Skocz do zawartości

OS max 25 LA


extream

Rekomendowane odpowiedzi

mój MVVS ma drugi sezon i nigdy nie zgasł sam :) chyba ze śmigłem zachaczyłem :) Ogólnie silniki ABC mają taką tendencje ze gasna z neiwiadomych powodów, al ejak się dobrze wyreguluje to jest to znikomy %. A zgasąć może i ten śmeidszny LA dla meni szkoda mieniędzy na ten silnik :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Z mojego doświadczenia wiem że i OS potrafi zdychać jeśli np. zła będzie świeczka czy też będą błędy na drodze instalacji paliwowej.... :)

 

Każdy użytkownik ma swoje potrzeby a więc wybrałeś:

 

- spokojne latanie

- łatwość obsługi

- wysoka pewność

 

Twoje potrzeby przemawiają za OS LA a absolutnie nie pasują do MVVS`a!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wiem że i OS potrafi zdychać jeśli np. zła będzie świeczka czy też będą błędy na drodze instalacji paliwowej.... :)

 

Od tego to każdy silnik zgaśnie to nie argument.

 

To ma być pierwszy spaliniak model dopiero będzie budowany to może inny generalnie lżejszy model i mniejszy silnik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latałem Wicherkiem 25 2.4kg z silnikiem 3.5cm ... i latał aż miło można było polatać szybko i powoli ...

 

Prawda jest taka że trzeba kogoś z doświadczeniem aby go ustawić dobrze ale jakie osiągi ...

 

Teraz już niepamietam czy mam 11x3 czy 10x3 ...

 

Dogadaj sie z Boogim bo pamietam ze mial dobrą cene :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My to wiemy i umiemy zrobić ale niektórzy dopiero będą się tego uczyć

 

A no właśnie.... i dla tych osób oferta OS staje się interesująca. No przyznać trzeba że do spokojnego latania OS to przyzwoity silnik.

Ja latam nieco ostrzej, nie boje się regulacji, ważne są dla mnie pieniądze dlatego mój wybór "nigdy" nie padnie na OS.

 

Każdy ma swoje potrzeby, oczekiwania i umiejętności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy silnik który wymieniliście z wyjątkiem LA ma gaźnik dwuiglicowy...

Moim zdaniem to zbędne utrudnienie dla początkującego...

 

Jeżeli chłopak nie ma kogoś doświadczonego do pomocy to będzie miał problemy z regulacją...

 

Ale... 20 lat temu też byłem początkujący.... Odkąd udało mi sie poprawnie wyregulować "Kometę" i z powodzeniem latałem "trzęsawką"-Raduga 7 odtąd żaden silnik mi sie nie oprze... :wink:

Stare dzieje... Teraz młodzieży trza wsio na tacy podać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby kolega jest - ma st 5cm3. Ale tez ma z nim niekeidy problemy toi z regulacja a to zgasnieciem w powietrzu ... Mysle czy nei zabije modelu gdy dam os max 46 la. Konstrukcja dosc pancerna jest a roznica w wadze silnika bardzo mala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta :D o 61 mi chodziło, ale zmusiłeś mnie też do looknięcia oferty i Irek weź sobie to :)

 

http://www.wimarex.ichu.pl/product_info.php?cPath=24_48&products_id=46

 

Marcin... Oszalałeś? ST 61?

Do trenerka 1400mm taki wielki motor?

 

No chyba że do treningu zawisu...

 

 

Jeżeli już kupować silnik o takich gabarytach jak ST61 to lepiej wziąć ST91...

Waga prawie ta sama a ma prawie 1KM więcej...

 

 

opps.. teraz looknałem w link.. ST40 to fajny motorek ale o tych samych gabarytach co ST 51... lepiej kupić ten większy... to chyba logiczne...

 

P.S.

Irku nie słuchaj... Weź sobie OS MAX'a 46LA na pierwszy silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... a w cale że nie! .... Ja zaczynałem od zdezelowanego (używany) Magnum XL40! Faktycznie prawda jest taka że namęczyłem się z nim może i ze trzy wieczory ale teraz przynajmniej wiem jak reguluje się silniki, jakie są objawy, co wogóle robić! A dodać muszę że to był pierwszy silnik modelarski jaki trzymałem w ręku! Pewnie jak zaczynałbym od jakiegoś OS LA to do dziś nie widziałbym innych silników jak tylko te, całe moje szczęście że tak się sie stało...

 

P.S. do dziś użytkuję z powodzeniem tego magnuma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.