Skocz do zawartości

Serwa w modelu 3D - Jaka moc w stosunku do modelu?


mRqS

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Proponuje ze ta niestosowna dyskusja na temat serw czy takie czy owakie

nie ma najmniejszego sensu czołowi piloci świata tak robią czyli coś w tym jest

dziwi mnie tyllko podejście do tego Radosława Oleksego. Chyba ze lata się w kółko

po niebie i nie uzywa kierunku.Normalnie krew sie przelewa co niekturzy wypisują.

Ale po błędach i upadkach po jakimś czasie dojdą do wniosku ze ktoś inny miał racje

POWODZENIA W LATANKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ze ta niestosowna dyskusja na temat serw czy takie czy owakie

nie ma najmniejszego sensu czołowi piloci świata tak robią czyli coś w tym jest

dziwi mnie tyllko podejście do tego Radosława Oleksego.

 

Jaka niestosowna? Nikt tu nie próbuje podważać "czołowych pilotów świata" a jedynie zrozumieć dlaczego oni tak robią! A to spora różnica i co w tym złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jle mozna pisac mówić i i tak to nie dociera do niekturych.

Jak by ktoś chciał to dawno by to zrozumiał.

JAK TO POWIEDZIAŁ MÓJ KOLEGA

NA GORSZE RZECZY MNIE NIE STAC TYLKO NA DOBRE

BO POTEM I TAK MUSZE KUPIC LEPSZĄ

CZYLI WYDAJE PIENIĄDZE DWA RAZY NA TA SAMĄ RZECZ (THE END)

 

POWODZONKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dziwi Cię moje podejście ???

Dziwi Cię, że moja wersja działa ? - Masz jakiś MONOPOL ???

Czy mam rozumieć , że postawa inna niż MODERATORA jest zła ???

Czy to jest kolejne forum , gdzie własne zdanie i doświadczenie (w moim wypadku 20 letnie) jest "Be" bo Moderator ma swoich GURU ??

 

Nie napisałem , że Twoje i Darka podejście jest złe, bo ładujecie serwa ponad miare - a przecież mogłem, więc nie bardzie rozumiem słowo "POSTAWA"

 

Niestosowna jako Moderatora jest Twoja wypowiedź, ale myślę, że w maju na pierwszych F3M będziemy mieli okazję omówić te sprawy przy "piance".

 

Nasz wspólny kolega z klubu Ostrowskiego latał pierwszym modelem (Ultimete) na serwach Tower Pro i wywijał, aż miło - czy miałem mu dać naganę, sprawdził sprawę na własnej skórze i nic nie spadło. Co było dla mnie bardzo cennym doświadczeniem i przyjąłem je do wiadomości choć sam bym nie włożył tych serw do modelu tej wielkości (1800 mm i silnik 50 ccm).

 

Oczywiście zgadzam się , że nikogo nie stać na tanie rzeczy (tylko niektórym sie tak wydaje), ALE NIE MOżNA GENERALIZOWAć SPRAWY, ZE TYLKO SERWA TAKIE I KONIEC , trzeba wziąć pod uwagę inne czynniki również i nie robić ludziom wody z mózgu, a po prostu napisać , że jest kilka rozwiązań.

 

W końcu jedni lubią Brunetki , a inni Blondynki :P

 

I TO WłAśNIE TAKA JEST INTENCJA MOJEJ POSTAWY.

 

 

 

Pozdrawiam !

Radek

 

P.S.

Tylko proszę nie odbierać tego jako ATAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbieram tego jako atak i takze nie prowokuje.

Wyciagam tyllko wnioski ze swego doświadczenia.

I nie mam własnych GURU, ANI MONOPOLU,

a 20 letnie doswiadczenie ( nie znaczy wcale że akurat w tej kwesti jest prawidłowe)

nie mam 20 letniego doswiadczenia tylko troche mniejsze )

na poczatku też używałem w modelach serw mniejszych ale po krutkim czasie

w miare umiejetności szybko zmieniłem zdanie.

TO JEST MOJE ZDANIE NA TEN TEMAT I NIE ZMUSZAM DO POSTEPOWANIA WEDŁUG MOICH RAD

 

Jęsli Cie czyms uraziłem z GÓRY PRZEPRASZAM

 

 

 

POWODZONKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest kolejne forum , gdzie własne zdanie i doświadczenie (w moim wypadku 20 letnie) jest "Be" bo Moderator ma swoich GURU

Radku, podziwiam twoją zimną krew, az miło z tobą się dyskutuje na poziomie! wiem, że tutaj mogę liczyć na kulturalną dyskusje.

 

Jeśli chodzi o Moderatorów i GURU to przypominam, że ja Darek i Darek (darkarll) jestesmy moderatorami tego działu a Borys jak się nie myle od silników. Nie tworzymy żadnych klanów ani układów.

 

Ja ze swojej strony nie mam za sobą sznurka "pomocników" mało tego! często ze względu na fakt iż udzielam sie często i gęsto, jestem celem ataków ze strony innych osób. Wiec twoja teoria nie do końca się sprawdza.

 

Ja Radku ze swojej strony mam pełen szacunek do Ciebie i dla twojej bogatej wiedzy jak również za spokojna dyskusję na poziomie.

 

Jeśli chodzi o doświadczenie, tu już widziałem "instruktorów" którzy zajmowali sie modelarstwem jak mnie jeszcze na świecie nie było, szacunek za to ale liczy się jakość a nie ilosc, to tak jak sex :devil: (tutaj Radku bez aluzji do Ciebie)

 

Tutaj chciałbym oświadczyć DO WSZYSTKICH, że tym postem zamykam dyskusję nie na temat. Wszelkie zaczepne posty będą usuwane. Piszemy tylko na temat serw, ich mocy, typów, zastosowań itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze czyli mniej więcej wiemy już jakie serwa do jakich modeli, wiemy dlaczego. Tylko, że między serwem a powierzchnia sterową jest jeszcze taki pewien mechanizm dźwigniowy. I cały przysłowiowy pic polega na tym żeby za pośrednictwem owego mechanizmu przenieść siłę z serwa na powierzchnie sterową. Nie prawidłowo zrobiony mechanizm może "pochłonąć" moment który przekazujemy z serwa na ster.

 

Może ktoś opisałby, rozrysował jak powinno sie prawidłowo przekazywać siłę serwa na stery. Chodzi mi tu o długość dźwigienki przy serwie i sterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem własnie w tym, że przy modelach 3D wychylenia są po 45-47stopni a to wymusza bardzo niekorzystne przełożenie na układzie ster-serwo.

O ile przy wychyleniu do podstawowej akrobacji około 37stopni słabe serwo sobie radzi doskonale, tak przy przełożeniu na 47stopni wystarczy wychylic ster na maxa i spróbować zadać minimalne obciążenie na jego koncu (na tym samym słabym serwie) i wtedy to wlasnie widac doskonale ile siły trzeba użyc przy przełozeniu 37 st a 47st...

 

Dlatego właśnie trabię na wszystkie strony, że po to sa własnie potrzebne mocne serwa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie .

Zima nastała więc więcej czasu na siedzenie przed komputerem i podyskutowanie na forum :D .

SUPER że powstała SZKOŁA 3D /brawo dla Darka x 2/że się udzielają i doradzają.

Gdzie dwóch Polaków tam trzy wersje ,tak było i pewno będzie.

Ja uważam że trzeba starać uzbroić swój model jak najlepiej ale zawsze wchodzą w grę koszty ,jednego stać na JR8711 lub Hs5955TG inny zastosuje HS 645 lub TOWER PRO.

Analizując wasze wypowiedzi na temat użycia serw na kierunku to łatwo sprawdzić czy takie serwo wystarczy :

Zrób pętle na Żyletkę albo Zyletę na bardzomałej prędkości,z wychylonym kierunkiem na maksa i redukcją prędkości gazem.

Musićie wziąśc pod uwagę że moc serwa jest podawana przy dzwigni 23mm,jeżeli ją odpowiednio przedłużymy to serwo będzie coraz złabsze ./zróbcie test w domu mocując serwo do stołu i podwieszając odpowiednie ciężarki/zmieniając dzwignie .

Gdybybyła taka możliwość to ja zastosowałbym jedno serwo z dzwignią 23mm i ono by dobrze działało,jeżeli muszę założyć 120 mm dzwignię do kierunku to jak założyc jedno serwo 25kg.

Ja oczywiście używam 4x HS5955TG model waży 20kg.

Chyba się rozpisałem jak nigdy.

Pozdrawiam i życzę miłej dyskusji.

Pozdrawiam

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musićie wziąśc pod uwagę że moc serwa jest podawana przy dzwigni 23mm,

 

A nie na 10mm??

 

Musićie wziąśc pod uwagę że moc serwa jest podawana przy dzwigni 23mm,jeżeli ją odpowiednio przedłużymy to serwo będzie coraz złabsze ./zróbcie test w domu mocując serwo do stołu i podwieszając odpowiednie ciężarki/zmieniając dzwignie .

Gdybybyła taka możliwość to ja zastosowałbym jedno serwo z dzwignią 23mm i ono by dobrze działało,jeżeli muszę założyć 120 mm dzwignię do kierunku to jak założyc jedno serwo 25kg.

Ja oczywiście używam 4x HS5955TG model waży 20kg.

 

Cooo? A co ma wspólnego długość dźwigni na serwie do przenoszonych obciążeń? Liczy się przełożenie! Nie długość dźwigni serwa! ale stosunek długości dźwigni serwa do długości dźwigni steru (od osi obrotu do zaczepienia popychacza) Serwo może być identycznie obciążone przy 10mm jak i przy 100mm dźwigni jeżeli długość dźwigni steru będzie miała identyczne wymiary jak długość dźwigni serwa (nazywa się to przełożeniem 1:1) Różnica leży tylko w wytrzymałości popychacza i występowania luzów.... to co napisałeś - szokujące!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez widzę tu pewną rozbieżność, jedni podają, że na 1 cm inni, że na jednym calu. Tutaj jeszcze inna wartość, to jak to w końcu jest?

 

Rakbbirt 10mm to jest 1cm - jaka inna wartość? Chyba że chodzi Ci o te 23mm - cal to też nie jest :roll:

 

Prawidłowo moment podawany jest w Ncm - często także w dziwniejszej kg/cm.

 

Stąd ten 1cm - dopytuje też bo nie jestem pewny. Tutaj próbowano już co nie co wyjaśniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom potrafię jeszcze zamieć 10mm na centymetry:p Mówiąc inna wartośc miałem na myśli te 23 mm.

 

Najczęście spotykałem sie, że uznaje sie że ten moment jest uzyskiwany przy 10 mm, spotkałem sie również ze zdaniem, że na 1 calu a tu jeszcze jakieś 23 mm sie wzięło. także w końcu nie wiem o co chodzi:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem i tu musze się zgodzić z Grzesiem że jednym z bardziej istotnych kryterium którymi kierują się modelarze jest cena , bo niby dlaczego zamiast serwa 11kg nie założyć 24 kg , te same rozmiary ta sama waga i co to znaczy serwo "ponad miare"czy w jakikolwiek sposób może źle wpłynąć na właściwości lotne modelu , bo jeśli nie to dlaczego nie . JR8711 i HS5955 to nie tylko duża siła ale także doskonałe wykonanie a co za tym idzie duża niezawodność ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w parametrach technicznych jest podawany moment, jego wartosc jest zalezna od uzytej dzwigni, czyli majac 10kg/cm dysponujemy 10kg sily na ramieniu 1cm, 5kg na ramieniu 2cm itd... M=F*r

 

to jest oczywiste /raczej:p/ tylko skąd sie biorą dwie pozostałe wartości? 1 cal i 23 mm? Może producenci różnie oznaczają swoje serwa? czy może to tylko czyjaś wesoła twórczość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.