Jump to content

wing wing z-84 z hobbyking


Recommended Posts

  • 11 months later...

No i kupiłem to skrzydło w wersji KIT http://hobbyking.com/hobbyking/store/__25663__Wing_Wing_Z_84_EPO_845mm_KIT_.html  . Wykonane jest bardzo estetycznie, części dobrze dopasowane. Jedyna niedokładność, jaką zauważyłem to nieznaczna różnica grubości pomiędzy prawym i lewym skrzydłem. Na początek odciąłem lotki i zastosowałem tradycyjne zawiasy, ponieważ fabryczne rozwiązanie (ścienienie materiału) uważam za nie do przyjęcia. Ciężko było je odchylać ręką, zwłaszcza na grubszym skrzydle. Mam pytanie : ponieważ zapas załączonego kleju wydaje mi się trochę mały, czy można piankę i węgiel kleić klejem polimerowym. Mam taki klej z marketu budowlanego, wg. instrukcji przeznaczony m in. do styropianu.

Link to comment
Share on other sites

Testowałem klej polimerowy Dragona na EPP i ładnie wiąże. Jedyny mankament jaki widzę przy jego zastosowaniu do długi czas oczekiwania na mocne połączenie.

Mocne połączenie tzn takie w którym obie powierzchnie nie potrzebowały dodatkowego ściśnięcia trwało dobrych kilka godzin. Trwałe połączenie to minimum 24h.

Dlatego przerzuciłem się na UHU POR który w kilka minut mocno łączył powierzchnie i mogłem spokojnie odłożyć element do pełnego sklejenia.

Link to comment
Share on other sites

A jakim rozpuszczalnikiem zmyć nadmiar kleju. Klej, który jest w zestawie można zmyć rozpuszczalnikiem nitro (oczywiście zanim stwardnieje), ale podejrzewam, że nitro rozpuściłoby lakier. Nie wiem, jak zachowałaby się pod jego wpływem sama pianka. Wczoraj skleiłem już klejem z zestawu niektóre elementy, ale obeszło się bez zmywania.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.