Skocz do zawartości

Modelarze w UK


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta p.....a angielska pogoda :-)

Ostatnimi dniami nie wiało to trochę polatałem, na dzisiaj miałem w planach kolejne loty a tu deszcz :-(

Jak nie urok to przemarsz wojsk.

Byłem na przełomie lipca i sierpnia w Polsce to latałem ile mogłem.

Bezwietrznie i bezdeszczowo.

 

Co do miejsca to mam tutaj taki duże common field.

Zapomniane przez mieszkańców i odwiedzane przez miłośników psów i domorosłych piłkarzy.

Miejsca dużo i można polatać "na dziko" ale ubezpieczenie w BMFA mam wykupione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W anglii nie możesz latać na "dziko". Ubezpieczenie (w tym BMFA) nie obejmie tego. Aby latać modelami RC miejsce musi mieć pełne planning permition. Nawet malenka zmiana (u mnie w klubie rozszerzenie lotów modeli bez zmierzonej hałaśliwości do godz 8 z 7 trwało ponad 6 miesięcy). Klubowe lotnisko (camfs.co.uk) jest w środku prywatnej farmy, bez możliwości wejścia (teoretycznie oczywiście mimo że terewn ogrodzony) dla osób postronnych,ok 500m od bramy i drogi to itak musimy mieć wszelke znaki ostrzegawcze, instrukcje H&S - inaczej ubezpieczenie tego nie obejmie !!!. Ostatnio lądowałem a jakiś pajac z psem lazł przez środek pasa!!!!.

 

W UK ubezpieczenie nie obejmuje latania w miejscach bez pozwolenia!!!

 

U mnie w Croydon jest też publicznie dostępne lotnisko ale też z ogrzniczeniami

Flying times at the Old Croydon Airport :
Monday, Wednesday & Friday 9am to 1pm
Tuesday & Thursday 9am to 7pm
Weekend flying only on the 1st and 3rd weekend of each month 9am to 1pm
No flying permitted bank holidays or Christmas Day

 

Trafisz kogoś po godzinach - twoje ubezpeiczenie bedzie "invalidated".

 

Aha - policja ma prawo skonfiskować ci cały sprzęt jezeli złapią cię na lataniu w miejscu niedozwolonym - i to robi!!!


Cześć, mam pytanie do bardziej obeznanych . Mieszkam w Birmingham, niedaleko mnie jest klub ale żebym mógł w nim latać musze zdać BFMA A. Tylko ze ja chciałbym rekreacyjnie pogadać od czasu do czasu Bix 3 czyli motoszybowcem. Teraz pytanie, czy jak wykupie ubezpieczenie to mogę sobie iść na łąkę czy w jakieś takie miejsce i polatać czy są jeszcze jakieś wymagania co do tego?

Nie ,nie możesz. Przeczytaj mój post dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W anglii nie możesz latać na "dziko". Ubezpieczenie (w tym BMFA) nie obejmie tego. Aby latać modelami RC miejsce musi mieć pełne planning permition. Nawet malenka zmiana (u mnie w klubie rozszerzenie lotów modeli bez zmierzonej hałaśliwości do godz 8 z 7 trwało ponad 6 miesięcy). Klubowe lotnisko (camfs.co.uk) jest w środku prywatnej farmy, bez możliwości wejścia (teoretycznie oczywiście mimo że terewn ogrodzony) dla osób postronnych,ok 500m od bramy i drogi to itak musimy mieć wszelke znaki ostrzegawcze, instrukcje H&S - inaczej ubezpieczenie tego nie obejmie !!!. Ostatnio lądowałem a jakiś pajac z psem lazł przez środek pasa!!!!.

 

W UK ubezpieczenie nie obejmuje latania w miejscach bez pozwolenia!!!

 

U mnie w Croydon jest też publicznie dostępne lotnisko ale też z ogrzniczeniami

Flying times at the Old Croydon Airport :

Monday, Wednesday & Friday 9am to 1pm

Tuesday & Thursday 9am to 7pm

Weekend flying only on the 1st and 3rd weekend of each month 9am to 1pm

No flying permitted bank holidays or Christmas Day

 

Trafisz kogoś po godzinach - twoje ubezpeiczenie bedzie "invalidated".

 

Aha - policja ma prawo skonfiskować ci cały sprzęt jezeli złapią cię na lataniu w miejscu niedozwolonym - i to robi!!!

 

Nie ,nie możesz. Przeczytaj mój post dalej.

Wybacz ale nawet na stronie BFMA jest napisane jak byk ze ubezpieczenia obejmuje też te miejsca. Gadałem z angolami którzy latają w tutejszym klubie, czasami idą do innych parków polatać jak nie ma ludzi. I policja co najwyżej może poprosić żebyś nie latał, jak nie jest to zabronione w bye laws to latać możesz.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff. .. no niby Franek ma rację ale bez przesady nie popadajmy w paranoję ..:)

Jak masz jakieś wolne miejsce bez ludzi to bixlerem czy innym piankowcem możesz polatac - nikogo nie uszkodzisz.

A czy policja tak ochoczo konfiskuje sprzęt nie sądzę ile razy latałem gdzieś w parku i patrole nawet się nie zaiteresowany :)

No z tego co widzę Franek jesteś modelarz em z zasadami ubezpieczeniami i dokładnie dobierasz miejsce latania z wszystkimi przepisami , a czy my się już nie spotkaliśmy na dziko na opuszczonym lotnisku ,niedaleko M3 które jest terenem prywatnym i jakoś latalismy chociaż nasze ubezpieczenie było "invalidated" ☺☺☺

Ale generalnie tak jak Franek pisze tak niestety w uk jest .

Jednak da się i to obejść .....????????????????

Tak , tak ubezpieczenie obejmuje nawet zwykłe parki ☺☺

I nie musisz być członkiem żadnego klubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj panowie, nigdzie się nie spotkałem z jakimkolwiek problemem w przypadku latania elektrykiem/piankowcem do metra rozpiętości. Latam w parku, są strażnicy, nigdy słowem się nie odezwali. Przychodzą ludzie z Dronami, FPV'ami i innymi cudami. Pole wielkie, ludzi  niema ...... spoko :)

Sprawa ma się jednak inaczej jeśli latasz "warkotem" z CC i nie ma znaczenia czy mały czy duży. Wtedy ubezpieczenie, lotnisko, najlepiej członkostwo klubu ale osobiście nie zamierzam się w to bawić ;)



"Ta p.....a angielska pogoda :-)"

Miałeś na myśli ta "phantastyczna" ??

:):):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj panowie, nigdzie się nie spotkałem z jakimkolwiek problemem w przypadku latania elektrykiem/piankowcem do metra rozpiętości. Latam w parku, są strażnicy, nigdy słowem się nie odezwali. Przychodzą ludzie z Dronami, FPV'ami i innymi cudami. Pole wielkie, ludzi  niema ...... spoko :)

Sprawa ma się jednak inaczej jeśli latasz "warkotem" z CC i nie ma znaczenia czy mały czy duży. Wtedy ubezpieczenie, lotnisko, najlepiej członkostwo klubu ale osobiście nie zamierzam się w to bawić ;)

 

No tak. Licho nie śpi. Wstępowanie do klubu ma tez inne zalety - towarzyskie np.

 

to co obejmuje ubezpieczenie niestety wychodzi wtedy kiedy mają coś wypłacic. A z tym obchodzeniem to opowiem Wam taką historię - kto z szanownych kolegów używając swojego samochodu do wożenia gratów zawodowych ma "commercial" ubezpieczenie. Pewnie prawie nikt. A znam osobę - budowlańca, który to właśnie w takiej sytuacji (drabina, narzędzia i inne graty) miał przykrość przyładować w inny pojazd. Ranni, duże straty, policja drodowa, karetka, szpital i po kilku tygodniach pisemko od ubezpieczenia ze nie wypłacą nic z OC jako że naruszono warunki ubezpieczenia. Sprawa w sadzie - wyrok j.w Policja - mandacik za jazdę bez ważnego ubezpieczenia. A niby można ominąć (tak sądził).

"Ta p.....a angielska pogoda :-)"

Miałeś na myśli ta "phantastyczna" ??

:) :) :)

 

 

 

Masz widzę 9x turnigy. Na oryginalnym oprogramowaniu - bo ja sobie zmieniłem w swoim na OpenTX-a. Zrobiłem sobie takiego mod-a (ten db-9 z boku to do programowania procka)

 

Normalnie jak byś dostał nowe radio - wszystko można zrobić. Brak ograniczyń co do miksów, zmiennych, itp.

 

Troche tylko lutowaniapost-14699-0-47783300-1440105895_thumb.jpg

 

post-14699-0-72022300-1440105507_thumb.jpgpost-14699-0-06607800-1440105570_thumb.jpgpost-14699-0-72670900-1440105588_thumb.jpgpost-14699-0-97737900-1440105606_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bez jaj panowie, nigdzie się nie spotkałem z jakimkolwiek problemem w przypadku latania elektrykiem/piankowcem do metra rozpiętości. Latam w parku, są strażnicy, nigdy słowem się nie odezwali. Przychodzą ludzie z Dronami, FPV'ami i innymi cudami. Pole wielkie, ludzi niema ...... spoko :)

Sprawa ma się jednak inaczej jeśli latasz "warkotem" z CC i nie ma znaczenia czy mały czy duży. Wtedy ubezpieczenie, lotnisko, najlepiej członkostwo klubu ale osobiście nie zamierzam się w to bawić ;)

 

 

 

"Ta p.....a angielska pogoda :-)"

Miałeś na myśli ta "phantastyczna" ??

:):):)

 

I wszystko jasne nie panikować tylko latać ☺☺
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio :)

Według mnie tak to własnie wygląda. Zainteresowani są bardziej ob...ni niż cała reszta.

Zdaję sobie sprawę, że w przypadku gdybym komuś spadł na "łeb" z moim Dronem (1200g) i zrobił mu w tym "łbie" dziurę :)

Wtedy można zacząć się martwić. W każdej innej sytuacji to trochę "przerost formy nad treścią".

 

Dlatego 

 

                                                    LATAĆ!!!

 

i nie zawracać d..y .... no albo głowy :)

 

No ja też mam takie radio i bardzo mi dobrze służy. Zastanawiałem się nad wrzuceniem OpenTX'a ale jakoś chyba z wrodzonego lenistwa chyba do tej pory tego nie uczyniłem :)

Warto ???

Słyszałem tylko, że początkowo może być lekko irytujące ale jak już "zakumasz" to spoko. Prawda to ?

 

Może się skuszę ...

 

Trochę się postarałeś z tym zamontowaniem gniazda DB9 :):):):)

Pilnika nie mogłeś znaleźć ? hahahahhhahhhahahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje koledzy, tez mialem wrazenie ze kolega przesadza. Kilka lat tutaj mieszkam i nie bardzo mi sie widzi jak policjant od razu zabeira sprzet etc, sa duzo bardziej przyjazni anizeli w Polsce.

 

mampytanie, gdzie kupujecie sprzet? Mam zamiar zamowic z HK, znacie moze dobre sklepy wysylkowe tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kupuję albo ebay albo HK (UK Warehouse), szybko i nie drogo :)

 

A propo's tematu, latam od kilku lat, bardzo często w różnych miejscach i do tej pory nikt oprócz jednego leśnego strażnika słowem sie nie odezwał w temacie.  Ten lesnik natomiast ponieważ nie był zorientowany z czym idę zapytał czy to CC czy elektryczny. Gdy usłyszał elektryczny, usmiech zagościł na jego twarzy stwierdził "OK" i sobie poszedł.

Zdaję sobie także sprawę, że nigdy nie latał bym w miejscu publicznym spaliną. Wtedy z pewnością udał bym się na lotnisko zaprzyjaźnionego klubu wcześniej opłacając ubezpieczenie. Ale w takim przypadku chyba nie powinno być żadnych wątpliwości, że inaczej ... można faktycznie napytac sobie biedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

☺a tak pytanie z innej beczki , czy ktoś wybiera się na BFMA NATIONALS 2015 29-31 sierpnia - https://bmfa.org/Power-Nats

A co do tematu ja latam spalinami nie zawsze na lotniskach klubu i jest ok zasady - miejsce bez ludzi i nigdy sam zawsze jest ktoś do obserwacji terenu jak człowiek jest skoncentrowany na modelu - oczywiście odpadają tu wszelkiego rodzaju parki miejskie ☺☺☺☺

Dzieki za informacje koledzy, tez mialem wrazenie ze kolega przesadza. Kilka lat tutaj mieszkam i nie bardzo mi sie widzi jak policjant od razu zabeira sprzet etc, sa duzo bardziej przyjazni anizeli w Polsce.

 

mampytanie, gdzie kupujecie sprzet? Mam zamiar zamowic z HK, znacie moze dobre sklepy wysylkowe tutaj?

Dobry sklep -

www.sloughrc.com

Ceny ? Zależy czego szukasz

Jak by nie chcieli czegoś wysłać daj znać to ja Ci wyślę ☺☺☺☺☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No ja też mam takie radio i bardzo mi dobrze służy. Zastanawiałem się nad wrzuceniem OpenTX'a ale jakoś chyba z wrodzonego lenistwa chyba do tej pory tego nie uczyniłem :)

Warto ???

Słyszałem tylko, że początkowo może być lekko irytujące ale jak już "zakumasz" to spoko. Prawda to ?

 

Może się skuszę ...cvc

100 % warto. Jak byś dostał nowe radio. Do tego companion 9x - wszystko programujesz w kompie, testujesz na symulatorze radia a potem ładujesz do radia. Mozna teź wariację eepe bodajrze wgrać - taka troche inna wersja opentx-a .

 

Wiele fajnych praktycznych funkcji, Miksujesz co z czym chcesz i jak. Wielopoziomowe miksy, Fajne funkcje typu trym przełacznikiem - lecisz nowym modelem prosto - klik i trymy zapamietane bez klikania w trymerki.

 

Warto zrobić. Koszt 4 funty (usbasp z kabelkiem + jakies złączę na zewnątrz - ja akurat miałem db9)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Wszystkich!!

  

   Tak sobie pomyślałęm aby zaznaczyć na jednej mapie miejsca gdzie mieszkacie oraz miejsca gdzie obecnie latacie(gdzie można Was spotkać).

   Aby edytować mapę należy zalogować się na konto google. 

   Prosiłbym również aby zanzaczać czerwony znacznik jako miejsce zamieszkania, a niebieski jako miejsce gdzie latacie :).

 

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=zraogrk1vDTs.kLf3koFpEdho&usp=sharing

 

 

Pozdrawiam

   Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł,

dodalem siebie - mysle ze powinnismy dodawac imiona i chociaz pierwsza litere nazwiska w punkcie oznaczajacym gdzie mieszkamy. A miejsca do latania powinny byc tworzne z przedrostkiem takim samym jak miejsce zamieszkania

czyli ja dalem tak

 

Gdzie mieszkam:

Tomek D. (na czerwono)

Gdzie latam

Tomek D. - Górka 1 itp :) bedzie łatwo wyszukac na przyszlosc. (akurat ja nie latam bo nie mam sprzetu i czasu ale kiedys powroce do tego swietnego hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.