Skocz do zawartości

fox fibreglass hk problemmmmm


Maciej Ritmann

Rekomendowane odpowiedzi

chłopaki pomocy. zmontowałrm foxa z hk. 1,5m glider. dopiero teraz zauważyłem, że patrząc od przodu widać że statecznik poziomy nie jest równo ze skrzydlami. i teraz pytanie ciąć i prostować czy zostawić i wytrymować lotką? wymyśliłem że to podrymuję ale nie jestem peqien czy to zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie jeśli się mylę ale w takim wypadku ster wysokości będzie miał swój wkład w kierunek.

Także mocniej zaciągnięty spowoduje skręcanie modelu (pewnie niezauważalne) a w neutrum model nie będzie skręcał (z uwagi na kąt zaklinowania będzie ale bardzo delikatnie).

Dobrze rozumiem?

 

A właściwie to skręcony jest kadłub czy statecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki pomocy. zmontowałrm foxa z hk. 1,5m glider. dopiero teraz zauważyłem, że patrząc od przodu widać że statecznik poziomy nie jest równo ze skrzydlami. i teraz pytanie ciąć i prostować czy zostawić i wytrymować lotką? wymyśliłem że to podrymuję ale nie jestem peqien czy to zadziała

 

Wytnij statecznik i wklej jeszcze raz prosto. Każde inne rozwiązanie "korygujące" sterami jest nieprawidłowe i szkodliwe nie mówiąc już o komforcie latania takim modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wycięcie i ustawienie prawidłowe da właściwy efekt. Żadne inne rozwiązanie nie wchodzi w grę.Prawidłowa geometria modelu to przedszkole modelarstwa. Taki model nigdy nie będzie latał jak należy, czyli przewidywalnie. Powierzchnie sterowe jak sama nazwa mówi służą do sterowania a nie korygowania błędów w budowie i takie rady należy od razu umieścić w koszu. Czytają to forum też tacy co dopiero zaczynają się bawić w te klocki i czego ich nauczymy podając takie sposoby naprawiania podstawowych błędów popełnionych przy budowie modelu ?! A świadome wypuszczanie takiego modelu w powietrze ... No cóż, nie komentuję. Swoją drogą wstydziłbym się zadać takie pytanie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek, kto pyta nie błądzi, znasz takie powiedzenie? Modelarskie przedszkole znam bardzo dobrze, jednak nie każdy ma na tyle dużo czasu, żeby usiąść z fajeczką w fotelu i zastanawiać się co dalej lub spokojnie poprawić. Chciałem mały model do latania i teraz mam, mogłem wybrać blejzyka, nad który spędziłbym 15, a nie 3h. Człowiek uczy się na swoich błędach. hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczysz się raczej na swoim lenistwie a nie na błędach ponieważ poradę wycięcia i wstawienia statecznika otrzymałeś przed podjęciem przez siebie decyzji o oblocie modelu nie trzymającego geometrii :P można i tak. Na szybkich modelach np. typu fox błędy w postaci nie trzymania przez model podstawowej geometrii wychodzą szybciej i są bardziej bolesne - kret lub niekontrolowane wlecenie w coś lub kogoś po utracie panowania nad modelem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.