Jump to content

Extra pod cox 0,33cm


Barlu

Recommended Posts

Czy takie coś jest w stanie polecieć i coś zrobić w powietrzu? Jeśli model cały będzie rozmiaru mniej więcej kartki A3 :shock: Wyposażenie by było: 3serwa hs55 i jedno e-sky ek2-0500 (na ster wysokości) Odbiornik Hitec HFS -05MS. Zasilanie, jakiś mały (maleństwo. max wielkość aku. AAA) pakiecik zrobiony samemu, ewentualnie kupiony. Całość balsowa. Pokryta oracoverem :P Model będzie niewielki. Bardzo pomniejszony. By całe wyposażenie, dało radę :roll:

 

Wzniosło by się? Mały akrobata jednym słowem :mrgreen: (kolega tam widziałem chciał zrobić większy pod coxa 0,8 ale się chyba rozmyślił, dawałem tam wzmiankę, tylko teraz chciał bym to omówić :idea: )

 

Cox, taki ciągnie mi póki co model rekreacyjno-treningowy. Roz. 80cm. Wagi nie sprawdzałem. Ale akrobata powinien wyrobić, nawet w mniejszej ;) (o tych rozmiarach co podałem ;D )

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Ooo... Czyli jest możliwe. Dzięki :wink: Bardzo ciekawy filmik :lol: Zastanawiałem się nad próbą ściągnięcia 0,10 z zagranicy. Ale o tym myślałem dawniej, i chyba zostanie mi tylko na myśleniu :x A coś pokroju Extra może szybować jak silnik zgaśnie? Na symulatorze szybował mi akrobata duży. Tylko nie mogę sobie przypomnieć jego nazwy. Bodajże Yak-54. I właśnie chcę coś takich pokrojów (Extry, yak-54, zlin-50 itp.), bo cenie też fajny wygląd :wink: Ale bardziej stabilność w powietrzu :mrgreen: No ale... (wszędzie jest jakieś ale :lol: ) I właśnie, czy ma być ona pełno balsowy, czy też nie? :P Budowa rozpocznie się dopiero w wakacje pewnie, by skończyć na kolejny sezon:D Ale omówić go lepiej wcześniej. Wyposażenie powinno dać radę?

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiscie Cox Tee Dee 0,16cm3 ma o polowe mniejsza pojemnosc w porownaniu z tym 0,33cm3 ale juz moc ma prawie taka sama.Pisze tu o Coxie 0,33 Pee Wee czyli zasilanym mieszanka poprzez membrane(kolega Lubart nie napisal jaki ma model Coxa). A Cox Tee Dee 0.33cm3 czyli zasilanie mieszanka poprzez wal ma prawie taka sama moc jak Cox 08cm3 Baby Bee.Ot tak na marginesie.

Link to comment
Share on other sites

A dziękuję panu za informację. Ale myślałem nad kupieniem innego coxa 0,33, właśnie bez zintegrowanego zbiorniczka:) Ale dziękuję za informację :mrgreen: (kiedyś się przydadzą)

 

 

A model podałem dla przykładu, bo nie zamierzam go szybko "wyrzucić". :devil:

Link to comment
Share on other sites

Powoli będę chyba ruszał ku robocie, opracowaniu wszystkiego itp. :mrgreen: Może mi ktoś powiedzieć, jakich materiałów użyć? Skoro to będzie maleństwo, to "oryginalne" materiały (z planów) raczej sienie nadadzą... (a nad silnikiem jeszcze pomyślę :D ) A tak nawiasem: powie mi ktoś na PW jak przenieść z planów na deskę? (jeszcze nic nie budowałem, a nie mogę tego znaleźć :-( )

Link to comment
Share on other sites

A z wycinaniem to wiem:D Przepraszam za bład robiłem rzutki depronowe... O to chyba zastosuję to z kalką... Bardzo dziękuję:D A czym to wyciąć? (takie zadaję głupie pytania, ale w życiu nie robiłem czegoś co wymaga takiej precyzji w wycinaniu :mrgreen: )

Link to comment
Share on other sites

No co się wycina? To będzie maleństwo więc zwykłą piłą będzie ciężko wyciąć... A tym bardziej żeberka... :shock:

 

Skalpel, ewentualnie nożyk do tapet lub piłka włośnicowa. Do miękkiej balsy najlepiej skalpel.

Link to comment
Share on other sites

Nożyk do tapet posiadam, piły chyba nie, skalpel też nie... Przydało by się skalpel kupić:) To dzięki... To teraz, może ktoś kto się zna lepiej, powie mi, z czego można zrobić takiego małego akrobatę? Znaczy konkretnie mi powie... Bo jak mówiłem oryginalne materiały będę prawdopodobnie za ciężkie a to że balsa i sklejka to wiem... Z czego "profil", z czego żeberka :roll: (wszystko będzie pokryte lekkim oracoverem prawdopodobnie:) )

Link to comment
Share on other sites

Zamiast kalki lepiej zastosować patent z acetonem. Kartkę z wydrukiem (laserowym) przykładamy do balsy (sklejki) i pocieramy tamponem nasączonym acetonem. Po podniesieniu kartki zostaje odbitka planów. Mniej pomyłek = większa dokładność.

Link to comment
Share on other sites

Laserowy, czyli na drukarce laserowej? I ten... Znalazłem plany Little Extry i powinny być dobre... Tylko będzie trzeba rozdzielić to na kartki a4 (jednak takiej strasznie małej wielkości nie może być, bo będzie jeszcze cięższa w wykonaniu i ciężka w opanowaniu prawdopodobnie:D) Jutro się wezmę za dzielenie tego na a4 :) Oczywiście relacje z budowy znam... Ale to potrwa za nim się wezmę za to... Ja mam tak zawsze... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

To dzięki... Wszystko sobie jutro ładnie po drukuję... Plany mogę wrzucić jak ktoś chce... Chociaż łatwo je znaleźć :lol: I jeszcze ten silnik, zastanawiam się... A może coś większego wrzucić? 1cm? (musi być do 1cm, bo lubię maluszki:D) Albo 0,8? Już nie wiem. Jeszcze zobaczę ile będzie to ważyć po zrobieniu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.