Skocz do zawartości

Poszukiwania dobrych pakietów...


M.Ch.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Modelarzy,

 

wkurza mnie, że w temacie pakietów cięzko trafić markę naprawdę dobrą.

Nie oszczędzam na wyposażeniu i modelach i nie chciałbym żeby dopieszczony model szlag trafił przez lipny pakiet.

 

czy ktoś może używał i są jakieś opinie (chodzi o markę i serię a nie konkretną pojemność):

http://www.thunderpowerrc.com/html/G6ProPower65CSeriesBatteries.htm

http://www.graupner.de/de/products/18f1457c-4971-481b-a510-512b72af385d/9722.3/product.aspx

 

Słyszłem co nieco dobrego o Dualsky, Wellpower i Lemon RC.

 

Proszę o opinie o lepszych pakietach. (Turnigy, Zippo, RAY, Rhino, Polyquest itp) raczej do nich nie należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam pakietów dualskiego 20C ,30C i 45 C

Ogólnie jestem zadowolony, jednak serii GT bym nie kupił. Jeden pakiet zachodzi powoli w ciąże, drugi jak na razie się trzyma. Obydwa były obciążane prądami około 40C. Ile lotów? nie wiem, ale mam je od 3 miesięcy.

 

Za to pakiety serii ES polecam. Do nowego pakietu 2200 20C rozładowanego do 3V/cele, wchodziło około 2150-2180 mAh co miło mnie zaskoczyło. W innych pakietach które miałem pojemność nigdy nie była tak zbliżona do tej "na opakowaniu". Po pół roku latania, do pakietów wchodzi 50-100mAh mniej, Wynik jak dla mnie fajny ale dodam, że zawsze były odpowiednio przechowywane i dbane. Kolejny pakiet też będzie Dualskiego (ale tylko z serii ES lub EX)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Modelarzy,

 

wkurza mnie, że w temacie pakietów cięzko trafić markę naprawdę dobrą.

Nie oszczędzam na wyposażeniu i modelach i nie chciałbym żeby dopieszczony model szlag trafił przez lipny pakiet.

 

 

Ktoś kiedyś chwalił pakiety Tornado, ale nie wiem czy dobre, bo nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś chwalił pakiety Tornado, ale nie wiem czy dobre, bo nie używałem.

 

Tak, a tym kimś byłem ja...

Miałem wielką nadzieję, że znalazłem dobrą markę. Są niezłe w porównaniu z tańszymi, ale deklarowane 40, czy 50 C to pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!mam markowe modele,dobrze wyposażone (czytaj:drogie).używam od zawsze pakietów kupionych bezpośrednio z HK.są to:

TURNIGY 30~40C 3S

ZIPPY 30~40C 3S

RHINO 35~40C 3S

NANOTECH 50C 3S

 

w moich modelach stosuję pojemności od 360mAh do 2200mAh,miałem też TURNIGY 2650mAh 40C 6S kilka sztuk.

niektóre pakiety mam już trzeci sezon i wszystkie sprawują się bez zarzutu i żaden mnie nigdy nie zawiódł.

na ok 50 szt. trafił mi się tylko jeden RHINO 2150mAh 3S 30C który miała mniejszą wydajność prądową.

 

nie wiedzę więc sensu żeby szukać innej alternatywy,najważniejszą rzeczą w tym wszystkim jest odpowiednia eksploatacja lipoli a będą wtedy służyć pewnie i długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOKAM i Polyquest. Drogie ale trzymają równo parametry. W Kokamach mam spadek pojemności 5-10% po trzech sezonach i dosyć intensywnej eksploatacji. Ważne żeby ich nie przegrzać ale tego żaden pakiet nie lubi , nawet markowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej351 napisał że używa pakietów z HK do modeli dobrze wyposażonych(drogich).

Wspomniał -odpowiednia eksploatacja lipoli a będą wtedy służyć pewnie i długo.

 

Zgadzam się z andrzej351 szczególnie jeżeli chodzi o eksploatację . Jeżeli będą prawidłowo eksploatowane posłużą długo.

Jeżeli chodzi o własne doświadczenia to przytoczę historię tych które wybierałem do modeli ESA. Tanich i w miarę dobrych.

W hk kupiłem Rhino- 1350mA 11,1V 25-50C

Turnigy-1300mA 11,1V 25-35C

Nano-tech-1300mA 11,1V 25-50C

Turnigy poległ pierwszy, potem przegrał Rhino, przetarg wygrał nano-tech.

W modelach ESA nano-tech najlepiej sie sprawował. Prąd, napięcie itd. Kupiłem więcej.

Pewnie jest dużo markowych , lepszych. Ale uważam że za cenę około 30zł za sztukę (tanie) sprawdzają się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę podać przykład tanich pakietów Turnigy 5S 5000mAh 20C, które w ilości 2 sztuk posiadam i używam je do holownika. Pakiety są eksploatowane powyżej ich wydajności- niewiele ale jednak im brakuje. Idealne były by 30C. Nigdy nie rozładowywałem ich poniżej 3.70V na celę, każda cela rozładowuje się równo, a ciągnę z niego 50A przez średnio 60-90 sekund. Spadku wydajności praktycznie nie zauważyłem- liczę ilość holi wykonanych na daną wysokość.

Eksploatowane 2 lata- będzie coś około 100 cykli lub więcej.

Co najważniejsze tutaj jako warunek tak dobrego działania- ŁADUJĘ JE PRĄDEM MAX 2.2A :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę M (?!). Ja się póki co tylko na Polyquestach nie zawiodłem i na jakimś chińskim "gniocie" w czarnej okleinie. Jest doskonały. Obecnie zamówiłem PurplePower 2600mAh 35C, zobaczymy czy jest coś warty, bo jakoś mało o nim słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pakietami z HK to loteria wg mnie. Padają takie słowa "prawidłowo eksploatowane posłużą długo". Ale co to znaczy ? Kupiłem na jesieni dwa pakiety nano w HK , położyłem na półce i jeden mi spuchł (nieznacznie, ale zawsze) praktycznie bez eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nanotechy nie mają zbyt dobrej opinii,zwłaszcza te o wyższych pojemnościach.

ja eksploatuję swoje pakiety w ten sposób:

1) pakiet ładuję prądem nie większym niż 0,5-0,7 pojemności pakietu

2)timer w modelu ustawiam tak żeby nigdy nie zejść poniżej 3,6-3,7V na ogniwo.

3)kolejny raz ładuję pakiet jak już wystygnie,nigdy bezpośrednio po użyciu.

4)jeśli wiem że nie będę używał pakietów nie wcześniej niż za 2-3 tygodnie to ładuję je w trybie STORAGE i tak przechowuję w ciemnym i chłodnym miejscu.

5)podczas zimy pakiety od modeli które nie są użytkowane w okresie zimowym przechowuję na balkonie.

 

wielkim błędem jest przetrzymywanie po kilka miesięcy pakietów które są w pełni naładowane.po czymś takim tracą bardzo dużo na żywotności i wydajności

 

 

i to by było na tyle ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wcześniejszego maila wydawało mi się że je polecasz

 

nie,nie...

we wcześniejszym poście napisałem o pakietach jakie posiadam.nie napisałem niczego w stylu "kupujcie tylko takie bo są najlepsze!"...

 

między innymi mam paiet nanotech 1600mAh 3S który używam z powodzeniem już drugi sezon.

 

napisałem opinię o nanotech ale o pakietach mających pojemności powyżej 2400mAh gdyż wiem że modelarze śmigłowcowi ich nie polecają z uwagi na szybki spadek wydajności i trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o pakietach Pelikan-Foxy ?

 

Witam,

 

miałem kilka "fioletowych" pakietów RAY Pelikan (poprzednik Foxy).

  • 2 x 1600 mAh 11,1V 26C (to nie pomyłka - 26C) - zalecane ładowanie max 1C
  • 4 x 480 mAh 11,1 V 26C - zalecane ładowanie max 2C (seria G2)
Pkt. 1 od początku nie wchodziło w nie więcej jak 1450. Po ok. 40 cyklach było juz tylko gorzej. Zawsze ładowałem je 1C. Jeden raz ładowałem nie 1,6 a 1,8 A i zauważalnie spuchł...

Pkt. 2 od początku wchodziło w nie 380-410 mAh. Omyłkowo ładowałem jeden przez 5 min prądem 2,25 A i nic się nie stało. Dalej mają podobne jak na początku parametry.

 

Ja jednak się szarpnę i na wiosnę kupię 2-4 szt Thunder Power 2250 mAh 11,1 V 65C (stały) i ładowanie 12 C (tu jest potężny zapas)

http://thunderpowerr...esBatteries.htm podobno produkcja USA.

 

Obecnie koresponduję z europejskimi dystrybutorami. Niestety wysyłka do Polski od 20-26 euro za 2 szt. Nie ma jak w 2 austriackich sklepach, że od 90 euro za free kurier w 3 dni jest z paczką. W jednym sklepie od 200 euro wysyłają gratis EU.

 

nanotechy nie mają zbyt dobrej opinii,zwłaszcza te o wyższych pojemnościach.

ja eksploatuję swoje pakiety w ten sposób:

1) pakiet ładuję prądem nie większym niż 0,5-0,7 pojemności pakietu

2)timer w modelu ustawiam tak żeby nigdy nie zejść poniżej 3,6-3,7V na ogniwo.

3)kolejny raz ładuję pakiet jak już wystygnie,nigdy bezpośrednio po użyciu.

4)jeśli wiem że nie będę używał pakietów nie wcześniej niż za 2-3 tygodnie to ładuję je w trybie STORAGE i tak przechowuję w ciemnym i chłodnym miejscu.

5)podczas zimy pakiety od modeli które nie są użytkowane w okresie zimowym przechowuję na balkonie.

 

Witam,

podziwiam pkt. 1 To jeden pakiet ładuje się do 2 godzin? Nie szkoda czasu przy większej ich liczbie na pilnowanie czy nic się nie stanie podczas ładowania?

pkt. 2. zgadzam się

pkt. 3 zgadzam się

pkt. 4 zgadzam się

ptk. 5 ja trzymam w piwnicy (ok. +10 stopni) Czy balkon i np - 10 czy - 20 to nie przesada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziwiam pkt. 1 To jeden pakiet ładuje się do 2 godzin? Nie szkoda czasu przy większej ich liczbie na pilnowanie czy nic się nie stanie podczas ładowania?

pkt. 2. zgadzam się

pkt. 3 zgadzam się

pkt. 4 zgadzam się

ptk. 5 ja trzymam w piwnicy (ok. +10 stopni) Czy balkon i np - 10 czy - 20 to nie przesada?

 

ładując takimi prądami jak w punkcie 1 pakiet średnio ładuje się ok 1 -1,5h. mam dwie ładowarki oraz przejściówki do jednoczesnego ładowania dwóch pakietów 3S (przeważnie używam pakietów 3S)

 

zapomniałem dodać że mam zabudowany balkon i nawet podczas największych mrozów temperatura na balkonie spadała najwyżej do -2 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..trzymam 6 pakietów pod wanną zabudowaną kafelkami, to według mnie jedyne pewne miejsce, gdzie w razie czego nie rozprzestrzeni się pożar w domu. Temperatura około +24 stopnie, do tej pory żaden nie puchnie. Na sezonowanie ładowałem funkcją storage, czyli około 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.