Skocz do zawartości

Pfalz D.XII Drukowane WW-I


Ted850
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Gratuluję.

Chciałbym jeszcze wrócić do skrzydeł. Jakie kąty zaklinowania zrobiłeś i czy w obu płatach takie same?

 

 

Wszystkie kąty na "zero", oba skrzydła i ster wysokości są równoległe.

Ponieważ kadłub miał wycięcie na profilowane skrzydła rozważałem takie wklejenie skrzydła aby powstał profil podobny jak w originale.

Niestety nie udałoby się uzyskać identycznego wygięcia na całej rozpiętości płata więc postanowiłem z tego zrezygnować

pozatym składanie po ewentualnych przygodach byłaby koszmarem a szanse że będzie latał tak jak przed wypadkiem znikome.

 

 

post-5713-0-59204300-1365454078_thumb.png

 

 

Oblot przebiegł bez problemów.

Jedyną większą korektą było ograniczenie wychyleń WS do 50% bo przy pełnych wychyleniach latanie było prawdziwym szaleństwem.

Jedyne czego mi brakuje to większych lotek, mimo że powiększyłem je o szerokość wycięcia na zawias do beczki na średnich prędkościach są dość powolne ale to prawdopodobnie przypadłość wszystkich dwupłatów z dwiema a nie z czterema lotkami.

Na zawodach przesiadka z WW-II na WW-I będzie wyzwaniem bo mój Komet został mocno ograniczony na lotkach a mimo to dalej jest "wariatem"

 

Podziękowania dla Ani "arya" za sesje foto ;)

 

 

 

IMG_8964.JPG

 

 

 

IMG_8965.JPG

 

 

 

IMG_9054.JPG

 

 

 

IMG_9055.JPG

 

 

 

IMG_9058.JPG

 

 

 

IMG_9067.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaciągnąłeś do startu..... dobrze, że nie masz możliwości ustawienia SW do pionu :D

świetna robota - model prezentuje się znakomicie i już mam ochotę obciąć mu tasiemkę. Wklejaj pilota z białym szalikiem i szykuj się na wojnę - pierwsza konfrontacja z "kolegami z eskadry" pokaże rzeczywistą zdolność do walki tego wynalazku ;)

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.