Skocz do zawartości

Kto lata w zimie?


Urhel

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysztofie! Jak by był Prezydent to zapewne nie wpuścili by mnie nawet na wyciąg z tymi wszystkimi "klamorami" :D I tak narciarze patrzyli na mnie jak na wariata!!!

 

I bardzo dobrze Grzegorzu, my jesteśmy nietuzinkowi, nie nikniemy w tłumie. Mamy pasję, a dla pasji warto żyć. Ja latam w mieście, nieraz startuję z trawniczka i na nim ląduję. Jak się robi zbiegowisko, pakuję wszystko do samochodu i odjeżdżam. Na wakacje zawsze wybieram się z samolocikiem i quadrocopterem, inaczej umarł bym z nudów.

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze Grzegorzu, my jesteśmy nietuzinkowi, nie nikniemy w tłumie. Mamy pasję, a dla pasji warto żyć. Ja latam w mieście, nieraz startuję z trawniczka i na nim ląduję. Jak się robi zbiegowisko, pakuję wszystko do samochodu i odjeżdżam. Na wakacje zawsze wybieram się z samolocikiem i quadrocopterem, inaczej umarł bym z nudów.

Pozdrawiam Krzysztof

 

 

Nie zniknąłem w tłumie :D bo jako jedyny z całym "majdanem" jechałem na kanapie w dół - to dopiero było zjawisko :P .

Do góry zawsze moja wspaniała małżonka jakoś mnie zabiera na swój karnet i pomaga załadowac się ze wszystkim i poprzeciaskać wśród zdziwionych narciarzy. Na dół - to mili panowie z obsługi zatrzymują na chwilę wyciąg i pakuję się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zniknąłem w tłumie :D bo jako jedyny z całym "majdanem" jechałem na kanapie w dół - to dopiero było zjawisko :P .

Do góry zawsze moja wspaniała małżonka jakoś mnie zabiera na swój karnet i pomaga załadowac się ze wszystkim i poprzeciaskać wśród zdziwionych narciarzy. Na dół - to mili panowie z obsługi zatrzymują na chwilę wyciąg i pakuję się.

 

Grzesiu, jak następny raz pojedziesz wyciągiem zawiadom mnie, pójdę popatrzeć, to musi być ciekawe widowisko.... no i pomogę Ci się załadować :) . I to się nazywa prawdziwa pasja Panowie Modelarze.

Pozdrawiam, pełen szczerego podziwu Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zefirek: Latasz jutro lub w niedzielę?. Jak coś to ja jutro lecę na lotnisko, a w niedzielę to pewnie na fasty pojadę, bo w niedziele na krywlanach giełda więc strach, że w jakiś samochód się przywali ;)

 

U.. chyba jednak nie polatamy, wiatr na jutro to 27km/h, i w niedziele 31km/h. Jeden dzień i się zmieniło:/. Choć na drugiej stronce prognoza jest ciut lepsza;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zefirek: Latasz jutro lub w niedzielę?. Jak coś to ja jutro lecę na lotnisko, a w niedzielę to pewnie na fasty pojadę, bo w niedziele na krywlanach giełda więc strach, że w jakiś samochód się przywali ;)

 

U.. chyba jednak nie polatamy, wiatr na jutro to 27km/h, i w niedziele 31km/h. Jeden dzień i się zmieniło:/. Choć na drugiej stronce prognoza jest ciut lepsza;)

 

Nie będzie odpowiednich warunków do latania w ten weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem teraz pogodę, na jutro ma być ok 5m/s. Więc da się latać :). Ale zobaczy się z rana. Śniegu na lotnisku full oby się dało dojechać, także w razie nie najlepszego lądowania dla modelu nic się nie stanie ;). W niedzielę ma być jeszcze mniejszy wiaterek. W tygodniu wiadomo praca i cała reszta, ale sobota ranek i niedziela ranek, można tą godzinkę wygospodarować ;). Oby nie było więcej jak 5m/s, latałem przy 7-8m/s - tragedia ledwo znalazłem easystara.

 

: Dziś nie dało się latać, pojechałem na lotnisko, ale taki wiatr, że no nie było szans, aż samochodem bujało, a w porywach to już w ogóle. Jedynie sokół dawał radę, ale i on miał problemy pod wiatr. Nawet film z nim nagrałem hehe

Edytowane przez Adas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odkurzyłem swojego miniMag-a. Dostał nowy silnik i teraz zasuwa jak rakieta :) Zabawa jest świetna! Nie będzie relacji wideo z tego wydarzenia, bo operator kamery nie był w stanie dogonić modelu :)

 

post-5095-0-25761600-1363520757.jpg

 

Wiatr był silny, co zmuszało do większej koncentracji podczas pilotarzu ;)

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

post-5095-0-44950100-1363609787.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zefirek: Gdzie dziś latałeś ?. Ja dziś latałem za fastami, i hmm.. wiaterek za duży ?. Jak byłby mniejszy byli byśmy w startosferze, dziś wiaterku jak dla mnie nie było. Super warunki do latania, i ciepło na słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimag to super modelik do lotów. Mój znajomy go ma, w odróżnieniu od mojej Cessny, przednie skrzydła mają wznios co zapewnia mu dość duzą stabilizacją, łatwo nim utrzymać równy lot. A w Cessnie przednie skrzydło jest idealnie równe przez co chętnie i szybko potrafi skręcić i niekoniecznie wrócić do równego lotu, i przez to latanie cessną no nie jest łatwe. Dziś miałem ją latać, ale wziąłem easy stara bo chciałem go wytrymować, także imbusiki i efekt całkiem całkiem. Wrzucę później filmy :). Możemy kiedyś razem polatać, może ktoś jeszcze z Białegostoku i okolic byłby chętny ?

 

 

Link do filmu z dzisiejszego ( 17.03.2013r ) latania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to i ja podepnę się pod temat z dlg.

Ostatnie, mam nadzieje, latanie w takiej scenerii tej zimy. A film z czapki :) (nie z czapy, kamera na czapce)

 

Kamera niestety nic już nie widziała, kiedy wysokość pozwalała osiągnąć porządne prędkości wznoszenia.

Dlatego też rzuty niskie i latanie raczej koło nogi. Ale podobno wysoko to każdy umie (tym się pocieszam).

 

http://youtu.be/zKukJXO0ofo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szybowczykiem jeszcze filmiku nie było. Bardzo ładnie lata, wygląda mi to na Buteo, a może się mylę, bo ogonek źle widziałem. Teraz powinien ktoś z Alulą się pojawić, to byłby komplet kultowych rzutków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szybowczykiem jeszcze filmiku nie było. Bardzo ładnie lata, wygląda mi to na Buteo, a może się mylę, bo ogonek źle widziałem. Teraz powinien ktoś z Alulą się pojawić, to byłby komplet kultowych rzutków :)

...a no napisał, a ja ślepy, na ramce filmiku nie dostrzegłem napisu.... starość, nie radość, choć, czy ja wiem... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.