Skocz do zawartości

Problemy z trenerkiem


Rekomendowane odpowiedzi

dzięki

Scyzoryk się w kieszeni otwiera ,jak czytam te porady.

Kol.Ali 1983 czy widziałeś CF 2822? Chyba nie.To jest dzwonek i bez segera całe bebechy wyjadą do przodu i gość może sobie zrobić krzywdę.Seger w tym typie silnika musi być.Tak jak napisał gjery dremelem a jak nie masz to iglak trójkątny ustawiony pod kątem tak aby jedna płaszczyzna była prostopadle do osi.

dzięki Wojtek mam znajomego co ma dosc precyzyjna tokarkę wiec powinien sobie poradzic ze zrobieniem takiego rowka , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam , panowie mam jeszcze taki mały problemik, czy podczas wyważania modelu statecznik ma byc w dokladnym poziomie ,tzn czy wywaza sie według statecznika poziomego, prosze o podpowiedzi z góry dziękuję :) , pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podeprzyj model (na skrzydłach) w środku ciężkości i tak wyważ, aby model trzymał poziom (czyli statecznik poziomy w poziomie). Modele mają pewien margines błędu co do wyważania i minimalne (np. 1 cm) przesunięcie środka ciężkości za bardzo do tyłu czy przodu wpływa nieznacznie na ich zachowanie podczas lotu, ale nadal będą latać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweł tak wlasnie zrobilem ale teraz model jest chyba zbyt ciezki bo dodalem mu okolo 45 gram na przód bo bardzo przewazał do tylu ale jak piszesz zemozna 1cm dac do tylu sc to jutro mu odejme troche wagi bo lata jak kamien :) byc moze to wina ze jest pakiet 2s moze na 3s bedzie lepiej niewiem ile dokladnie wazy model , mam tez wiekszy model RWD5 o rozp 120cm niewiem czy poleci na tym pakiecie choc ma wiekrza pow skrzydeł , zrobilem go z planow tutaj dostepnych na forum ale zastosowalem skrzydla w Kmf3 wrzuce fotke do oceny przez was.

 

sorki zle napisałem KFm3 oto pare fotek obawiam sie ze nie poleci na emaxie cf 2822 i na pakiecie 2s 7.4 volta

post-12400-0-28712800-1363204784_thumb.jpg

post-12400-0-70526700-1363204790.jpg

post-12400-0-21482200-1363204794_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Robert napisz mi na jakiej stronie najlepiej i najtaniej sie zaopatrywac w materialy do budowy modeli , takie jak silnik czy pakiet ,czy "hobby king" jest ok, tzn chodzi mi o przesylke bo tam w dolarach ceny są, pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare porzekadło mówi: "wszystko poleci trzeba mu tylko nadać odpowiednią prędkość" ;) Dużo zależy od wagi modelu. Oczywiście czekaj na bezwietrzną pogodę, bo sinik na pakiecie 2s będzie miał trochę mało ciągu. Kluczowy może tu być też dobór śmigła w celu uzyskania najlepszych osiągów. Rozumiem że pakiet masz już maksymalnie z przodu jak się dało (w celu wyważenia modelu)?

 

Tu masz tabelkę jakie śmigło dać do pakietu 2s (najlepszy wynik 397g ciągu jest na śmigle GWS 1170):

 

http://www.headsupho...Motor-H-450.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Paweł, uuuu to ten moj model bez wyposazenia to ma z 500 gram , ja mam smigla 9 calowe , bede musial zakupic jednak pakiecik 3s mysle tak o 1300amh 11,1v a tak nawiasem jak ladowac ten moj pakiet 2s bo ja mam ladowarke z balanserem voltcraft i tak laduje ok 2h bo niewiem czy mozna wiecej bo, sie boje by nie spuchł ten pakiet, dzięki pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Robert napisz mi na jakiej stronie najlepiej i najtaniej sie zaopatrywac w materialy do budowy modeli , takie jak silnik czy pakiet ,czy "hobby king" jest ok, tzn chodzi mi o przesylke bo tam w dolarach ceny są, pozdrawiam .

Doświadczenia za dużego nie mam. Cenowo to chyba z HobbyKing, przy małych przesyłkach jest szansa, że Urząd Celny nie doliczy vatu. Poczytaj wątki o sklepach w dziale http://pfmrc.eu/inde...nie-o-sklepach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki ,pozdrawiam.

 

Robert napisz mi jeszcze jak wiesz jak długo mogę maksymalnie ladowac pakiet 7,4v balanserem ,czy jest jakis okreslony czas, poj tej bateri to 900, a ladowarke mam voltcrafta z balanserem , laduje ok 0,4a takze bardzo malym prądem .odpisz jesli wiesz cos na ten temat, pozdrawiam jeszcze raz :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nazwa ładowarki nie mówi.Proste ładowarki, takie za 30zł to sam balanser. ładuje się przez złącze do balansowania i to ładowanie długo trwa. ładuje się aż zaświeci się zielona dioda.

Lepsze ładowarki ładują przez złącze rozładowania i balansują przez złącze balansera. To ładowanie trwa krócej. Jest menu tam i można wybrać parametry. Tu możesz ustawić prąd ładowania na 1C, czyli dla pakietu 900mah ustawiasz 0,9A i ilość ogniw na2S a resztę załatwia ładowarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki , ja jaduje teraz caly czaS I ZAOBSERWOWAŁEM ze 3 diody sie swieca na zielono ale po chwili juz jedna z nich swieci na czerwono i tak na zmiane wiec niewim czy juz jest naladowana czy nie zauwazylem ze im dluzej laduje tym czestotliwosc zapalanie sie jednej czerwonaje sie zmienia tzn zadziej sie zalącza i zielone dominuje jedna czerwona zalacza sie doslownie na minutę, dzieki za rade pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Tomasz ja wiem o tym ale niewiem jak konkretnie dlugo sie laduje balanserem pakiet o pojemnosci 900 , zapalaja sie zielone kontrolki ale na chwilke zapala sie takze i czerwona i tak w kółko i niemam poj czy zaprzestac ladowania , a laduje juz od ok 6 godzin,pozdrawiam . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz taką 4682635_0280_0260.jpgto :

 

Each LED represents one cell of the

accumulator pack. The correspondent

LED lights up in red when charging is in

progress; it lights up in green when the cell

is fully charged.

 

instrukcja tu http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/25000-49999/046601-an-01-ml-LI_POLY_VOORDEELSET_de_en_fr_nl.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Kazda dioda reprezentuje jedną celę. Czerwona ładuje, zielona naładowane. Przy pakiecie 2 celowym, dolna stale zielona , , przy trzycelowym kazda dioda odpowiada jednej celi" naładowane jest jak wszystkie świecą na zielono". Weż miernik i pomierz pakiet, moze coś z nim nie tak... i kup ładowarke procesorową , to ~100 zł za nową z gwarancją.

 

PS

Zaraz nam Robertus wyczyści posty bo nijak sie mają do p-11 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej ładowarki (nie podałeś typu, a pewnie volcraft produkuje więcej niż jedną), ale zazwyczaj są tam jakieś diody informujęce o stanie ładowania. ładowarka powinna sama zakończyć ładowanie, gdy pakiet będzie już naładowany.

Ciąg silnika nie musi być równy wadze modelu. Masz duże zaległości w aerodynamice. Poczytaj trochę o mechanice lotu modeli itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Zaraz nam Robertus wyczyści posty bo nijak sie mają do p-11 ...

Dobrze mówisz Tomku :)

Mirku trzymaj się tego wątku z pytaniami dot. trenerka. Jak chcesz mojej pomocy to napisz PW, lub po prostu tu napisz.

Czytam go i jeśli będę umiał to pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare porzekadło mówi: "wszystko poleci trzeba mu tylko nadać odpowiednią prędkość" ;) Dużo zależy od wagi modelu. Oczywiście czekaj na bezwietrzną pogodę, bo sinik na pakiecie 2s będzie miał trochę mało ciągu. Kluczowy może tu być też dobór śmigła w celu uzyskania najlepszych osiągów. Rozumiem że pakiet masz już maksymalnie z przodu jak się dało (w celu wyważenia modelu)?

 

Tu masz tabelkę jakie śmigło dać do pakietu 2s (najlepszy wynik 397g ciągu jest na śmigle GWS 1170):

 

http://www.headsupho...Motor-H-450.htm

dzięki Paweł za pomoc , mój RWD5 wazy gotowy do lotu 497gram, i nawet poleciał dzisiaj na tym pakiecie 2s i na smigle 9x4,7 , powiem ze nawet nie na pełnym gazie, leciał dosc spokojnie ale ja jeszcze nie umiem zbyt dobrze operowac aparatura , ale wyladowal na sniegu takze sie nie połamał :) , pozdrawiam.

 

polatalem teraz nim wokol domu i po locie bateria ciepla troche czy to normalne , nie latalem na calym gazie zwalnialem i tak na pol gazu razem okolo 8minut na pakiecie 2s 900. czy to nie za długo ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.