Skocz do zawartości

Turnigy 9X podłączenie do komputera przez USB


Mac Eyka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nazywam się Maciek i od niedawna zacząłem swoją przygodę z RC. Na początku wybrałem samolot Cessna 747 oraz aparaturę Turnigy 9x v.2

Zapewne temat wałkowany był już nie raz. Ale jako osoba całkowicie nowa w temacie nie rozumiem chocby połowy słownictwa używanego w poszczególnych postach.

Aby nieco przyswoić sobie operowanie aparaturą zakupiłem do niej moduł pozwalający podłączyć ją do komputera za pomocą złącza USB.

Nieco poczytałem w internecie więc postępowałem mniej więcej tak.

Zainstalowałem symulator FMS, podłączyłem moduł USB.

Wyjąlem z aparartury moduł nadajnika (to taki prostokąt z tyłu obudowy jak sądzę), nie odpinałem anteny i nie włączając samej aparatury podłączyłem ją do modułu USB za pomocą złącza jack.

Win XP wykrył urządzenia.

W FMS można było używać aparatury, ale jedynie w 3 kanałach.

Nie ma lotek.

Ogólnie nie można używać symulatora bo modele wariują i praktycznie nie ma kontroli nad nimi.

Jak by ktoś z was mógł mi łopatologicznie wytłumaczyć krok po kroku co zrobić aby całość zadziałała.

Nieco szkoda mi rzucać się na głęboką wodę i od razu próbować latać na żywca.

Zapewne zakończy się to kretem i porzuceniem marzeń o lataniu RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modułu chyba nie trzeba wyciągać. Zobacz, czy nadajnik wyłączony włączy się sam po podłączeniu kabla z komputera (jack). (Dlaczego nie mogę napisać a p k a ? tylko od razu zmiena się na nadajnik? Muszę zmieniać rodzaj żeński na męski :D )

 

U mnie tak działa, ale ja mam już er9x (zmieniony soft)

 

Robertus dobrze pisze :D w modelach nie ma na sztywno przypisanego co robi jaki kanał. Musi być zakładka w której to ustawisz, tak samo rewersy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.