Skocz do zawartości

Nowy kanał modelarski na YT.


tadek041

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za słowa krytyki i za słowa uznania - co do filmiku dla początkujących pewnie będzie tak że to zrobię i jak w każdej niszy czy to modelarzy, czy to wędkarzy czy w innym hobby, będzie tak że każdy modelarz powie że po jego myśli to powinno być inaczej zrobione. Np wędkarz powie że tak haczyka się nie wiąże tylko inaczej. A drugi powie odwrotnie. Tak samo modelarz powie że nie nie RWD to nie dla początkującego tylko inny model, drugi powie nie nie taka aparatura po co przepłacać, albo lepiej kupić od razu lepszy sprzęt bo będzie na dłużej po co cztero kanałowa np. Ja złożyłem już troszkę modeli w ten sposób i o dziwo latały, nie uważam się oczywiście za jakiegoś modelarza z dużym zapleczem doświadczenia, ale staram się jak mogę i daje mi to radość.

 

Staram się aby wypowiadać się w filmikach w sposób jasny jakiś w miarę prosty niestety często trafiają się buble i gafy no ale staram się nad tym pracować - co jak co jednak jak nagrywam to jakaś trema zawsze się pojawia, publikuję to później w internecie a wiadomo jak jest i jak może być to później wykorzystane.

 

Z wyważeniem tak samo po prostu w tym danym miejscu miałem miejsce na ciężarek to tam dodałem, oczywiście im bardziej ciężarek wysunięty w tył modelu tym mniejsza musi być jego masa do wyważenia płatowca. Jednak akurat w tym modelu gdzie miejsca nie jest za dużo to akurat ciężarek wylądował tam gdzie wylądował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że często trafiają się buble. Ale chyba jak wiesz, że powiedziałeś coś źle, to nie możesz zastopować i nagrać ten fragment jeszcze raz ? Według mnie lepiej ogląda się "pocięty" dobrze opracowany materiał, niż taki ciągły w którym trafiają się błedy. Takie moje zdanie ;)

I dobrym pomysłem byłoby też zrobienie 3 modeli, np. Rwd-5, Delty i Funbata, pokazanie baaardzo skróconego materiału z budowy, potem fragment oblotu, a na końcu + i - danego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka no pomysł z budową trzech modeli super sprawa tylko kurcze kiepsko bardzo kiepsko z czasem u mnie bo mając dwie prace i jeszcze inne obowiązki nie jest to łatwo wszystko ogarnąć. Dlatego też tyle błędów i pośpiech w tworzeniu materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajnie się ogląda, całkiem wciągający materiał. Po mojemu to nic nie poprawiaj, wypowiedzi są w porządku, każdy, czy to debil czy uczony zrozumie Twój przekaz i nie ma się tu za bardzo co przejmować. Jedyne co to postaraj się być bardziej na luzie, bo momentami da się wyczuć u Ciebie trochę tremy.

Tak mi przyszło do głowy, że jakbyś chciał zrobić coś dla średnio zaawansowanych modelarzy i posiadasz takową wiedzę, to przydał by się materiał o laminowaniu. Jaka żywica, jaka tkanina, jakieś porady np. jak najlepiej wzmocnić słabą część kadłuba itd. Dużo ludzi o to pyta nie chcąc spaprać tak delikatnej roboty (pod względem estetycznym), a opracowań tematu jakoś mało. W Tobie nadzieja he he.

Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

  Cześć. Achh z przykrością z wielką przykrością muszę zaprzestać z modelarstwem. Piękne hobby którym człowiek zajmował się tyle czasu. Niestety z powodu zmiany pracy i sytuacji życiowej. Czytaj Dalekie wyjazdy międzynarodowe w trasy, oraz mała częstotliwość przebywania w domu a co dopiero kręcenia filmów drastycznie zakończyła moją przygodę z modelarstwem która mam nadzieje miło zaskoczy mnie kiedyś jeszcze swoim powrotem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

  Cześć. Achh z przykrością z wielką przykrością muszę zaprzestać z modelarstwem. Piękne hobby którym człowiek zajmował się tyle czasu. Niestety z powodu zmiany pracy i sytuacji życiowej. Czytaj Dalekie wyjazdy międzynarodowe w trasy, oraz mała częstotliwość przebywania w domu a co dopiero kręcenia filmów drastycznie zakończyła moją przygodę z modelarstwem która mam nadzieje miło zaskoczy mnie kiedyś jeszcze swoim powrotem.

 

//Miłość do latania się nie starzeje, hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.