Skocz do zawartości

SOLIUS Multiplexa wersja RR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik mam teraz ten (turbojeta włożyłem bo miałem, a paczka z HK idzie co najmniej 2 tyg.) http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14847 jest nieco lepiej choć silnik jest cięższy o prawie 30g od tego turbojeta, no i mniej się grzeje. Owszem zgadza się 35-42 był by lepszy, wypada też nadmienić - ważne dla tych co planują zakup - że kołpak dołączany do modelu jest na oś 5mm, osobiście musiałem tulejować osie bo w posiadanych przeze mnie silnikach jest oś 4mm :( Co do szaleństw, to przy ostrzejszych manewrach skrzydła potrafią się silnie wyginać, zdarzyło się też rozpięcie tego mocowania za pomocą kołka, polecam taśmę jako dodatkowe zabezpieczenie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak zapowiadałem tak zrobiłem - wymieniłem łopatki śmigła na "aeronauty" 12,5X6 impulsem było to że na słońcu łopatki mpx-a zrobiły się miękie jak g....!. Dziś nastąpił oblot z nowym śmigłem.

Model idzie w górę pod kątem 70-80 stopni niczym rakieta ziemia-powietrze, polecam - choć myślę że ciut przesadziłem 12X6 by wystarczyło z tym silnikiem (nieco mniej ciągu ale silnik by się mniej nagrzewał)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

"Soyuz" z odpowiednio dobranym napędem to fantastyczny "piankowiec". Popełniłem właśnie drugiego.

Latam na Turnigy 3536 1300kv + łopaty 10x6. Pionowe wznoszenie z akcentowanymi beczkami - żaden problem.

O moich "Soyuzach" trochę tu : http://motylasty.pl/totosolx.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się ciężko zastanawiam nad zakupem następnego, bo mój już mocno zużyty, (ostatnio straciłem kawałek ogonka tuż pod sterem kierunku) a "solius" nie dość że bardzo fajnie lata to jeszcze się świetnie prezentuje i to nie tylko w powietrzu, kilka razy miałem przyjemność obserwować jak ludziska dopiero po dokładnym zbadaniu stwierdzali ze zdziwieniem że to pianka, i nie były to osoby bez modelarskiego doświadczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeżeli masz go na stanie to wsadzaj do Soliusa. Szału nie będzie ale wypoczynkowo polatasz. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem to zdecydowanie coś mocniejszego.

Na silniku nie latam ,tylko potrzebuje aby wynieśc na orbite, Elektro juniora wynosiłem 15 sek na wysokosc ,gdzie juz był malutki:-)gdyby tutaj bylo dobnie to git, waga podobna obydwu modeli ok 100 g roznicy

 

Wg producenta jest to silnik do modeli szybowocow do 1200 g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie doklejenie wręgi ,dzisiaj w sklepie modelarskim przymierzalismy wszystkie loza,wręgi jakie byly na stanie i nic nie pasowalo:-(

Nie poddaje sie :-) nawiercenie odpada , bo oryginalna wręga ma na srodku taki wyciety krzyz i akurat w koncach jego ramion wypadaja otwory lub na krawędzi.

 

Bart

 

 

 

Bartek, nie poddawaj się. Silnik wystarczy zamocować na dwóch śrubach więc zobacz, czy jednak nie ma takiego miejsca w którym mógłbyś nawiercić otwory o rozstawie 16 lub 19mm. Można też próbować dokleić nową wręgę z przodu na istniejącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć proszę zdjęcie oryginalnej wręgi. Niestety ja już zapomniałem jak ona wygląda. Nie zdażyło mi się jeszcze w Multiplexie aby nie mozna było coś pokombinować i wsadzić własny silnik. Być może wystarczy dać podkładki do śrub aby łeb śrubki nie wpadał do nawierconego krzyża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

 

Zamówiłem sobie właśnie Soliusa po pogrzebaniu Hobbykingowego Minimoa (bez wielkiego żalu zresztą)

 

Po przeczytaniu tego tematu zamierzam go wyposażyć tak:

1: Silnik - Turnigy D3542/6 1000KV

2: Regiel - Turnigy AE-45A Brushless ESC

3: Serwa - Corona 929MG Metal Gear Servo 2.2kg/ 12.5g/ 0.10sec

 

Będzie dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.