ucz się latać na Apretience.Model lata idealnie a oryginalny pakiet 3300 wystarcza na 20 min spokojnego latania.Szybciej się nauczysz.A jak się nauczysz to będziesz miał podstawową wiedzę jak poprzerabiać tą Cessnę aby latała poprawnie,bo prosto z pudelka to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę :) Zapraszam do wypowiadania sie Pana jak i każdego kto tylko ma na to ochotę :) Właśnie zauwyżelem , że ten Apprentice ma dużo większy pakiet , zresztą sam model jest sporo większy od Cessny Pelikana.Rozpietości samej ma prawie 150cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Wrzucam fotki po złożeniu Apprentica i mam pytanie jak zwykle :D Po włączeniu nadajnika oraz podłączeniu pakietu do modelu na początku tradycyjnie pika , ale póżniej nie przestaje.jest taki cichy ciągły pisk i zauważyłem , że odbiornik miga.Wszystko działa jak należy , model reaguje na wszystkie polecenia .Może to jest sygnał , że pakiet jest słaby ? Nadajnik to Spektrum DX5e , a nadajnik to AR500.Będę wdzięczny za pomoc , pozdrawiam.

post-11978-0-95560200-1359754775_thumb.jpg

post-11978-0-00439000-1359754783_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) Tak , jest tam maly ubytek tzn, nawet nie ubytek pare malych dziurek , które gość zakleił taśmą bezbarwną.Gość mi o tym nie powiedział , a na zdjeciach z aukcji tego nie zauważyłem , ale ponoć to nie przeszkadza w lataniu. Mam taką nadzieję , ponieważ te dziurki nie są glębokie i są zaklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nadajnik i odbiornik są "rozbindowane" tzn. nie ma połączenia między nadajnikiem, a odbiornikiem ponieważ kanały nadawania i odbierania się nie pokrywają.

Spróbuj zbindować nadajnik z odbiornikiem zgodnie z instrukcją jeśli taką posiadasz, a jeśli nie to może ktoś z nadajnikiem Spektrum się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszczy na tym filmie to serwo.W tych modelach jest to objaw typowy i dotyczy serwa steru kierunku który jest sprzęgnięty z przednim kołem.Podnieś dziob modelu do góry ,poruszaj sterem.Będą momenty że będzie cisza.Nie ma się czym przejmować,latać.Z czasem wymienić na serwo z metalowymi trybami.Krawędź natarcia oklej przezroczystą taśmą,najlepiej zbrojoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.