Skocz do zawartości

Budowa RWD-5


Robert Holeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzisiaj przyszło wyposażenie do modelu. Fotki:

IMG_0769.JPG?imgmax=512IMG_0770.JPG?imgmax=576

 

Jak zwykle ja nie obejdę się bez problemów :mrgreen: Czy obojętne jest jak podłączę silnik do regla czy muszę to jakoś konkretnie zrobić (chodzi mi o to, który kabel do którego). Czy da się gdzieś kupić przejściówkę między wtyczką balancera pakietu a gniazdkiem balancera ładowarki Multiplex? Oto fotka problemu:

IMG_0772.JPG?imgmax=576

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik obojetnie jak podlaczesz najwyzej bedzie sie tylko trzasł...tylko bateri nie pmyl :mrgreen: a i mozesz kabel srodkowy z silnika podlaczyc do srodkowego z regla....a potem moze sie uda ze podlaczysz te 2 pozostale dobrze..a jak bedzie sie tylko trzasl jak dodasz gazu to zamien je miejscami i tyle :mrgreen:

 

EDIT:Przejsciówki da sie kupic w sklepach modelarski(gdzies to widzialem)albo kuoic tylko wtyczki i kabelki samemu polutowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik obojetnie jak podlaczesz najwyzej bedzie sie tylko trzasł...tylko bateri nie pmyl :mrgreen: a i mozesz kabel srodkowy z silnika podlaczyc do srodkowego z regla....a potem moze sie uda ze podlaczysz te 2 pozostale dobrze..a jak bedzie sie tylko trzasl jak dodasz gazu to zamien je miejscami i tyle :mrgreen:

 

Niestety kompletna bzdura kolego :)

 

Silnik podłączasz do regulatora jak chcesz i kompletnie niczym to nie grozi również objawy opisywane wyżej przez kolegę nigdy nie wystąpią.

 

Jedyna różnica to zmiana kierunku obrotów silnika. Jeśli po podłączeniu silnik kręci się w kierunku przeciwnym do zamierzonego wówczas zamieniasz kolejnością podłączenia dwa (z trzech) dowolne kable. Nic więcej. Oczywiście bateria zgodnie z kolorami - tu innej możliwości nie ma :)

 

W silnikach trójfazowych tak właśnie zmienia się kierunek obrotów silnika i dowolne podłączenie jest jak najbardziej poprawne. Marcinowi coś musiało się pokiełbasić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet do regla chce podłączyć na goldach, ale czy silnik do regla przylutować czy też zastosować goldy?

 

Jedno i drugie rozwiązanie jest dobre. Sam oceń co najlepiej Ci pasuje. Jeśli zdecydujesz się na lutowanie sprawdź przed lutowaniem czy silnik aby na pewno kręci się w dobrą stronę. Przy goldach oczywiście tego problemu nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli silnik z regulatorem wlutujesz na stale, to musisz zrobic we wredze silnikowej otwor wielkosci regla. Ja mam goldy, bo jeden regulator mialem do dwoch modeli. Smiglo mozesz zastosowac od 9x6 przez 10x5 (optymalne) do 11x5 (silnik przeciazony). Oczywiscie wszystkie w wersji SF, choc raz "z braku laku" latalem na zwyklym, tez latał.

Fajne serwa kupiles mnie szkoda bylo pieniazkow i latam stale na 8-9 gramowych.

Te twoje sa mocniejsze, beda fajnie chodzic, no i dlugo ci posluza. W tych tanszych niestety zdarza sie ze przy krecie lamia sie tryby..

A o wage sie nie martw, z tym zestawem osprzetu bedziesz mial jakies 30-40 deko zapasu

ladownosci.

 

baxter12

Aha i jeszcze, jak bedziesz goldy zakladal to wzmocnij zywica to miejsce gdzie kable wychodza z uzwojenia silnika, wklej do stojana, bo potem przy podlaczaniu silnika przegina sie w tym miejscu i maga sie polamac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Czy można zrobić jakoś zdejmowalną maskę silnika, żeby był łatwy dostęp do kabli? Jeżeli można to jak.

 

Wszystko można! Na zawiaskach, na magnesy jak chcesz. Trochę samodzielnego myślenia czasem się przydaje :) Nie musisz na wszystko wymagać konkretnej odpowiedzi - nie przesadzajmy - czasem można coś samemu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz na wszystko wymagać konkretnej odpowiedzi - nie przesadzajmy - czasem można coś samemu zrobić.

Ale nie miałem żadnego pomysłu akurat... Ale właśnie mi taki podsunąłeś - maska będzie odchylana w jedną stronę na zawiaskach a z drugiej będzie na magnesach. Czy można dostać magnesy w sklepie modelarskim czy trzeba gdzieś indziej szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnesiki kupisz np. w elektronicznym, u nas też można dostać na giełdzie elektronicznej ale nie wiem czy w Katowicach macie coś takiego -pytaj o magnesy neodymowe .Dobrym źródłem jest też napęd CD obok lasera jest tam kilka magnesów niestety lekko wygiętych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka jestem nowym urzytkownikiem i wlasne tez sobie zaczynam skladac taki samolocik. I wybralem sobie elektronike do neigo moze ktos zucic okiem i powiedziec czy dobra?? Tu sa linki: http://www.rcpro.pl/index.php?a=opis&k=1&id=53&t6h_=8784c7eb462bb96feea7df92ef2835d4

 

http://www.rcpro.pl/index.php?a=opis&k=11&id=54

 

http://www.rcpro.pl/index.php?a=opis&k=3&id=14

 

http://www.rcpro.pl/index.php?a=opis&k=2&id=9

 

http://www.rcpro.pl/index.php?a=opis&k=19&id=67

 

I am jeszcze pytanie czy ten odbiornik co wybralem czy wsulpracowal by z aparatura od lamy???

 

Z gory dzieki za odpowiedzi

 

I jeszcze mi przyszlo jedno pyatnie jak to wszytsko popodlaczac ze soba co z czym musi byc polaczone??? A i jeszcze jedno do tego modelu sa potrzebne 2 serwa???

 

A i jeszcze jedno pytanko bedzie mi potrzebne na silnik jakas przekladnia albo piasta???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z silnikiem :cry: . Jak go podłącze i dodam gazu to czasami odpali ale działa tylko na 1/3 gazu a po chwili gaśnie a czasami wogóle nie chce odpalić tylko trzęsie się tak jakby nie mogł się zdecydować w którą stronę ma iść. Czego to może być wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem serwa i śmigło (GWS 10x4.7 podobno jakieś do silników wolnoobrotowych-jest ono odpowiednie?) Z silnikiem jeszcze nie uporałem się, ale ostatnio udało mi się, że szedł dobrze, ale jak odjąłem na minimum gaz i spróbowałem znowu dodać gazu to już działał na 1/3 gazu i po chwili zgasł :(

IMG_0780.JPG?imgmax=576IMG_0777.JPG?imgmax=512

 

Teraz muszę zrobić przejściówkę balancera. Jak to podłączyć :roll: ? Rysunek pomocniczy:

rysunek%20pomocniczy%20przejsciowka%20balancera.JPG?imgmax=576

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio udało mi się, że szedł dobrze, ale jak odjąłem na minimum gaz i spróbowałem znowu dodać gazu to już działał na 1/3 gazu i po chwili zgasł

Pakiet naładowany? Generalnie to śmigło chyba za duże - max to 9x5 przy pakiecie 3S.

 

Teraz muszę zrobić przejściówkę balancera. Jak to podłączyć ?

Ustawiasz złącze serwisowe pakietu tak, żeby czerwony kabel trafiał na "+" w balancerze, a czarny na "-".

 

Daaawno temu zrobiłem dla kogoś na forum taki obrazek - mam nadzieję, że się przyda:

 

a2e0476c95f6d85a.gif

 

U ciebie kabelek żółty i niebieski są białe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.