Skocz do zawartości

Piper J3-Cub 184cm + ASP FS 91 AR


Kretobójca

Rekomendowane odpowiedzi

Kończę Piperka 1/6 i wsadziłem mu ASP FS 91 AR, bo właśnie taki miałem na luzie.

Wiem że jest trochę za mocny do tego modelu, ale czy on w ogóle się do niego nie nadaje, czy można jednak na takim zestawieniu polatać?

Chciał bym oblatać go przed Nowym Rokiem i nie wiem czy mam się czegoś obawiać, czy wsadzić mu zasłużoną .46 2T, która ma przecież podobną moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Obawiać się czy poleci nie musisz bo napewno poleci. Do mego Vicomta zalecany był silnik 4-6cm. Ja wsadziłem 7,5cm i latało się świetnie. Potem włożyłem duzo za duży ASP FS 61 i nadal latało się świetnie. Do trenerka na 6cm o rozp 160cm też chciałem włożyć FS 91 ale poprostu fizycznie nie mieścił mi się w nim.

W Twoim Piperze 4suw niewątpliwie doda mu na urodzie :devil: i walorach lotnych :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szczerze powiedziawszy, oblotu jeszcze nie było.

Model wypicowany i prawie gotowy do lotu.

I to nie jest wina pogody, że zimno, że wieje.

Po prostu się trochę boję. Jakieś doświadczenie w lotach mam, ale nigdy nie latałem tak ślicznym i drogim modelem.

Mam w tym tygodniu długi łikend :) , to polatam jakąś spaliną co by się przyzwyczaić.

To może za tydzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wiem Radku, że na 7,5ccm spokojnie polatam i takie były plany.

W między czasie dorobiłem się dwóch silniczków ASP FS91 i Magnum 70 też FS.

Założyłem 91 i pięknie się prezentuje. Kołowania mam już za sobą.

Trochę boję się oderwać od ziemi bo mam niewielkie doświadczenie i na razie latam easy gliderem co by nabrać pewności. Myślę że obloty to trochę odłożę na później.

Mam trenerka Thunder Tiger i wsadziłem mu Magnuma coby się oblatać na 4T.

Chyba się zmolestuję i porobię parę zdjęć Piperka.

Ciągle cierpię na chroniczny brak czasu i już nie wiem co mam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.