Skocz do zawartości

Problemy z elektroniką


polpakpol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem odnośnie eletroniki. Bateria 11.1V 1500 mAh Li-Po regulator 18 A i silnik Emax C2812 KV1534- 170W-CF2812. Bez śmigła wszystko chodzi cacy ale ze śmigłem rozkręca się normalnie i nagle zwalnia do średnich obrotów. Mierzyłem voltomierzem i gdy napięcie bateri spada poniżej 6 V to tak się dzieje nie wiecie dlaczego ?

 

EDIT: Takie mam śmigło http://www.helipad.pl/smiglo_stale_do_cessny_480_pelikan-4181.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet się ładuje zobaczymy a śmigło moje ma 8x4 cala. I pytanie apropo ładowania, do bateri miałem odrazu balanser (małe czarne pudełko) i mam zasilacz do tego 12 V 2.9 A czy to się odpowiedni dobrze ładuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ladowarka-akumulatorow-li-pol-3s-pelikan-480-i2849897628.html taka ładowarka dokładnie i nie wiem czy ładowanie trwa prawidłowo i i co oznacza 100% naładowanie bateri. Podczas ładowania świeci się czerwona dioda i co 5 sekund mryga zielona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko Ok, powinna ładować około 2 godzin. Czas ładowania zależny od stopnia wyładowania pakietu. 100% naładowania, to napięcie na pakiecie około 12.6volta. Możesz podpiąć miernik i zmierzyć napięcie na pakiecie, pamiętaj nie zwieraj przewodów choć na chwile , li-pole tego nie lubią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria ładowała się całą noc i były problemy takie jak w pierwszym poście.Teraz napięcie wynosi 7 V czyli tyle samo co rano po naładowaniu :( Co robić ?

 

Miałem to samo z fabrycznie nowym pakietem nanotecha. W pełni naładowany około 8V. Okazało się, że jedna cela jest całkowicie zwarta... Weź byle jaki miernik, znajdź "-" i sprawdź na wtyczce balansera wszystkie napięcia... inaczej się nic nie dowiesz, bo tu nie ma, że każdy "po trochu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście PK999 ma racje, powinno być 9volt nie nie 6v jak napisałem :(

Jeżeli masz drugi pakiet lub możesz pożyczyć, to przy okazji sprawdzisz ładowarkę -balancer. czy w ogóle ładuje.

Ładowarka -balancer przy zwartej celi lub rozładowanej poniżej 3 volt nie będzie ładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.