Skocz do zawartości

Silnik, regulator, BEC, wyłącznik i coś nie działa


kbhome
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze w dziale o regulatorach bo prawdopodobnie to o to urządzenie chodzi.

Problem jest taki:

Silnik w szybowcu podłączony do regulatora Turnigy AE45A i zasilany z pakietu 4S

Serwa i odbiornik zasilane z osobnego pakietu 2S poprzez BECa, a pomiędzy BECa a pakiecik wstawiony wyłącznik.

Dowcip polega na tym, ze kiedy włącze zasilanie silnika a nie włącze zasilania odbiornika to silnik cały czas wydaje krótkie piski, które producenci nazywają beep,beep.

Pewnie to jest OK, ale ja chciałbym się tego piszczenia pozbyć, pytanie jak to zrobić?

Problem dotyczy tez regulatorow serii RedBrick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

I piski sygnalizują ze regulator nie otrzymuje sygnału z odbiornika...bo jak piszesz takowy nie jest zasilany. Wnioski wyciągnij sam

 

No tak, tylko czy to da się jakoś wyłączyć?

W końcu to zjawisko nie występuje we wszystkich regulatorach, czyli jest to jakaś opcja zabezpieczenia, myślałem, ze można to wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik w szybowcu podłączony do regulatora Turnigy AE45A i zasilany z pakietu 4S

Serwa i odbiornik zasilane z osobnego pakietu 2S poprzez BECa, a pomiędzy BECa a pakiecik wstawiony wyłącznik

 

Kolego, jeśli dobrze zrozumiałem to odbiornik zasilasz i z BEC-a regulatora Turnigy,

 

AE-45A.jpg

 

i osobnego pakietu 2S przez zewnętrzny BEC ?

Nie za dużo na raz?

Jeśli tak, to powinieneś przeciąć czerwony kabel (+) od regulatora do odbiornika! Na rysunku wersja na dole.

escbec_wiring_diagram3.png

 

A przy Twoim układzie, po załączeniu pakietu pod regulator odbiornik dostaje zasilanie z BEC-a regulatora, i jeżeli nadajnik w tym czasie nie jest włączony to i nic dziwnego że piszczy, Szczęście że jeszcze odbiornik nie załapał jakichś szumów i silniczek nie ruszył po palcach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeśli dobrze zrozumiałem to odbiornik zasilasz i z BEC-a regulatora Turnigy,

i osobnego pakietu 2S przez zewnętrzny BEC ?

Nie za dużo na raz?

 

Nie, byc moze nie opisalem tego zbyt jasno.Oczywiscie zasilanie z BECa regulatora jest wylaczone poprzez odciecie czerwonego kabla, odbiornik dostaje zasilanie tylko z BECa i osobnego pakietu. Nadajnik tez jest wlaczony podczas zalaczania i pakietu zasilajacego silnik i ukladu odbiornika z serwami.

Chodzi mi o to zebym w przerwach w lataniu mogl wylaczyc uklad zasilajacy odbiornik w szybowcu poprzez wylacznik, ale bez koniecznosci odlaczania pakietu zasilajacego silnik. Mam tak juz zrobione w kilku innych modelach i dziala, problem dotyczy jak na razie u mnie regulatora Turnigy AE45A i 2 regulatorow Red Brick 70A z tego jeden jest opto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.