Skocz do zawartości

Depron


Pilot84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi Ci o "depron" w rozumieniu tej kolorowej pianki, to idź do marketu i szukaj podkładów pod panele podłogowe (tylko nie pytaj się ich o depron);) a jeśli biały, to szukaj w sklepach modelarskich. A tak w ogóle to temat był już kilka razy wałkowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://www.modele.sk...ne-i-miedziane/

http://www.aircombat...ne-miedziane,74

 

pierwsze lepsze przykłady , na zakończenie tematu to co najczęściej występuje w naszych sklepach:

 

- depron "graupner" - najdroższy ale najtwardszy ,tak samo jak pozostałe występuje w grubościach 3 i 6mm (mój ulubiony)

 

-"pelikan" (chyba) - tańszy i odczuwalnie miększy ale za to lżejszy (noname w sklepach są o podobnych własnościach )

 

-w postaci marketowej jako "podkład pod panele" najbardziej miękki , najtańszy jasnozielony, niemal biały 6mm ,ciemnozielony 3mm

 

(ostatnio w castoramie spotkałem nowe podkłady -obie grubości są w bardzo jasnym niebieskim kolorze -wydaje się być twardszy i lepszy od poprzednika )

 

Więcej informacji uzyskasz (powtarzane jak mantra :) ) w google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary ( ciemny siwy ) kolor podkładów pod panele też jest bardzo twardy ( nigdy nie miałem w ręku oryginalnego depronu ) i lekki. Buduje z niego modele i jestem bardzo zadowolony ;)

 

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym budowlanym castora... leroy ... itd, pod nazwą płyt XPS, zielone, brązowe, niebieskie, paczka 10 arkuszy ~30zł starczy na dużo zabawy, w wycinanki

do tego polecam klej na gorąco - "glusiownica", tylko trzeba uważać by się niepoparzyć i nie roztopić XPS'ów,

oryginalny biały depron oklejony papierem można dostać też w sklepie dla plastyków (jest taki wypaśny w okolicach Bramy Floriańskiej w Krakowie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.