Skocz do zawartości

Acro 3D- projekt elektrycznego modelu 3D- może będzie KIT


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmęczyłem wreszcie kabinę. Niebieska część to wytłoczka która będzie klejona na czerwoną część (balsa) . Wygląda to nawet nieźle. Zostało naprawdę niewiele rzeczy do narysowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na ten moment tak to wygląda , nie profilowałem pierwszej wręgi bo i tak jeszcze na niej będzie balsa 6mm która umożliwi wyprowadzenie przodu łagodnymi liniami do obrysu kołpaka. Nie chce mi się już tego rysować w 3D. Została parę dupereli do narysowania i zrobienie formatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół i boczki i góra kadłuba jest z balsy 3mm, garb z 1,5mm. Od góry kadłub usztywnia garb (niczym keson tworzy rurę typu D) . Dodatkowo w celu zapewnienia odpowiedniej sztywności i jednocześnie możliwości wyprofilowania kadłuba u dołu wprowadziłem listwy balsowe 6x6mm znajdujące się w narożnikach boczków i dołu kadłuba. Dziś zrobię formatki, zobaczę ile i jakiego materiału pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, znam może z 60-70% możliwości programu, ostatnio przypadkiem poznałem kilka nowych funkcji.

 

 

EDIT: zaczynam robić formatki. Wg. kolorów- czerwony to sklejka balsowo lipowa 3mm, czarny -sklejka brzozowa 0.8mm. Zielony -balsa 6mm. Niebieski-balsa 3mm, pomarańczowy-balsa 1,5mm, brązowy -balsa 2,5mm. Model posiada dwa komplety dwóch pierwszych wręg, montowanych w zależności od posiadanego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam niecierpliwie jak to już będzie wszystko powycinane i model zacznie w końcu powstawać :) Tak jeszcze dla pewności zapytam ... jak dobrze zrozumiałem i dobrze interpretuje zdjęciu modelu w 3D to silnik będzie chowany w głąb kadłuba i jako tako tłoczone maski silnika nie będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz. Model przystosowałem do silników typu CD-ROM jak i typu Turnigy SK czy NTM. Dlatego przewidziałem dwa komplety wręg. Na pierwszą wręgę już narysowałem element z balsy 6mm który będzie umożliwiał wyprofilowanie przodu kadłuba. Im mniej wytłoczek tym taniej. Z włożeniem do środka kadłuba wspomnianych silników nie będzie problemu. We wrędze do silników SK nie zrobiłem wycięć na chłodzenie oraz otworów montażowych ponieważ te są uzależnione od średnicy silnika (od 28 do 35mm )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głowie mam fajniejsze pomysły więc trzeba szybko działać. Dostałem wycenę cięcia , jest atrakcyjna. Zgromadzę fundusze i zlecę cięcie prototypu Acro 3D. Najgorsze że straciłem kontakt (utrata danych na dysku wraz z korespondencją mail) z firmą frezującą MDF .Muszę poszukać innej która wyfrezuje kopytko do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chwilowo muszę się wstrzymać z cięciem ( do wypłaty) ale wpadłem na pomysł żeby zaprojektować drugie skrzydełka typu Fun Fly. Acro aż się o to prosi. Gdybym zdążył je narysować do końca czerwca mógłbym zamówić dwie wersje płatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Z jakiegoś tam powodu wycięcie nie doszło do skutku. W związku z tym że być może ktoś będzie miał ochotę zrobić takiego brzdąca wrzucam formatki pod laser.

Uwaga! Formatki wyłącznie do użytku prywatnego z wyłączeniem zastosowania komercyjnego. Jestem autorem tych plików i projektu a całość zrealizowana w licencjonowanym , legalnym oprogramowaniu TurboCAD ( dla zainteresowanych mogę przesłać nr. licencji). Zakaz rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie części lub całości projektu w jakichkolwiek mediach (nośniki, internet itp) Oczywiście pliki są po to pod laser żeby je tak wyciąć ale w celach prywatnych. Ponieważ kilka razy oferowano moje modele na różnych aukcjach starałem się załatwiać te rzeczy polubownie ale tym razem zdam się na zapisy prawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.