Skocz do zawartości

Skywalker, Redox i dziura.


Krzycho61
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachwalano w sklepie...że dobre i tanie. Owszem ale w sytuacji gdy sie zbyt nagrzeje - odcina silnik (szczęście że tylko)

Piszę na nim 60A i że chwilowe 80A.

Mam teraz załozony 40A Turnigy Plush i lata do upadłego :-)

Dzisiaj wylatane 3 pakiety 4000 i żadnych oznak zmęczenia.

Założę tego Redoxa do jakiegoś małego latadła.

Silnik iPower iBM2820-5 1250KV - 136g - 664W - max 45,8A, śmigło 9x6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja w redox 30A mam to samo...Z resztą od początku miałem z nim problem odpalił dopiero po pięciu minutach ciągłego pikania i targania silnikiem. Nie wiem od czego to zależy i czy tak miało być. Silnik turnigy 3530, śmigło 9x4.7, pakiet 1300mAh 25 - 30C. Śmieszne bo po gdzieś 5 min lotu a może nawet nie znacznie się grzeje no i niestety odcina silnik. Samolot katana 1000mm 600gr do lotu od Via models... Chyba nigdy więcej redox-a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zachwalano w sklepie...że dobre i tanie. Owszem ale w sytuacji gdy sie zbyt nagrzeje - odcina silnik (szczęście że tylko)

Piszę na nim 60A i że chwilowe 80A.

Mam teraz załozony 40A Turnigy Plush i lata do upadłego :-)

Dzisiaj wylatane 3 pakiety 4000 i żadnych oznak zmęczenia.

Założę tego Redoxa do jakiegoś małego latadła.

Silnik iPower iBM2820-5 1250KV - 136g - 664W - max 45,8A, śmigło 9x6.

 

Nie ma dobrego i taniego. W regulatorach najwięcej kosztuje selekcja tranzystorów mocy - taka ażeby wszystkie miały jednakowe charakterystyki obciążenia. Firma która to robi rzetelnie ma odpady i ponosi koszty ale dostajemy pewny w działaniu regler. . Firmy tanie montują jak popadnie i wtedy tranzystory są nierówno obciążane a regulator nie jest w stanie przenieść deklarowanego obciążenia z wszystkimi wynikającymi dla użytkownika przykrymi konsekwencjami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że pobór prądu podałeś z oferty a dobrze by było zmierzyć i w ofercie Redoxa 60A jest podane Bec 5A a faktycznie ma słabe 3A.

Przerabiałem temat i nie wierzę już w to co podaje producent i za nim sklep.

Przy lądowaniu miałeś rzeczywiście pecha, ja lądując kiedyś w wysokiej trawie walnąłem w niewidoczny pień jedyny na obszarze wielu km, więc witaj w klubie pechowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z tym regulatorem. W ogóle nie da się w nim zaprogramować hamulca, chociaż w opcjach podane jest , że hamulec można włączyć. Na początku był problem z ruszeniem silnika ciągle pikał, później gubił fazy i silnik w ogóle dziwnie na nim pracował. Jutro go oddaje tym bardziej, że okazało się że znajomy z lotniska też miał ten regulator i problemy identyczne jak ja w swoim. Na dodatek w sklepie próbowali 6 takich samych regulatorów i w żadnym nie dało się zaprogramować hamulca. W tych pieniądzach to najlepszym wyborem chyba jest Dualsky 65A litle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

zawsze uważałem, że lepiej wydać a nie wyrzucić pieniądze - zwłaszcza, że zarabianie ich wymaga chyba od większości z nas pracy conajmniej 8h/dobę.

Jak zaczynałem przygode z modelarstwem na stronie jednego z lubelskich sklepów czytałem sobie o serwach.

Konkluzja brzmiała mniej więcej tak: Jak chcesz kupić tanie i dobre serwo to kup dwa; jedno tanie a drugie dobre.

Przesłanie dość uniwersalne. Polecam poczytać temat rozpoczęty przez Pioterka: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/34906-regulatory-a-producenci-sie-ciesza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.