Skocz do zawartości

Miniaturowe silniki spalinowe po rosyjsku..


RomanJ4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym ciekawe składy paliwa dla "żarówek" Made in USSR, i inne informacje o teorii, konstrukcjach rosyjskich i innych silniczków modelarskich, sposobach badania itp.

Ogólnie, małe kompendium wiedzy, nie tylko dla "zielonych"

http://radiomodel.com.ua/%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B5%D0%B4%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji tematu mam pytanie do pawła jako że ,,siedzi,, cały czas w motorkach 2,5 .ostatnio parokrotnie spotkałem na allegro motorek eureka 2,5 w samozapłonie masz jakąś opinie na temat tego silniczka prócz tego że jest z ukrainy ;) . pozdrawiam marek żebrowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji tematu mam pytanie do pawła jako że ,,siedzi,, cały czas w motorkach 2,5 .ostatnio parokrotnie spotkałem na allegro motorek eureka 2,5 w samozapłonie masz jakąś opinie na temat tego silniczka prócz tego że jest z ukrainy ;) . pozdrawiam marek żebrowski

Jeśli o te motorki chodzi:

post-10468-0-92747100-1370021681_thumb.jpg

To muszę napisać, że są całkiem poprawnie wykonane, zestaw ABC za taką cenę...warto wziąć.

Zanabyłem ich już chyba ze 30 no i tak przy okazji muszę napisać, że całkiem dobrze sprzedawały się swego czasu na zachodzie....

Paliłem również takiego i muszę przyznać, że jest wszystko w jak najlepszym porządku.

Dobry samopał, no i cena też dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czasów gdy ja miałem do czynienia z motorkami 2,5 pamiętam że konstrukcje zza wschodniej granicy dobrze poddawały się przeróbką z żarowego na dizel i odwrotnie a jak ten motorek , jak przypuszczam masz w tej mierze jakieś doświadczenia , chodzi o dostępność paliwa do samozapłonów .a na koniec czy mógłyś podać osiągi tego silniczka . marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czasów gdy ja miałem do czynienia z motorkami 2,5 pamiętam że konstrukcje zza wschodniej granicy dobrze poddawały się przeróbką z żarowego na dizel i odwrotnie a jak ten motorek , jak przypuszczam masz w tej mierze jakieś doświadczenia , chodzi o dostępność paliwa do samozapłonów .a na koniec czy mógłyś podać osiągi tego silniczka . marek

 

post-10468-0-84752400-1370026548_thumb.jpg

To zdjęcie powinno odpowiedzieć na Twoje pytanie...

Paliwo do samopałów sam sobie robię, wszystkie składniki można obecnie kupić bez większego problemu, a co do przeróbki na wersję żarową to dzięki konstrukcji tego motorka jest ona dziecinnie prosta, wylatuje przeciwtłok, a w jego miejsce wstawiasz głowicę ze świecą....nic prostszego, jeśli masz dostęp do tokarki aby sobie taką głowiczkę sporządzić, a myślę, że i jakaś ogólnie dostępna w handlu też da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A'propos tych ukraińskich silników. Nabyłem takowy, odkręciłem głowicę celem go przemycia i wielce zdumiony obejrzałem sobie konstruckę przeciwtłoka. Wygląda tak, jakby nie był on dopasowany do cylindra (średnica elementu ruchomego jest mniejsza niż cylindra). Wiecie może jak to ustrojstwo działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos tych ukraińskich silników. Nabyłem takowy, odkręciłem głowicę celem go przemycia i wielce zdumiony obejrzałem sobie konstruckę przeciwtłoka. Wygląda tak, jakby nie był on dopasowany do cylindra (średnica elementu ruchomego jest mniejsza niż cylindra). Wiecie może jak to ustrojstwo działa ?

Działa, działa, co ma nie działać, wyczynowe tak mają - pozwala to na bardziej precyzyjną regulację stopnia sprężania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.