Skocz do zawartości

Ślizgacz z napędem turbinowym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję jakiegoś pomysły jak wykonać ślizgacz na wodę i śnieg ale z napędem turbinowym i pytanie czy to ma w ogóle rację bytu? Najlepiej żeby dało się go wykonać z depronu z jakimiś wzmocnieniami sklejkowymi bądź węglowymi. Chodzi mi tu głównie o sposób zamocowania turbiny i opracowanie jakiegoś sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Piotrek, a jaka turbinę chce zastosować kolega piterb :rolleyes: Bo chyba Masz szklana kulę, która dała Tobie odpowiedź na to pytanie :P

A może chodzi o zastosowanie napędu EDF, który nie jest kosmicznie drogi, a wielu przypadkach nazywany jest "napędem turbinowym"

 

Jakże łatwo jest kogoś oceniać i usiłować "wbijać Mu szpilkę"... A czasami warto się kilkukrotnie zastanowić przed wciśnięciem przycisku "Napisz"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwolę sobie napisać parę zdań odnośnie pomysłu kolegi peterb1996.

Ale na wstępie kolego Grzegorzu chcę zwrócić uwagę, że ja też nie mam uzupełnionego profilu i postaram się to zrobić. Brak profilu nie oznacza, że nie należy rozwinąć wątku choćby teoretycznie.

 

Witaj

A ile udało Ci się uskładać od Komunii?

to nie jest tani pomysł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Turbiny powietrzne nie są aż takie drogie jeśli chodzi o te turbiny koledze peterb1996, bo jeśli chodzi o turbiny wodne to już jest inna bajka. Poniżej ceny takich bajerów.

 

Fakt napędy strugowodne nie są tanie. a zwłaszcza same turbiny. Przykład: http://www.mhz-power...ew_mode=default

Hobby King też proponuje tego typu napęd.

 

http://www.hobbyking...ve_X_Large.html

 

A nie lepiej zrobić AirBoata elektryka ? ? ? Cena kadłuba średniej wielkości od 200 do 280 zł+ regulator, silnik 350 do 500W i śmiganko masz po śniegu i po wodzie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, a jaka turbinę chce zastosować kolega piterb :rolleyes: Bo chyba Masz szklana kulę, która dała Tobie odpowiedź na to pytanie :P

A może chodzi o zastosowanie napędu EDF, który nie jest kosmicznie drogi, a wielu przypadkach nazywany jest "napędem turbinowym"

 

Jakże łatwo jest kogoś oceniać i usiłować "wbijać Mu szpilkę"... A czasami warto się kilkukrotnie zastanowić przed wciśnięciem przycisku "Napisz"

 

 

 

 

Witam

Przepraszam to takie moje skrzywienie!

Przepraszam urażonych.

Miłego Dnia i Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak profil za chwilkę uzupełnię

po 2. ma być to napęd elektryczny z samolotu(wiem zapomniałem dodać na początku za co przepraszam)

po 3. kasy nie muszę zbierać(wiem ze to pytanie wyniknęło z mojej winy o której napisałem w 2 punkcie) bo napęd mam pakiety mam i aparatura też się znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.