Skocz do zawartości

Medion 40323


wojtekskr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wylądował u mnie aparat Medion 40323.

Został zakupiony na allegro.

 

Zawartość pudełka:

DSCF0766.JPG

 

To, co nas interesuje:

DSCF0775.JPG

DSCF0776.JPG

DSCF0777.JPG

DSCF0779.JPG

 

Wymiary kamerki:

długość: 90mm (będzie 86mm po usunięciu metalowego uchwytu do smyczy).

szerokość: 31mm.

wysokość: 34mm.

 

To, co ważne - waga: 46g

DSCF0780.JPG

 

Zasilanie to dwie baterie AAA. W moim zestawie ich nie było. W instrukcji jest informacja, że powinny się znajdować. Do testów, na szybko, zaopatrzyłem się w paluszki Duracell - dodatkowe 22g. Całość wychodzi 68g.

 

Sprzęt posiada następującą funkcjonalność:

Zdjęcia w rozdzielczości 1600 x 1200 lub 1024 x 768. Można je wykonywać z opóźnieniem 10 sekund (timer).

Zdjęcie testowe - wysoka rozdzielczość

Zdjęcie testowe - niska rozdzielczość

 

Wideo w rozdzielczości według specyfikacji 320 x 240 lub 640 x 480, brak danych o "fps". Mi udało się nakręcić w 320x240 przy 9 fps-ach. Albo jestem noga i nie potrafię przełączyć na wyższą rozdzielczość, albo informacja o 640x480 jest błędna.

 

Dodatkowo sprzętu można używać jako kamerka internetowa.

 

Gdy tylko będzie ładna pogoda, wykonam testowe zdjęcia oraz film na zewnątrz pomieszczenia. Postaram się również w miarę szybko zainstalować kamerę w modelu.

Docelowo będę chciał zamontować sprzęt razem z serwomechanizmem, który będzie "strzelał" zdjęcia oraz uruchamiał kręcenie wideo. Pozwoli to na wykonanie około 40 zdjęć (1600x1200) lub nakręcenie do 7 filmów, każdy 1m20s długości (taki wynik otrzymałem, kręcąc w pomieszczeniu, jedynie symulując zmiane otoczenia, a przez to ilość danych potrzebnych do zapisania filmu, dlatego w praktyce liczba filmów może być ograniczona do 6 lub 5).

 

-Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis i test.

Takie lubie,szczegolowez opisem i ze zdjeciami.

10 fps to jescze nie tragedia.Jesli kamerka umiejetnie ,,sklada '' te klatki razem,

mozna przy odrobinie szczesia nawet tego nie zauwazyc.Sprawa troche sie komplikuje przy dynamicznych ujeciach,ale to bedzie widac jesli zrobisz probke w stylu: ruch kamery w reku-sfilmowany horyzont wokol,dosc szybko.Albo pojazd w ruchu.

Niestety filmik nie dziala.Juz wyjasniam dlaczego.

Prawdopodobnie masz wgrany sterownik z plyty i Twoj komputer ,,widzi''

ten plik jako wideo.Zeby inni mogli go odtworzyc,musisz go zamienic (konwersja)

na jakis plik MPEG ,AVI,WAV .

Gdybys napotkal problem,przeslij mi orginalny plik na adres email,pomoge go umiescic

w formie Divix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Peter :-)

Głupio trochę z tą lampą wyszło ale nie wrzucałem nic dłuższego ani ciekawszego od tych 5 sekund i mojego biurka, gdyż uznałem, że w takich warunkach i tak nie ma sensu, zwyczajnie sprzęt nie radzi sobie przy małej ilości światła. W ramach rekompensaty obiecuję wrzucić jutro porządne testy :-)

 

-Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem do pierwszego posta kilka filmików testowych.

W tym tygodniu w moim mieście nie było za wiele słońca. Dodatkowo doskwierał brak czasu na kręcenie jakiegoś wartościowego materiału. Jednak filmy mogą być przydatne dla osób chcących wyposażyć się w ten sprzęt, które są ciekawe jego możliwości.

 

Pozdrawiam -Wojtek.

 

PS: Peter, czy mógłbyś podać link do „playera”, który radzi sobie z kodowaniem Mediona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie to żebym krytykował ale ja was nie rozumiem :)

Po co sie tak męczycie ? Co nowy filmik to instalacja nowych kodekow :)

Zainstalujcie mplayer-a (jest wersja pod win..) i większość problemów z kodekami zniknie :)

 

Ja używam i to info z niego - oczywiście filmiki oglądnąłem bez problemów.

 

AVI file format detected.

[aviheader] Video stream found, -vid 0

AVI: No audio stream found -> no sound.

VIDEO: [sP54] 320x240 12bpp 8.647 fps 381.8 kbps (46.6 kbyte/s)

==========================================================================

Opening video decoder: [ffmpeg] FFmpeg's libavcodec codec family

Selected video codec: [ffsp5x] vfm: ffmpeg (SP5x codec - used by Aiptek MegaCam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wracając do tematu: planuję zmianę zasilania ze standardowego czyli dwie baterie AAA (22g) na jedną celę Li-pol (3,7V).

W sklepie elektronicznym otrzymałem informację, że nie ma potrzeby stosowania żadnego układu, którym zbiłbym napięcie do 3V.

Trochę mnie to zdziwiło gdyż dwie baterie AAA mogą maksymalnie dać troche powyżej 3V, a naładowana cela Li-pol to 4,2V.

Druga sprawa to pojemność lekkich cel. Mam do wyboru następujące produkty:

1) KOKAM 145 mAh 8C o wadze 3,5g: http://perfecthobby.pl/index1.php?idtowar=507

2) KOKAM 360 mAh 20C, waga 8,5g: http://perfecthobby.pl/index1.php?idtowar=207

Zdecydowanie kusi super lekka wersja ale nie wiem czy jej bardzo małą pojemność starczy na wykonanie w powietrzu 10 minut nagrania.

Akurat nie mam pod ręką aparatu ani instrukcji. Mam nadzieję, że znajdują się tam informacje o poborze prądu.

Co myślicie o takiej zmianie zasilania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej nastąpi zmiana planów i aparat zasilę z BECa. Od użytkownika Aimeiz (jego wątek o przeróbce Mediona: wątek na forum Alexa) z forum Alexa otrzymałem następującą informację:

 

Aparacik po przeróbce jak na forum "łyka" z BEC-a (5.3V) 10mA w spoczynku i 15 podczas robienia zdjęcia.

Podejżewam że z bateryjek nieco więcej, ponieważ ma przetwornicę, która przerabia te 3V z dwóch ogniw na 5V i może inne potrzebne napięcia.

Myśle że i tak to sie zamyka w 20 - 30 mA.

Proponuję wgryźć się w zasilanie kabelkami i zasilić z 5V tak jak inne elementy RC.

Taka przeróbka trudna nie jest, wymaga jedynie wlutowania dwóch kabelków.

 

W jaki sposób najlepiej doprowadzić zasilanie z regulatora do urządzenia? Czy wpiąć się przewodami do kabla łączącego regulator z odbiornikiem (na zasadzie jakiegoś rozgałęźnika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób najlepiej doprowadzić zasilanie z regulatora do urządzenia? Czy wpiąć się przewodami do kabla łączącego regulator z odbiornikiem (na zasadzie jakiegoś rozgałęźnika)?

 

Mam takiego Mediona przerobionego wg opisu ze strony:

http://www.rc-cam.com/camman.htm

(ten Aiptek i Medion 40232 to to samo).

Zasilanie z odbiornika, więc masz kabel 3-żyłowy jak do serwa - prościej i wygodniej chyba się już nie da.

 

and

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Probowalem programowac 12c508A JDM przy zastosowaniu ICproga i zmarnowalem tylko 5 procesorkow za kazdym razem wywalalo mi blad a robilem wszystko zgodnie z opisem na zamieszczonej przez ciebie stronie. Siegnolem do data sheet PICa i tam jest opisana metodyka programowania a ICprog jej nie emuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.