Skocz do zawartości

Extra pod cox 0,33cm


Barlu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Acetonu ci nie sprzedadzom (niewiem czemu) mi nie chcieli sprzedać kazali coś wypełńać a że niemam ukońconych 18 lat to nie mogłem tego kupić

Bo go używają do produkcji narkotyków :) Ale

aceton techniczny jest np. zwykle dostępny w sklepach z artykułami malarskimi i budowlanymi.

 

Bo jak mówiłem oryginalne materiały będę prawdopodobnie za ciężkie a to że balsa i sklejka to wiem...

Czemu ? Plany powinny nadawać się bez przerabiania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo... To już mam załatwiony aceton (chyba). Posiadam coś takiego jak siostra :evil: Przynajmniej raz się przyda:D No właśnie chyba nie będzie wymagane przerabianie jednak... Mam tylko jeden problem... Plany są po angielsku w całości i wszystkiego nie rozumiem :lol: Mógł by mi ktoś przetłumaczyć "składniki"...

 

http://www.profili2.com/eng/plans.asp

 

W nazwię wpisać "litte extra" i będzie :D Takie jak np. plywood i te wszystkie dopiski do słowa "balsa" :) Z góry dzięki :mrgreen:

 

 

(co oznaczają oznaczenia 1/32, 1/8 itp. To że jedna część z np. 32 to wiem, ale po co to?)

 

Normalnie pytania jak małe dziecko ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkich określeń nie chce mi się tłumaczyć :mrgreen:

plywood to sklejka

 

Ułamki oznaczają wymiary w odniesieniu do cali, zauważ, że po każdym ułamku jest " czyli oznaczenie cala.

chcąc przerobić te ułamki na milimetry mnożysz dany ułamek razy 2,54 i otrzymujesz wymiar jakiegoś tam klocka czy też grubość balsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda to nie najlepszy pomysł. Jeżeli balsa nie chce sie giąć to nasączam ją spirytusem technicznym, wtedy daje sie łatwo formować po wygięciu odparowuje spirytus suszarką. Szybko i łatwo;)

 

To juz jak kto woli.

Ja zawsze stosuję wodę (przecieram wilgotną gąbką).

Dłużej odparowuje i dzięki temu nie musze się śpieszyć.

A później i tak schnie szybciej niż klej więc co za różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.