Skocz do zawartości

Jaka kamerka - czy to jest to !!! ???


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiecie,wiele czasu zajelo mi dobranie takich elementow tej ukladanki,by miec jak najlepsza jakosc.Oczywiscie za jak najmniejsze pieniadze!!!

Troche pouczylem sie,troche popytalem i spedzilem wiele godzin w sklepach zameczajac obsluge pytaniami o kompresjach pliku,w jakich formatach itd,itd...

Ile aparatow przeszlo przez moje rece, to juz stracilem rachube,ba jeden nawet kupilem (NV 3 Samsung-porazka).Nagrywarek tez kilka (dvd),na karty,a nawet Archos,ale wciaz nie bylo to to, czego oczekiwalem.Nawet jesli na zywo nagrywalo cos dobrze,to po radiu juz bylo zle.Jesli jakis aparat nagrywal filmik poprawnie to ze wzgledu czy to na kompresje

czy pozniejsza konwersje na plik Divix,wszystko uciekalo -czyli bylo zle.

Mozna to bylo zrobic prosciej-kupic Ixusa-bardzo ladne filmy,ale moim zamiarem bylo miec stacjonarna nagrywarke (oprocz tej w aparcie na karty SD) .No i polowa wagi Ixusa-co tez jest istotne.

Nie bez znaczenia jest tez,ze,,pomyslunek'' w aparacie ,pomaga zrobic dobry filmik.

Ulomnosc wszelkich kamerek security jest powszechnie znana.Za polowe ceny dobrej kamerki cctv mozna kupic wlasnie to ustrojstwo o ktorym mowa :devil:

Od razu tez wykluczylem takie uniwersalne aparaty typu Fly czy kamerki po kilka gram wagi- z prostego powodu -matryca CMOS.

Cena tego wynalazku,jest sporo ponizej 300zl-i nie odbiega (poza katem obiektywu) jakoscia zbyt wiele od aparatow z gornej polki (jesli chodzi o filmy)

A i zdjecia odroznic -to juz trzeba naprawde dobre oko i pomylka tez zdarzy sie :lol2: -ktora fotka ktorym aparatem.Po obejrzeniu kilku filmow,nie da sie ukryc,ze obraz jest lepszy niz z kameryDV,bo i z taka latalem :crazy: Ale tu pewnie jest moja wina-moze nie umiem tego pliku z kamery lepiej obrobic-choc i z kabla,wprost do TV bylo podonie-zle.

Powodem dobrej jakosci wideo jest b.niska kompresja pliku.Mimo fatalnego szkielka,koncowy efekt na b.duzym ekranie jest do zaakceptowania-choc to sprawa indywidualna.Zamieszcze kilka fotek dla porownania i jutro moze filmik z lotu.

Sami porownacie i moze przyznacie racje.

Poki co,nie podaje szczegolow-aby nie zapeszyc-jak potwierdzicie moje oczekiwania (ze jest lepiej lub poprawnie) opisze wszystko dokladnie w dalszej czesci watku.

 

Na koniec zagadka.

Ktora fotka jest kadrem z filmu a ktora fotografia (celowo zmniejszylem na 640x480)

Takiej jakosci jest caly fimik :jupi:

Juz po wszystkim-czyli po radiu,konwersji i wysylce na serwer :jupi:

 

Film czy fotka ?

0391eac18d095e2f.png

 

A moze fotka i film ?

8a8759420aee88b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beki na temta tego zdania

Od razu tez wykluczylem takie uniwersalne aparaty typu Fly czy kamerki po kilka gram wagi- z prostego powodu -matryca CMOS.

Możesz mi wyjaśnić co lepszego od matrycy CMOS znalazłeś ???

Bo chyba nie CCD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie CCD.

Kazdy inaczej odbiera obraz,dla jednych bedzie to super,dla innych juz nie.

Kamerki CMOS jesli maja ,,madra '' elektronike,to ta wlasnie nadrabia te niedobory.

Takie jak zla interpretacja kolorow,szumy,rozdzielczosc.Takie spostrzezenia w/w nasunely mi sie po n-tej probie .

Tam gdzie sprawniejsza elektronika,to male kilkugramowe kamerki wymiataja takimi atutami jak cena i akceptowalna jakosc,waga.

Ale nijak nie da sie tego ogladac na 40-50 cali TV.

Na monitorku 17-19 '' a i owszem,bo to chyba o to chodzi,w podtekscie mam na mysli youtube.

 

No trzeba wziac poprawke , ze ja to postrzegam jako kompletny laik-czyli patrze na efekt koncowy.Bo w pisane to juz dawno przestalem wierzyc vide opisy kamerek-high resolution

i tym podobne zmylki :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I juz jest filmik z nowej kamerki Pentax E35 :devil:

Warunki (jak to w UK) oswietleniowe byly wrecz fatalne-szaro,ponuro ,ciemno i brrr cieplo :faja: .Najgorsza byla mgla i szadz-ktora po chwili zamglila obiektyw :lol2:

stad po starcie po kilku sekundach zginela ostrosc.

Jesli uznacie ze jest warta zainteresowania to opisze ja blizej-kamerke :oops: .

Niestety,po podlaczeniu dodatkowego modulu-OSD ucieklo 20 % jakosci.

Natomiast z karty jest najlepiej,podobnie jak z dvd,ktore nagrywalo to wszystko na ziemi-bazie.

Milej zabawy :faja:

http://www.stage6.com/user/Kamera_Petera/video/1974952/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie CCD maja tylko jedna zaletę i to liczącą się, tylko w przypadku najtańszych urządzeń gdzie matryca jest maciupka, lepiej radzą sobie z kiepskim oświetleniem.

Jak dla mnie (podkreślam) na tym się jej zalety kończą.

Oczywiście ważny jest efekt końcowy bo obydwa typy mogą być wysokiej jakości jaki i totalnie skaszanione ale ja biorę tu pod uwagę technologie samą w sobie bo tak właśnie zabrzmiał twój post - matyca CMOS ? - Nie biore :):)

W mojej najnowszej kamerce mam oczywiście przetwornik CMOS ale w powietrze jej nie wyśle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie,jesli mialem do wyboru, kupic kamerke cctv - koszt ok 500zl

gdzie obraz juz wiem z gory , ze bedzie gorszy,to wolalem kupic Pentaxa

Ponizej opis

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=284301541

 

Jak widac dodatkowych zalet jest sporo.

Jedyna wada to wymiary/waga w porownaniu do kamerki security.No ale cos za cos :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wada to wymiary/waga w porownaniu do kamerki security.No ale cos za cos

 

Ja bym dodał do tego bardzo wąski obiektyw 36mm, w lato nakręciłem kilka filmów moim ixusem 28mm i casio 35mm i teraz wiem, że te 28mm to jest to ;-)

Peter, od naszej ostatniej rozmowy poluję dalej na 850 ze zbitym LCD, po wypatroszeniu dało by radę zejśc na 90gram (może nawet jeszcze mniej !) ale o tym w swom czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,zgadza sie.

Ja tu stanalem przed dylematem-szeroko czy tanio.

,,Szerokie '' widoki ,wiadomo ,lepiej sie oglada.

Ale majac ograniczony budzet,biorac pod uwage kontuzyjnosc oraz opcje utraty modelu,wybralem swiadomie tansze rozwiazanie.

W zamian mam za cene tego aparatu:

-nagrywarke DVD

-aparat-jakosc filmu (poza katem widzenia) porownywalna/znosna

-karta 2 Gb

-inewerter-mam na lotnisku 220V nie tylko do parzenia herbatki i zasilanie w/w

-zostalo jeszcze na model EG

 

Biorac pod uwage,mozliwosc zniszczenia kamery (nie mozna tego wykluczyc przy takich lotach) , a jest to koszt polowy lepszej kamerki cctv,wiekszosc na pewno wybierze te opcje.

A tak miedzy wierszami,wyslal bys Ixusa 2 km od bazy ? :lol2:

Staram sie to zrobic jak najtaniej,choc mam swiadomosc ze mozna lepiej/drozej.

Kazdy wybierze opcje jaka mu lepiej odpowiada.Ja sam wzdycham do takiej kamerki,ale nie dam rady $$$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje argumenty Peter są niepodważalne, gdyby każdy miał nie ograniczone mozliwosci finansowe to pewnie, nie byłoby tego wątku...

Ja również nie "swiruje" z kasą, zaczekam do lata to ixusy będa kosztowac całe-sprawne po 500-600zł a juz teraz na alletanio widzialem ostatnio za 700zł . Tak więc, niecały rok po opuszczeniu pierwszej sztuki z taśmy produkcyjnej udało dojśc się do 50% ceny sklepowej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.