Skocz do zawartości

Morane Scout-Peanut.jpg


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planjue zbudowac Morane Scout. Według planów jakie posiadam modelik bedzie miec 33cm rozpiętości, zastanawiam sie jaki silnik tam wsadzic i czy nie zbudowac wersji dwa razy wiekszej niż w planach. niestety nie posiadam odbiornika mikro i wątpie by do mojej aparaturki były takowe. co do użytych materiałów to albo jak w orginale czyli balsa albo depron na wręgi i żebra reszta balsa. Poniżęj grafika modelu.post-9372-0-14084700-1360766440_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o tym myślałem...cóż plany sie troche przerobi, zrobie dzielone skrzydło dodam kilka żeberek bo w planie jakos ich dziwnie malo:P a całość pokryje papierem japońskim:] szkoda tylko, że już nie moge zacząć budowy, bo palce aż świeżbia by cos podłubac:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przerabianie planów nie miało sensu, pozostało zrobienie ich samemu od podstaw. mając do dyspozycji jednie rzuty zacząłem rysowanie....oto moje wypociny jak ktos ma jakies sugestie odnośnie konstrukcji kadłuba, śmiało pisać:] jestem początkującym modelażem i w sumie to bedzie mój pierwszy zaprojektowany od podstaw model. poniżej wczesna wersja beta planów

MORANE.pdf

 

szperając po necie trafiłem na jedno zdjecie, które nie daje mi spokoju, prawie na pewno jest to ten sam samolot, jednak krawędź spływu jest całkiem inna niż we wszystkich planach i na zdjęciach. Może to prototyp? Widac też inny karabin maszynowy, jakby chłodzony cieczą.

post-9372-0-60222900-1361385095.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być tylko typ N. Były jeszcze b. podobne typy - I oraz V ( 1916) ale było tylko kilka sztuk i to w Rosji. Żaden z tych typów nie miał lotek. O to chodzi w tej wątpliwości z krawędzią spływu ?

Co do karabinu to seryjnie był montowany Hotchkiss ale ten na zdjęciu to Vickers rzadko spotykany bo miał mniejszy kaliber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ,ze lotek w tym samolocie nie było, mało który samolt z tego okresu miał:P a chodzi mi o widoczne ząbkowanie krawędzi spływu, takie wciecia jakie dość czesto wystepowały w samolotach z tego okresu. To jedyne zdjęcie jakie znalazłem z tego typu skrzydłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sie zgadzam ten samolot miał lotki:] ale w moim modelu albo zrobie klasyczne (wiem popsuje to cały efekt) albo wogóle je pomine... powoli kończe rozrysowywanie planów kadłuba... jutro możę skończe plany podstawowe i zaczne sie zastanawiac nad duperelami typu mocowanie linek itp.... i jeszcze jedno pytanko jaki radzicie profil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotki to lotki a skręcany płat to skręcany płat.

To ząbkowanie jest dlatego że krawędź spływu w skrzydle skręcanym to był drut i ulegał takim naprężeniom od płótna.

 

Plany to znajdź i wykonaj jakąś adaptację np takie -> http://www.outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=2683

Bardzo fajne plany tego samolotu autorstwa Petera Rakea były w gazecie Flying Scale Models dwa lata temu. Wejdź na stronę wydawnictwa i kup sobie albo poszukaj na allegro bo bywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem te wątki wcześniej,ale i tak dzieki. A moje obecne miejsce pobytu to AFGANISTAN:P +3,5h do przodu, za około miesiąc zaczne dłubac jak wróce:p a do tego czasu se podłubie przy planach i tak ie mam nic lepszego do roboty:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.