Skocz do zawartości

Durafly p-51 i spadek mocy


Struger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno przyszedł do mnie mój wymarzony Mustang i po złożeniu go do kupy postanowiłem polatać. Pierwsze loty dosyć znośnie i obydwa pakiety turnigy nano tech 2200 wylatane po 8 minut. Myślę że jak na początek to całkiem nieżle. Ładowałem pakiety 3 i pół godziny każdy, ładowarką za 34zł TURNIGY 2S/3S. Następnego dnia ide polatać podjarany na maxa że tym razem pokręce jakieś akrobacje a tu buuu. Jeden pakiet nie chcał nawet wkręcić silniczek na startowe parametry, a drugi polatał 1,5 minuty i mój p-51 spadł w środek wielkiego pola ze zbożem :( Czy to może być wina tej "super" ładowarki czy coś nie tak z pakietami (2.2 3S 20-30c)? Wkurzony kupiłem inną ładowarkę IMAX B6. Mam nadzieje,że ona mi pomoże i naładuje jak trzeba. Jakieś pomysły? Proszę o jakieś opinie i sugestie.

post-12881-0-69492000-1371234090_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i ładuj akumulatory z wykorzystaniem funkcji balansera i nie przekraczaj dopuszczalnych prądów ładowania. Po naładowaniu na wyświetlaczu będziesz zawsze widział parametry baterii po naładowaniu i tym samym miał pewność, że zabierasz na loty wpełni naładowany akumulator. A jak długo używasz już akumulatory na których latałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za długo. Tak jak pisałem pierwszego dnia nówki sztuki próbowałem a drugiego je ładowałem i nie miały mocy. Ta druga ładowarka jeszcze nie przyszła. Pewnie będzie w poniedziałek. Do tej pory loty wstrzymane. IMAX b6 chyba ma wbudowany balanser. Ta Turnigy tez ma według opisów ale czy trzeba go jakos specjalnie włączać? Jak przeczytam manuala do ładowarki to pewnie będe wiedział co to są dopuszczalne prądy ładowania i jakie są dla moich pakietów. Zamówiłem kolejne pakiety turnigy nano tech 2650 3s 25-50c. Mam nadzieje, że się sprawdzą. Dwa poprzednie 2.2 3S przyszły razem z modelem.

 

Ładowarka Turnigy ma dwie diody. Pirewsza czerwona świadczy o tym że jest Power, a druga zielona świeci się jak ładuje i gaśnie jak pakiet naładowany. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po krótce - pakiet o pojemności 1300mAh ładujesz prądem 1,3A lub mniejszym, 2600 mAh ładujesz prądem 2,6A lub mniejszym. Im mniejszy prąd ładowania tym dłuższy czas ładowania pakietu co teoretycznie zwiększa żywotność. Ładowanie większym prądem skraca czas ładowania ale teoretycznie skraca żywotność itp. Wszystko wyczytasz w instrukcji obsługi ładowarki. Warto stosować się do zaleceń producenta danego pakietu i ładowarki - dzięki pakietowi nasze modele latają :-).

POLECAM http://pfmrc.eu/index.php?/topic/32312-ogniwa-li-pol-wzory-i-obliczenia/page__fromsearch__1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.