Jump to content

Jak wykonać kadłub do szybowca 3-3.5m z laminatu.

bart07
 Share

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym spróbować swoich sił w "produkcji" modelu o laminatowym kadłubie. Model ma być już duży (3-3.5m) Myślę o formie negatywowej, tak, aby można było zrobić nowe kadłuby, zamiast naprawiać stare :D

Szukam źródła wiedzy...

Bartosz

Jedno i drugie :D A nawet trzecie - kopyto. Na razie poczytałem 3 strony z książki Niestoja.

Planuję wykonać kopyto metodą "szaszłyka". Wydrukować "żebra" i wyciąć je z XPS lub styropianu 5cm. Nadziać na 2 pręty. Obrobić, zaszpachlować i odbić w formie. Założenia banalne...

• 4 years later...

Witam, dlaczego kotlecika, całkiem wdzięczny model tylko trzeba by przysiąść i wydłubać nowy, lepiej odwzorowany kadłub bo ten DDR jakoś kiepsko jest zrobiony. Mam to w planach ale na warsztacie jest na razie inny projekt. Ciężko jest w necie znaleźć jakieś polskie konstrukcje nic tylko ASW, ASG itd.

• 8 months later...

Witam.

Chciałbym spróbować swoich sił w "produkcji" modelu o laminatowym kadłubie. Model ma być już duży (3-3.5m) Myślę o formie negatywowej, tak, aby można było zrobić nowe kadłuby, zamiast naprawiać stare :D

Szukam źródła wiedzy...

Bartosz     

Witam ja robie kadluby z wedek na  ryby,najlepsza wedka skladana,taka do pol metra,mozna mieszac,przod balsa ogon z wedki

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.