Skocz do zawartości

Nowy kanał modelarski na YT.


tadek041

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni odcinek jest najlepszy. Jezeli moge się wypowiedziec to nie rzucaj takich slabych zartow, nie stój przed kamerą bo to nie komunia tylko usiadz na kanapie :-) Po drugie nie używaj tych domyslnych efektów tj. Przejść. Ta czerwona corsa to 1.0 czy 1.2 ;-) ?

 

Wysłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżwiękowiec powinien nie dostać premi ;-) Przydał by się bardzo majkrofon, nawet taki przypinany do bluzki, bo chwilami cięzko jest usłyszeć co jest mówione i trzeba manipulować głośnością. Zauwazyłem że masz straszna frajdę z krecenia tych odcinków :) W przed ostatanim filmiku zabrakło informacji że taka 450-ka to juz nie zabawaka lecz mała kosiarka na uwięzki. I jeszcze kilka uwag.... które zachowam dla siebie ;-)

Gratulacje jednoczesnie za próbe wygonienia ludzi z domowych nor na wolne powietrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem to dopiero piąty odcinek. Cieszę się że słowa krytyki się pojawiły bo są słuszne i motywują mnie do ulepszenia tego wszystkiego. Co do dźwięku mikrofoniki przypinane do ubrania właśnie do mnie dotarły i w kolejnych odcinkach mam nadzieje że dźwięk będzie lepszy. Co do obróbki materiału cały czas się uczę to robić i przy kolejnym odcinku zgodnie z zaleceniami nie będę stosował już tych fikuśnych przejść miedzy scenami. No i ta cała ramówka wstępu tez moim zdaniem jak oglądnąłem jest za długa muszę ją zmodyfikować troszkę.

 

Ta czerwona corsa to 1.0 czy 1.2 ;-) ?

 

Ta czerwona corsa to 1.0 16V jest to samochód brata który akurat ze mną kręcił filmik. Ja mam espace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Wytłoczka nie jest "odlewana" tylko formowana ;-) -takie małe przejęzyczenie wychwyciłem.

A poza tym, jak miło i przyjemnie że będzie spalinka! :D

To chyba ku radości mojego serca bo nie dawno nabyłem takowy zestaw w wersji tartak z HK :) Na pewno mnie to zmotywuje żeby coś w zimie posklejać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Po krótkiej przerwie zapraszam na nową serię - relację ze składania modelu Piper Cub z napędem spalinowym.

 

Pozdrawiam

 

http://www.youtube.com/watch?v=KMhPZW2PsNs

 

Gratuluję odwagi i pomysłu. Dobra robota :)

 

Proszę o rozwagę i unikanie offtopiców.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt jest formowana - pewnie nie jedno jeszcze przejęzyczenie będzie się zdarzało, ale wszystko kręcone bez żadnych scenariuszy, wiec z głowy mówię - kamera patrzy, wiec czasami palnie się głupotę jakąś. Taką właśnie filozofie sobie wymyśliłem, że będę wszystko spontanicznie tworzył bez żadnych wkuwań na pamięć i wcześniejszych przygotowań wielkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeśli mógłbym mieć do forumowiczów prośbę to podpowiadajcie co i jak robić w sensie kręcenia - bo miotam się z tym troszkę a i moje wypowiedzi nie są zbyt profesjonalne co sądzicie generalnie czy jest sens dalej ciągnąc tego typu relacje i filmiki czy jest to przedobrzone i zwykłe zdjęciowo - opisowe relacje wystarczą. Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens. Myślę, że to najlepszy i nowy na forum sposób - pokazujesz jak co robisz, a ktoś z większym fachem Cię poprawi. Ważne, byś nie odbierał tego jako krytykę, bo nie każdy potrafi idealnie napisać co ma na myśli :) Nie poddawaj się i dalej do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale krytyka również jest potrzebna jak najbardziej to ona kreuje dzieła doskonałe. Tylko trochę jestem zagubiony w tym jeszcze. Nie planuję jakby wypowiedzi mówię z głowy na bieżąco, chciałbym unikać wykutych na pamięć kwestii i regułek i mówić z głowy - fakt plątając się czasami, ale pokazując wszystko tak jak jest.

 

 

A może jest ktoś jeszcze kto robi tego typu filmiki o modelach RC pokazując, opowiadając po polsku oczywiście - wtedy mógłbym się jakoś zintegrować z tą osobą pogadać wymienić poglądy. Wiem że są ludzie co kręcą relację ze sklejania plastikowych modeli, ale typowo zdalnie sterowane nie mogę znaleźć

 

Nie chciałbym być również odebrany jako jakiś znachor i nie wiadomo kto nie jestem jakiś profesjonalnym modelarzem - który to na wszystkim się zna o nie nie - Jest wielu modelarzy z ogromna wiedzą - znam kilku nawet z mojej okolicy, którzy wiedza na pewno więcej ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się również czy dobrym posunięciem jest relacjonowanie składania modelu w kilku odcinkach. Nie wiem, ale wydaję mi się, że lepiej oglądnąć kilka krótszych odcinków, niż np jeden 2 godzinny

 

Moim i tylko moim całkowicie subiektywnym zdaniem:

Dzisiejszy widz jest nastawiony na bardzo treściwy wręcz skrótowy przekaz.

Filmy które robisz w tej chwili nie mają szansy na wielką oglądalność. Są, jak na dzisiejsze normy, za "rzadkie".

Oglądałem ostatni odcinek o składaniu modelu. Według mnie powinien on trwać max 7-8 minut i zawierać całość budowy a i najlepiej z minutę z oblotu.

Takie zwięzłe filmy tworzy przede wszystkim dopracowany plan i montaż.

 

Konklusion: (oczywiście tylko moim zdaniem) jeśli chcesz robić filmy takie jakie robisz - na spokojnie i dla ograniczonego grona odbiorców - rób i ciesz się tym. Jeśli za to marzy Ci się sława w środowisku i duża oglądalność to musisz wiele zmienić, bo chcąc czy nie musisz dostosować się do internetowych standardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem podobne filmy na YT, np z oklejania modelu. Wiadomo, długo to trwa, ale było rozwiązane w taki sposób, że film trwał normalnie, by powiedzieć co jest istotne, pokazać a potem dalej on trwał do kolejnego ważnego momentu z wyjaśnieniami, tyle że pomiędzy leciał z przyspieszeniem x10 może x24. W kilku minutach streszczona budowa czy oklejanie modelu, nic nie utracone a esencja przekazana w 100%. Mimo wszystko, ogląda się fajnie i pamiętaj, że robisz to dla Siebie. Jak sam uznałeś, wciąż się uczysz, więc im więcej pokażesz tym więcej się dowiesz co trzeba zmienić / poprawić, zarówno w nazewnictwie modelarskim jak i montażu podobnych filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu skróciłbym intro filmików, ponieważ, jeżeli jest długie to automatycznie odechciewa się oglądać dalej.

Wiadomo, są poradniki na naszym forum, ale może zrobiłbyś parę filmików o własnoręcznie zbudowanych modelach, których wcześniej nie było na forum. Czyli przykładowo: Opis modelu, 3-5minut baardzo skróconej relacji z budowy itp. a na końcu maksymalnie 2 minuty oblotu. Możesz brać przykład z chłopaków z FileTest.

Ale ogólny pomysł stworzenia takiego kanału modelarskiego w Polsce jest dobry, więc życzę sukcesu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.