Skocz do zawartości

Śmigło do C2826


meny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie pytanie laika... bo czytam i sam już nie wiem, mam silnik C2826/09 KV1900 - 260W chce go użyć do napędu pchającego, do tego mam śmigło 7x5 zwykłe, założyłem je napisami w kierunku lotu a silnik jak stoję za modelem kręci się w prawo, czy tak jest dobrze? Bo mam wrażenie że jakoś nie ma poweru...? czy lepiej kupić śmigło pusher i obroty w lewo? Czy jest jakaś duża różnica w sprawności napędu z śmigłem typu pusher?

 

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmigło zwykłe i śmigło pusher różnią się tylko przetoczeniem na pierścienie centrujące z odpowiedniej strony.

Toś mu wyczerpująco odpowiedział...

Meny - założyłeś poprawnie śmigło i nie musisz zmieniać na pchające. Śmigło masz założone tak samo jak w napędzie ciągnącym więc tak samo pracuje. Ponieważ silnik jest z tyłu i obrócony o 180st więc trzeba tylko zmienic kierunek obrotów by nadal obracał śmigło w tę sama stronę.: patrząc z tyłu - w prawo, a patrzac z przodu - w lewo...

To, że wydaje się tobie to jeszcze nie znaczy, że moc czy ciąg jest słaby. W specyfikacji jest wymienione smigło na 3s więc wystarczy takie zastosować. Jesli masz miernik np wattmeter Turnigy to możesz dobierać rózne śmigła kontrolując pobór prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.