Skocz do zawartości

HK-450 niekontrolowana akceleracja


eptita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po 3 latach użytkowania i po dłuższej przerwie zimowej, zacząłem od przegładu stanu ogólnego śmigłowca, drobne korekty, regulacje, odkurzanie itd.

W sobotnie popołudnie postanowiłem polatać sobie, na łączce i zaczęły sie problemy po około 3 minutach lotu śmigłowiec samoczynnie wyrwał pionowo w gorę o jakieś 15 metrów i tylko zduszenie drążka gazu do połowy zakresu dało możliwość zniżenia, podczas lądowania śmigłowiec stracił moc i znowu musiałem korygować większym wychyleniem na 3/4 zakresu pracy drążka. po około 5 minutach pakiet się rozładował.

Wymieniłem na drugi, potem trzeci i za każdym razem objawy były podobne, sprawdziłem krzywe gazu i skoku wszystko jest po staremu, krzywe są liniowe raczej mało agresywne, expo także mam dostrojone na cyklice, z resztą cyklika raczej tutaj nic nie ma do rzeczy.

Wymieniłem tylko przed wiosną regulator ESC ze starego HK SS40 na Turnigy Dlux 55A oraz silnik ze starego Turnigy typhoon L2215/ 3550Kv.

 

Ustawienia obecnego ESC :

Brake : off

Battery type : lipo auto detect

Low voltage protect : reduce power

under voltage : 3,2V/ cell

acceleration: Enable

Timming : auto

frequency : 8KHz

active RPM control : off

 

Silnik toTurnigy L2822 3700kv/420w

Pakiety lipo zippy fligtmax 2200mAh 3s 30C dwa nowe, jeden z małym przelotem. Pakiety po lataniu sa ciepłe, ale nie gorace mozna je spokojnie trzymać w dłoni, jedynie wydaje mi się, że lekko obrzmiewają.

Dodam, że łopaty są wyważone kąty to +/- 9 stopni zębatka na silniku 11T latałem i w trybie normal i idle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zastanawiająca jest ta funkcja active rpm control czy to przypadkiem nie jest governor tylko pod inną nazwą ja bym stawiał na za słaby bec w regulatorze.

Witaj, latałem dziś na starym ESC z UBEC na 5A zasilanym prosto z pakietu i dopiero on zasila odbiornik, problem objawiał się innymi sposobami brakiem mocy na starcie, panowie sam nie wiem, jestem głupi, i w ogóle mam takiego doła, że poszły prawie 4 paczki psu pod ogon, latał dobrze może nie super wyczynowo, a po updajcie wyszła kiszka.

Kolego oki188 oświetliła mnie twoja teza myślę, że masz racje, ta opcja kryję Governor a ja głupi szukam w lesie.

 

Dziękuje Panowie, szczególnie kolego oki188 na naprowadzenie zamotanego, na prostą. Helik śmiga aż miło całe 7-8 minut lata tam gdzie chcę.

Edytowane przez eptita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.