Skocz do zawartości

Modelarze w UK


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A propo's HK, jak napisał Kacper/idfx www.hobbyking.co.uk.

Wybór ogromny, ceny fajne :)

 

A teraz o zdjęciach, fajny trenerek :)

Kurcze mam Cessne 182 muszę ją wytoczyć z hangaru i polatać :)

Fajne są górnopłaty :) chociaż moje ulubione to .... "Bi"  :):):)

                                                                                                    N A J L E P S I E J S Z E :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polatać - no właśnie , może razem byśmy cos wykombinowali? Ostatnio pogoda troche nie ta ale..... jakieś małe spotkanko polaków modelarzy :)

?..a wybiera sie może ktoś na Long Marston Air Show 2014 - www.longmarstonairshow.co.uk/Default.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polatać fajnie by było. Ale dalszych wyjazdów nie mam w planach w najbliższych tygodniach. Szkoda, że tak rozsiało nas po wyspie. :-)

A trenerek fajny. Przyjemnie lata. Powoli go maluję, oryginalnie był biały z naklejkami. Brrr. Brzydactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam rozumieć, że jak się rejestruję w BMFA to jestem ubezpieczony ?

Członkowstwo to nie to samo co ubezpieczenie chyba raczej ?

Chyba, że w tym wypadku rejestracja członka związana jest z jednoczesnym jego ubezpieczeniem.

 

 

Cześć Robert,

 

Tutaj na szczęście organizacja dba o członków i dogadała się z ubezpieczalniami wybierając najlepszą ofertę.

Dlatego kupując członkostwo a właściwie opłatę roczną automatycznie otrzymujesz POTĘŻNE UBEZPIECZENIE.

To ubezpieczenie jednocześnie chroni ubezpieczonego członka w razie urazu, smierci związanych z działalnością modelarską.

 

Trochę napiszę jak to jest z klubami:

Po pierwsze aby być członkiem BMFA nie trzeba należeć do żadnego klubu.

 

Po drugie:  Wszelkie warunki latania gdzie, czym i w jaki sposób aby było zgodne z ubezpieczeniem i prawem w UK są opisane w

"Bmfa handbook" które jest co roku uaktualniane najnowsze jest tutaj:

http://www.bmfa.org/Info/Downloads/BMFAHandbook/tabid/221/Default.aspx

 

Są tam warunki ogólne oraz szczegółowe dla poszczególnych kategorii jak np. modele halowe, helikoptery, modele swobodnie latające, FPV, quadcoptery, zawody i pokazy modelarskie itp.

 

Handbook jest jednocześnie materiałem do nauki dla osób które chcą przystapić do nauki i uzyskać certyfikat typu "A" , "B" lub wyższy.

 

Bez posiadania jakiegokolwiek certyfikatu w klubach wolno latać tylko przy obecności innego modelarza posiadającego certyfikat typu "B".

Uzyskanie certyfikatu typu A pozwala na samodzielne latanie w klubach tzn gdy  jesteśmy sami.

 

Certyfikat typu B pozwala na samodzielne latanie, uczestnictwo w zawodach modelarskich oraz wykupienie licencji sportowej FAI (5 funtów na rok.....)

 

Aby uzyskać certyfikat należy przygotowaćsię do egzaminu (jak- jest to dokładnie opisane w handbook) i w klubie dowiedzieć się kto i kiedy może nam zrobić egzamin. Są do tego odpowiednie osoby posiadające takie uprawnienia.

 

Ja osobiście A zdałem za pierwszym a B za drugim podejściem.

 

Egzamin nie jest trudny ale niestety i na szczęście ;) wymaga dokładnego przestudiowania przepisów.

Jest tam opisana cała procedura przedstartowa, przepisy dotyczące miejsc do latania, zasad zachowania się w przypadku wypadku małego, poważnego, gdzie dzwonić i kiedy to zgłaszać lub nie.

Hmm no po prostu wiele odpowiedzi na wszelkie zagadnienia związane z bezpiecznym lataniem modelami.

To bardzo ułatwia życie i wyjaśnia wszelkie wątpliwości.

 

Anglicy bardzo restrykcyjnie podchodzą do latania w klubach. W przypadku urazu czy wypadku wiele na tym traci klub.

Przelot nad głowami, samochodami, domami  jest poważnym wykroczeniem, kozaczenie- zakaz latania i pozbawienie członkostwa w klubie.

 

 

  Gdy latamy modelami takimi że możemy obyć się bez klubu to nie ma problemu. Gdy jednak mamy coś już większego i potrzebujemy do startu większej powierzchni, przykoszonej trawy ew. pasa asfaltowego to poza klubami praktycznie nie ma szansy na znalezienie takiego miejsca- wszystko prywatne i ogrodzone. Kluby również w zdecydowanej większości mieszczą się na ogrodzonych zamkniętych prywatnych farmach.

 

  Ufff to chyba tyle :)

 

  I widzę że nas coraz więcej :)

 

  Pozdrawiam wszystkich

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos mapy to robi sie ja w pare mimut. niestety jak chce sie wykorzystac google maps to tylko jedna osoba moze zarzadzac mapa..

zaraz podesle przyklad

 

a mam pytanie wiecie gdzie kupic nitrocellon do naprezania japonki? nigdzie nie moge znalesc..


nie wiem jak z edytowaniem przez innych mozecie popatrzec

https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zTp63B0jKTKk.kdIsdZlfzUQQ

 

jesli nie mozecie edytowac to prosze mi na pm podsylac swoje namiary.

a w oznaczeniu Blackpool dodalem opis.


https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zTp63B0jKTKk.kdIsdZlfzUQQ

 

o... doszedlem do tego kto moze edytowac.. obecnie jest zaznaczone "osoby posiadajace link"

sa opcje prywatne i wyznaczone osoby, lub publiczne w internecie..


ogolnie sporo opcji jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a mam pytanie wiecie gdzie kupic nitrocellon do naprezania japonki? nigdzie nie moge znalesc..

 

Szukaj cellulose dope jest praktycznie prawie w kazdym sklepie modelarskim  no in na ibeju ;)

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1311.R1.TR3.TRC2.A0.H0.Xcellulose+d&_nkw=cellulose+dope&_sacat=0&_from=R40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos mapy to robi sie ja w pare mimut. niestety jak chce sie wykorzystac google maps to tylko jedna osoba moze zarzadzac mapa..

zaraz podesle przyklad

 

a mam pytanie wiecie gdzie kupic nitrocellon do naprezania japonki? nigdzie nie moge znalesc..

nie wiem jak z edytowaniem przez innych mozecie popatrzec

https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zTp63B0jKTKk.kdIsdZlfzUQQ

 

jesli nie mozecie edytowac to prosze mi na pm podsylac swoje namiary.

a w oznaczeniu Blackpool dodalem opis.

https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zTp63B0jKTKk.kdIsdZlfzUQQ

 

o... doszedlem do tego kto moze edytowac.. obecnie jest zaznaczone "osoby posiadajace link"

sa opcje prywatne i wyznaczone osoby, lub publiczne w internecie..

ogolnie sporo opcji jest..

 

 

Mi ładnie wyswietla kto gdzie jest, fajnie by bylo gdyby dalo sie dodac info kto jest w jakim miescie,

jakby co to moj login w  gmail to fullrespect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ładnie wyswietla kto gdzie jest, fajnie by bylo gdyby dalo sie dodac info kto jest w jakim miescie,

jakby co to moj login w  gmail to fullrespect

kliknik na miejscowosc blackpool tam dodalem opis siebie tzn imie nick.

 

wszystko dodawane recznie.

sprawdzcie czy mozecie edytowac np dodac opis do swojej miejscowosci..

Szukaj cellulose dope jest praktycznie prawie w kazdym sklepie modelarskim  no in na ibeju ;)

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1311.R1.TR3.TRC2.A0.H0.Xcellulose+d&_nkw=cellulose+dope&_sacat=0&_from=R40

widac zle szukalem, tzn pod innym haslem

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, u mnie dziala edycja. Trzeba tylko to rozpropagowac jakos.

 

edit...

 

Myslę, że powinnismy dodawac kolejne pinezki do mapy zamiast dopisywac komentarz do niej. Tak bedzie bardziej przejrzyscie. Każdy będzie mogł edytowac swoją lokację w razie zmiany miejsca zamieszkania :)

 

wydaje mi sie ze powinno wygladac to mniej więcej tak:

post-636-0-30952000-1401352031.jpg

 

kazda pinezka bedzie miala na początku nazwe miasta a pozniej dopisek z imieniem i ksywką z forum, czyli nawet jak uzbiera sie kilka osob w jednej miejscowosci - bedzie ladnie lista sie sortowala.

 

A maska wprowadzania powinna byc taka

[ miasto ] - [ imię ] [ 'pseudonim' ] 

 

Co o tym sadzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba bylo by sie zajac jakos stronka bo taka dzwignia przyciaga ludzi.

juz po wpisaniu w google "modelarze w uk" jest to na pierwszym miejscu.

 

bardziej zrobil bym z tego portal informacyjny (np na oprogramowaniu wordpress) z malym forum niz samo forum.

informacje, co gdzie kiedy czasem i za ile.

jesli wiecie o czym mowie..

a forum jest puste. nie przyciagnie w ten sposob ludzi.

po tym ja strona by juz wygladala i byla zapelniona

trzeba dac info na innych stronach polskich i angielskich forach

takze na portalach lokalnych, grupach na fb i innych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możliwość dopisywania się do listy jest OK ale możliwość usunięcia wpisów ... nie bardzo :)

Dlatego udostępnianie ludziom tej opcji powinno być zablokowane. Tylko jedna osoba powinna dodawać.

Dawid, nie "jęcz" będzie więcej :)

Musimy ich jednak przedtem znaleźć. A tak na marginesie nie ma co planować odległej przyszłości. ZObaczymy jak to poleci.

 

Tomek a propo's stawiania .... strony, masz jakis dostępny serwerek ? Czy możę masz jakiś własny zrobiony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to się ma do tego, i na czym jest oparte :

 

1. Wpisujemy w googlach np. Argos Leicester

2. Wyskakuje nam po prawej stronie w wynikach mapka i kropki czerwone poszczególnych punktów.

 

a) załóżmy, że jesteśmy grupą Argos a każdy z nas innym przedstawicielem sieci. Czyli każdy z nas jest na mapie UK inną kropką.

 

Mam nadzieję, że rozumiecie mój skrót myślowy. Ciekawi mnie na czym się takie sieci sklepów opieraja bo analogicznie niczym się to nie różni i pewnie jest jakiś darmowy "skrypt".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.